مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال فندق نهال فندق قره باغ قزوین

نهال فندق قره باغ قزوین

24 تیر 1399
0 692
نهال فندق قره باغ قزوین

باغدارانی که از موفقیت های چشمگیری در زمینه ی تولید محصولات با کیفیت ،برخوردار می شوند، همواره اقدام به بهره برداری از درختانی می نمایند که میوه ی آنها بسیار مورد توجه بازار بوده است. یکی از این درختان مورد توجه ، نهال فندق قره باغ قزوین خواهد بود. پژوهشگران پس از تحقیقات گسترده در زمینه ی درختان و میزان باردهی ،اقدام به اصلاح و ارائه ی این نهال به باغداران نموده اند. این نهال ها به صورت پیوندی در اختیار باغداران موفق قرار خواهد گرفت. افراد نیز با بهره برداری از این درختان می توانند به میزان چشمگیری از سود مناسب دست یابند.

نهال فندق قره باغ قزوین

خصوصیات نهال فندق قره باغ قزوین

خصوصیات درخت در این نهال ها توجه بسیاری از باغداران را جلب نموده است. از جمله خصوصیات آن ،می توان به ارتفاع درخت اشاره نمود. ارتفاع درخت قره باغ قزوین کوتاه می باشد. میوه های درخت فندق به نحوی هستند که برداشت آنها فقط با دست امکان پذیر خواهد بود، از این رو ارتفاع کوتاه نهال فندق قره باغ قزوین می تواند در این برداشت بسیار موثر باشد .همچنین هرس نمودن این درختان اغلب هر ساله صورت خواهد پذیرفت. با توجه به ارتفاع این درختان ،هرس آنها با بهترین روش صورت می گیرد. همچنین این ارتفاع کم سبب افزایش میزان باردهی درخت نیز خواهد شد.

تحمل سرمای زمستان در این نهالها کم است. به نحوی که این درختان در دمای 10 درجه زیر صفر دچار آسیب دیدگی می شوند. اما تحمل گرمای تابستان در این درختان قابل توجه خواهد بود. البته این درختان نیز در دمای بالای 45 درجه ی سانتی گراد دچار آسیب و سوختگی خواهند شد. از این ارقام درخت فندق به عنوان ارقام پربارده یاد می کنند. عمر مفید در این درختان با توجه به شرایط ایده آل برای نگهداری بین 10 تا 20 سال متغیر خواهد بود. باردهی این درختان از سال 4 الی 5 کاشت آغاز خواهد شد. اما عملکرد درخت در هکتار برای این نهال ها بسیار مورد توجه می باشد. عملکرد آنها در هکتار اغلب 5 الی 8 تن باردهی خواهد بود. با در نظر گرفتن این میزان باردهی ،بسیاری از باغداران برای کاشت آنها اقدامات چشمگیری را در نظر گرفته اند.

نهال فندق قره باغ قزوین

شرایط محیط کاشت نهال فندق قره باغ قزوین 

در نظر گرفتن خاک مناسب یکی از مهم ترین عوامل برای رشد این درختان خواهد بود. خاک های غنی ، عمیق و همچنین سبک می توانند بهترین بافت های خاک برای رشد مطلوب این درختان باشند. این نهال ها از ریشه ی بسیار ضعیفی برخوردار می باشند. از این جهت به سرعت دچار آسیب دیدگی و از بین رفتن خواهند شد. برای جلوگیری از این مشکلات ،توجه و مراقبت ایده آل و مطلوب بسیار حائز اهمیت خواهد بود. نیاز به آبیاری در این درختان زیاد می باشد. این درختان از جمله درختانی هستند که آبیاری آنها هر هفت روز یکبار صورت می گیرد.

بسیاری از باکتری ها  همچنین شپش ها می توانند سبب آسیب های جدی برای میوه ها و درختان فندق شوند. نیاز به سم پاشی برای جلوگیری از ایجاد این باکتری ها و آفات حائز اهمیت خواهد بود. اغلب از نمونه های مختلف این نهال ها برای گرده افشانی استفاده خواهند نمود. در نظر گرفتن فواصل کاشت مناسب می تواند سبب رشد با کیفیت و همچنین میزان باردهی مطلوب گردد. فواصل کاشت 3*3 می تواند بهترین فاصله گذاری برای نهال فندق قره باغ قزوین تلقی شود. این نهال ها نه تنها برای استفاده ی میوه آنها بسیار ایده آل هستند، بلکه چوب تنه ی درختان آنها نیز طرفداران بسیار زیادی خواهد داشت. این درختان از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. از این رو استفاده از این چوب ها برای صنایع محصولات چوبی بسیار منحصر بفرد و ایده آل خواهد بود.

نهال فندق قزوینی

خصوصیات میوه در نهال فندق قره باغ قزوین

فندق ها از فواید بسیار زیادی برخوردار می باشند .استفاده از این محصولات برای درمان برخی از بیماری ها بسیار پیشنهاد می شود. شکل میوه ی نهال فندق قره باغ قزوین گرد و در برخی از مواقع نوک تیز خواهد بود. این درختان غالبا از محصولات یکدستی برخوردار نیستند. برخی از آنها درشت و برخی دیگر ریزتر هستند. رنگ میوه در این نهال ها حنایی تیره می باشد. این میوه ها از پوست سختی برخوردار هستند که برای دسترسی به میوه ی خوش طعم باید این پوسته ی سخت را شکست. تاریخ رسیدن میوه در این نهال ها اواسط مرداد ماه خواهد بود.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *