مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال بادام نهال بادام شاهرودی 12

نهال بادام شاهرودی 12

نهال بادام شاهرودی 12

نهال بادام شاهرودی 12 یک نهال مقاوم و بسیار باکیفیت است که قادر است در بیشتر نقاط کشورمان به خوبی رشد کند. این رقم به میوه های خوشمزه و باکیفیتی که دارد، مشهور است. درخت بادام شاهرودی 12 محصول کشور ایران است، که به سرعت محصول دهی خود را آغاز میکند. عمر اقتصادی آن نیز نسبتا بالاتر از سایر ارقام میوه است. خرید نهال بادام شاهرودی 12 پیشنهاد ما در نهالستان پالیز میباشد.

خصوصیات نهال بادام شاهرودی 12

به طور کلی بادام شاهرودی 12 یکی از ارقام با مقاومت بالا در کشورمان است. این رقم قادر است با حداقل نگهداری و رسیدگی و آبیاری، محصول دهی بسیار مناسبی داشته باشد. از این رو خرید درخت بادام شاهرودی 12 بسیار مورد علاقه ی باغداران در سرتاسر کشورمان است. به علت تطابق پذیری بسیار عالی و دیرگل بودن این رقم؛ یک انتخاب عالی برای کاشت در مناطق سردسیری به حساب میاید.

مشخصات درخت بادام شاهرودی 12

نهال بادام شاهرودی 12 همانند سایر ارقام بادام دارای برگ های نیزه ای و نوک تیز است. لبه های برگ میتواند صاف یا مضرس باشد. در فصل بهار گلهای آن به رنگ سفید و یا صورتی دیده میشوند. گلها دارای 5 گلبرگ و بین 20 تا 30 پرچم میباشند. ریشه های این درخت به اعماق خاک نفوذ کرده و از آن تغذیه میکند. درخت بادام شاهرودی 12 با اکثر شرایط آب وهوایی و در اکثر خاک ها سازگاری دارد.

کشور سازنده

درخت بادام شاهرودی 12 برای اولین بار در کشور ایران کاشته شد. سپس به سایر نقاط اروپا و آسیا منتقل شد.

فاصله کاشت درخت بادام شاهرودی 12

برای کاشت درخت بادام شاهرودی 12 باید چاله های کاشتی به فاصله 4 متر در خاک ایجاد نمایید. البته فاصله کاشت میتواند در زمین های مختلف بیشتر و یا کمتر شود. به طور مثال در زمین های شیب دار میتوانید فواصل کاشت درختان را کاهش دهید. فاصله ی کاشت درختان به طرح توجیهی؛ نقشه زمین و نوع رقم وابسته است.

شکل میوه

روی پوسته ی سبز رنگ بادام شاهرودی 12، کرک وجود دارد. با جدا کردن این لایه با دست به پوسته چوبی آن میرسید. ضخامت پوسته چوبی آن نازک است و با دست میشکند. پس از شکستن آن نیز به دانه ی اصلی میوه میرسیم. که به صورت 2 لپه ی بزرگ و روغنی به هم چسبیده است که با یک لایه پوسته نازک قهوه ای روشن پوشانده شده است. میوه ی آن را میتوان به صورت تازه خوری، آجیل و یا در غذا و سالاد استفاده نمود.

حداکثر ارتفاع درخت بادام شاهرودی 12

ارتفاع درخت بادام شاهرودی میتواند به 8 متر نیز برسد. البته درختانی که دیمی آبیاری میشوند، ارتفاع کمتری دارند. (اکثر باغداران برای سهولت در برداشت محصول، درختان بادام شاهرودی 12 را هرس فرم مینمایند.)

نیاز سرمایی

برای اینکه درختان از خواب زمستانه بیدار شده و برای جوانه زنی و محصول دهی آماده باشند. باید در یک دوره سرمایی مخصوص قرار بگیرند. دوره ی سرمایی مخصوص برای نهال بادام شاهرودی در فصل زمستان و بین 100 تا 700 ساعت قرارگیری در دمای کمتر از 2.7 درجه سانتیگراد است. حداقل دمای قابل تحمل در این رقم تا 20- درجه سانتیگراد است. البته اگر دمای هوا به تدریج کاهش یابد میتواند دماهای کمتر را نیز تحمل کند.

عمر اقتصادی

عمر مفید درختان بادام شاهرودی 12 پس از رسیدن به سن بلوغ میتواند بین 40 تا 50 سال باشد. هرچه نهال با محیط سازگارتر بوده و نگهداری از آن بهتر باشد؛ میتواند عمر اقتصادی بالاتری داشته باشد.

وزن میوه

میوه های این رقم با احتمال 30 درصد دو قلو هستند. مغز میوه حدود 40 درصد از وزن کل میوه را تشکیل میدهد.

ارتفاع از سطح دریا

در هر ارتفاعی از سطح دریا؛ شرایط آب وهوایی و اقلیمی خاصی حاکم است. از این رو توجه به فاکتور ارتفاع از سطح دریا در هنگام خرید نهال بادام شاهرودی 12 بسیار حائز اهمیت است. این ارقام قادرند در ارتفاع بین 300 تا 2000 متر از سطح دریا به خوبی سازگارشده و محصول دهی داشته باشند. بنابراین پیش از خرید نهال بادام شاهرودی 12، از ارتفاع منطقه ی خود آگاه شوید.

مقاومت در برابر آفات

یکی از نقاط قوت نهال بادام شاهرودی 12؛ مقاومت بسیار بالای آن در برابر آفات است. این موضوع ریسک های ناشی از حمله آفات و بیماری ها را به شدت کاهش میدهد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

هر هکتار از باغ بادام شاهرود 12 بین 3 تا 5 تن محصول دهی به همراه دارد. این باردهی در صورت نگهداری بهینه از درختان؛ آبیاری مناسب و کاشت نهال در شرایط آب وهوایی سازگار؛ میتواند افزایش یابد. به طور مثال درختانی که به صورت دیمی آبیاری میشوند؛ محصول دهی کمتری دارند.

شروع محصول دهی

نهال بادام شاهرودی از سال اول محصول دهی را آغاز نموده و در سال دوم محصول دهی آن حداکثری خواهد شد. رفته رفته محصولات آن با کیفیت تر شده و برای عرضه در بازار مناسب تر خواهد بود. پس از این زمان تا پایان عمر اقتصادی درختان؛ باردهی درختان بیشترین مقدار خود خواهد بود.

رقم گرده افشانی

درختان برای باردهی و تولید محصول نیازمند یک رقم گرده افشان میباشند. نهال بادام مناسب برای گرده زایی درختان بادام شاهرودی 12؛ خود رقم و یا نهال بادام تونو؛ نهال بادام شاهرودی 7؛ نهال بادام سوپونوا؛ نهال بادام شاهرودی 21 است.

پایه درخت بادام شاهرودی 12

پایه اصلی درخت بادام شاهرودی 12 بادام تلخ میباشد.

زمان گلدهی درخت بادام شاهرودی 12

نهال بادام شاهرودی 12 دیرگل است. این رقم را به علت دیرگل بودن میتوانید در مناطق سردسیری با زمستان های طولانی بکارید.

مدت آبیاری درخت بادام شاهرودی 12

درختان بادام شاهرودی 12 را باید هر 2 هفته یکبار آبیاری نمایید. به طور کلی هر هکتار باغ بادام شاهرودی 12 باید بین 6 تا 8 هزار متر مکعب آبیاری شود. با آبیاری قطره ای این مقدار به 3 هزار متر مکعب کاهش میابد. توصیه میشود درختان را در سال اول کاشت کمی بیشتر آبیاری کنید.

در مناطق با میزان بارندگی بیش از 400 میلی متر در سال، میتوانید این رقم را به صورت دیمی آبیاری نمایید.

قیمت نهال بادام شاهرودی 12

نهال بادام شاهرودی 12 بهترین نهال برای کاشت در باغ شما است. بنابراین در صورت سازگاری ارتفاع از سطح دریای این رقم با باغتان میتوانید آن را در باغ خود بکارید.

نهالستان پالیز؛ بزرگترین نهالستان در بخش شمال غربی کشورمان است. این نهالستان با دریافت مجوزهای معتبر از جهادکشاورزی به صورت گسترده در حوزه فروش انواع نهال میوه از جمله فروش نهال بادام شاهرودی 12 فعالیت مینماید. همچنین به همراه کلیه نهال های میوه خود؛ گواهی سلامت؛ ضمانتنامه معتبر کتبی 2 ساله؛ تاییدیه جهاد کشاورزی؛ گواهی عاری از آفات ارائه میدهد. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال بادام شاهرودی 12 در سرتاسر کشورمان؛ با ما در نهال فروشی پالیز تماس بگیرید.

همچنین شما میتوانید از مشاوره های رایگان کارشناسان ما پیش از خرید نهال بادام شاهرودی 12 و پشتیبانی و خدمات پس از فروش نهال بادام شاهرودی 12 نیز بهره مند شوید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *