مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال بادام نهال بادام تاجری

نهال بادام تاجری

نهال بادام تاجری

نهال بادام تاجری یک نهال بومی با محصول دهی و عمر اقتصادی بسیار بالا است. این رقم که در چهارمین سال پس از کاشت محصول دهی را آغاز میکند. یکی از ارقام بهینه و مقرون به صرفه در کشورمان است. خرید نهال بادام تاجری؛ به دلیل سازگاری پذیری بسیار خوبی که با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در کشورمان دارد. یکی از بهترین انتخاب ها در اکثر نقاط در کشورمان دارد. اگر شما نیز قصد خرید نهال بادام تاجری را دارید؛ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

خصوصیات نهال بادام تاجری

نهال بادام تاجری سازگاری پذیری بسیار عالی با اکثر شرایط آب وهوایی در اکثر زمین ها و باغ ها در کشورمان را دارد. این رقم رشد متوسطی دارد و قادر است آب وهواهای بسیار سرد و یا بسیار گرم را به خوبی تحمل کند. خرید نهال بادام تاجری به علت نیاز به نگهداری کمتر؛ مصرف آب پایین تر و قیمت نهال بادام تاجری کمتر؛ یک رقم با بهره وری بالا به حساب میاید.

مشخصات درخت بادام تاجری

از مهم ترین علائم ظاهری و مشخصات نهال بادام تاجری میتوان به درختان بزرگ و قدرتمند آن اشاره نمود. این درخت تراکم میوه نسبتا کمتری دارد. و درواقع متوسط رشد میکند. برگ های آن به شکل نیزه ای و نوک تیز است. که در لبه ها میتواند صاف یا مضرس باشد. گلهای آن به رنگ سفید و یا صورتی در فصل بهار روی درخت دیده میشوند.

کشور سازنده

نهال بادام تاجری یک رقم ایرانی است. خرید نهال بادام تاجری در بیشتر مناطق در کشورمان امکان پذیر است.

فاصله کاشت درخت بادام تاجری

طرح کاشت در درختان بادام میتواند به صورت مربعی و یا مستطیلی باشد. شما باید با توجه به نوع رقم؛ اندازه و نقشه زمین و طرح توجیهی که دارید؛ درختان را بکارید. به این ترتیب بهترین فاصله برای کاشت نهال بادام تاجری ایجاد مربع های 4 در 4 متر مربع است. میتوانید این فاصله را افزایش یا کاهش دهید. به عنوان مثال در زمین های شیب دار میتوانید فواصل کاشت را کاهش دهید.

شکل میوه

پوسته سبز رنگ بادام تاجری به راحتی با دست جدا میشود. میوه ی آن به شکل کشیده و بیضی و یا تخت است. مغز میوه ی آن نیز به متشکل از 2 لپه بزرگ و سفید و روغنی به هم چسبیده است. که با یک لایه پوسته قهوه ای روشن به هم وصل شده اند.

حداکثر ارتفاع درخت بادام تاجری

همانطور که گفته شد درخت بادام تاجری متوسط الرشد است. به این ترتیب ارتفاع آن نسبت به سایر ارقام بادام کوتاه تر است. باغداران حرفه ای به روش های هرس و فرم دهی مخصوص ارتفاع درختان را کنترل میکنند. به این ترتیب عملیات برداشت محصول آسانتر خواهد شد.

نیاز سرمایی

دوره ی سرمایی ویژه درختان بادام تاجری برای گذراندن دوره ی خواب درختان بین 100 تا 700 ساعت قرارگیری در دمای کمتر از 2.7 درجه سانتیگراد است. درختان پس از گذراندن این دوره ی سرمایی در فصل بهار بهتر جوانه زنی نموده و همچنین تحمل سرمایی آن ها نیز افزایش میابد. حداقل دمای قابل تحمل برای این رقم نیز تا 20- درجه سانتیگراد است.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی در واقع بیشترین زمانی است که درختان پس از رسیدن به سن بلوغ؛ به محصول دهی حداکثری خود ادامه میدهند. عمر اقتصادی درخت بادام تاجری همانند اکثر ارقام بادام؛ بین 50 تا 60 سال است. هرچقدر نگهداری شما از درختان بهتر باشد، عمر اقتصادی درختان نیز طولانی تر خواهد بود.

وزن میوه

میوه بادام تاجری اندازه ای متوسط دارد. بین 20 الی 25 درصد از وزن کل میوه از مغز تشکیل شده است. مغز آن نیز با احتمال کمی 2 قلو است.

ارتفاع از سطح دریا

هریک از درختان برای رشد و محصول دهی بهتر نیازمند به کاشت در محیطی هستند که بیشترین سازگاری را داشته باشد. یکی از مهم ترین فاکتورهای سازگاری درختان، ارتفاع از سطح دریا است. پیش از خرید نهال بادام تاجری؛ از ارتفاع از سطح دریای منطقه خود آگاه شده و در صورت قرارگیری ارتفاع در بازه بین 200 تا 2000 متر میتوانید نهال را در باغ خودتان بکارید.

مقاومت در برابر آفات

تحمل درخت بادام تاجری در برابر آفات نسبتا خوب است. بهتر است برای نگهداری از درختان؛ آنها را به صورت سالیانه سمپاشی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

محصول دهی درخت بادام تاجری در هکتار بیش از 1300 کیلوگرم است.

شروع محصول دهی

این درختان در سال دوم محصول دهی خود را آغاز مینمایند. همچنین میوه های آن نیز در اواسط مرداد قابل برداشت هستند.

رقم گرده افشانی

رقم گرده زا برای نهال بادام تاجری؛ نهال بادام مامایی است. توصیه میکنیم ارقام گرده زا را همزمان با کاشت رقم اصلی و در هر ردیف در باغ بکارید. به این ترتیب با گرده افشانی؛ محصولات درختان افزایش میابند.

پایه درخت بادام تاجری

پایه تلخ؛ پایه اصلی نهال بادام تاجری میباشد.

زمان گلدهی درخت بادام تاجری

درخت بادام تاجری متوسط گل است. یعنی در دسته درختان زودگل و دیرگل قرار نمیگیرد.

مدت آبیاری درخت بادام تاجری

باغ بادام تاجری خود را هر 10 روز یکبار آبیاری کنید. حجم کل آبیاری در این رقم به ازای هر هکتار بین 6 تا 8 هزار متر مکعب در سال است. نهال های یک ساله نیاز به آبیاری بیشتری دارند. چرا که ریشه ی آنها به علت کوچکتر بودن توانایی جذب آب را از اعماق خاک ندارد.

در مناطقی با بارش باران سالیانه بیش از 400 میلی متر, میتوانید این رقم را به صورت دیمی نیز آبیاری نمایید.

جمع بندی

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در خرید نهال بادام تاجری؛ قیمت نهال بادام تاجری است. قیمت این رقم بسیار مناسب است. و با توجه به نیاز کمتر آن به رسیدگی و نگهداری؛ خریداری این رقم با سودآوری بالاتری همراه خواهد بود. برای خرید نهال بادام تاجری شما باغداران محترم میتوانید با ما در نهالستان بادام پالیز به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری در ارتباط باشید.

نهالستان پالیز بزرگترین مرکز فروش نهال بادام تاجری در شمال غرب ایران است. علاوه بر رقم تاجری؛ خرید سایر ارقام بادام به صورت عمده و خرده در این مرکز امکان پذیر است. فروش نهال بادام تاجری و ارسال به سرتاسر کشورمان با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به همراه کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جمله گواهی سلامت؛ گواهی عاری از آفات و همچنین ضمانتنامه معتبر و کتبی 2 ساله و… انجام میشود. همچنین پشتیبانی همه روزه به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری از دیگر خدمات پس از فروش نهال بادام در این مرکز میباشد. اگر قصد خرید نهال بادام تاجری را دارید؛ با ما در نهالستان پالیز تماس بگیرید.

برای مشاهده سایر ارقام بادام به سایت ما مراجعه کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *