مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال زردآلو نهال زردآلو انبه ای

نهال زردآلو انبه ای

نهال زردآلو انبه ای

نهال زردآلو انبه ای یک میوه هسته‌دار ساخت ایران است که 120 روز پس از ظهور شکوفه ها میوه می دهد. زردآلو انبه ای در هوای خنک رشد خوبی دارد. خرید نهال زردآلو انبه ای در مکان هایی با بهارها و تابستان های گرم و آفتابی که می توان هیدراتاسیون زیادی برای آنها فراهم کرد بهترین انتخاب است.

کشور سازنده

کشور سازنده زردآلو انبه ای ایران است و خرید نهال زردآلو انبه ای به صورت بومی در کشور عزیزمان صورت می گیرد.

پایه

تکثیر زردآلو انبه ای از طریق بذر اغلب نتایج نامشخصی را به همراه دارد، بنابراین درخت زردآلو انبه ای را با روش پیوندی تکثیر می دهند. قلمه‌های مطلوب‌ترین نمونه‌ روی پایه ها پیوند می‌شوند تا درختانی تولید کنند که نزدیک به درختان مادر هستند. سپس این نهال های پیوند شده به شما فروخته می شود. بهترین پایه های مورداستفاده برای اینکار آلوی وحشی، زردآلوی تلخ، بادام و هلو هستند.

مشخصات نهال زردآلو انبه ای

نهال زردآلو انبه ای یک میوه هسته‌دار ساخت ایران است که 120 روز پس از ظهور شکوفه ها میوه می دهد. زردآلو انبه ای در هوای خنک رشد خوبی دارد. خرید نهال زردآلو انبه ای در مکان هایی با بهارها و تابستان های گرم و آفتابی که می توان هیدراتاسیون زیادی برای آنها فراهم کرد بهترین انتخاب است.

فاصله کاشت

یک مکان آفتابی با فضای کافی برای رشد درخت انتخاب کنید . درختان زردآلو در محیطی با آفتاب کامل رشد می کنند . مطمئن شوید که محل کاشت شما فضای کافی برای گسترش شاخه ها و ریشه های درخت بالغ دارد.  فاصله کاشت باید طوری باشد که درختان دیگر، لوله‌های زیرزمینی، خطوط برق یا سازه‌ها به یکدیگر نزدیک نباشد. بهترین فاصله برای انجام اینکار 3 در 4 متر بین هر نهال است.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درخت زردآلو انبه ای در دوره بلوغ معمولا 3 الی 4 متر است. اما برای اینکه این ارتفاع را ثابت نگهدارید لازم است که هرسال درختان را هرس کنید. هرس کردن باعث می شود که شاخه های مرده یا بیمار از درخت جدا شوند و نور خورشید و گردش هوای بیشتری دریافت کند.

پس از خرید نهال زردآلو انبه ای  و قبل از شروع فصل رشد جدید حتما هرس را انجام دهید. به عنوان یک قاعده کلی، اگر بالای درخت زردآلو انبه ای سرسبز است اما پایین آن پژمرده است، به این معنی است که لایه زیرین به اندازه کافی نور خورشید دریافت نمی کند و باید قسمت بالایی آن را هرس کنید. همیشه شاخه هایی که بیش از شش سال از عمرشان گذشته است یا دیگر میوه نمی دهند، هرس کنید.

نیاز سرمایی

درخت زردآلو انبه ای هر ساله بین 700 تا 1000 ساعت دمای زیر 7- درجه سانتیگراد برای میوه دادن نیاز دارد. به این ساعت ها «نیاز سرمایی» می‌گویند.

عمر اقتصادی

این درختان به طور میانگین 30 سال عمر اقتصادی دارند.

مشخصات میوه

میوه درخت زردآلو انبه ای پوستی زرد و مخملی مایل به هلویی با گوشتی آبدار و لطیف دارد.  با خرید نهال زردآلو انبه ای  از هر 6 عدد زردآلو  1 کیلو میوه تولید می شود و محصولی پربار به همراه دارد.

ارتفاع از سطح دریا

این درخت محدودیتی در خصوص ارتفاع از سطح دریا ندارد.

مقاومت در برابر آفات

درخت زردآلو انبه ای در برابر آفات مقاومت پایینی دارد.  وقتی صحبت از آفات مضر می شود، شته ها و حشرات نگرانی اصلی شما هستند. با استفاده از حشره کش درست قبل از شکوفه دادن گل ها و یک بار دیگر زمانی که گلبرگ ها می ریزند، حشره های مضر برای زردآلو را از بین ببرید . شته ها یک آفت رایج دیگر هستند که درختان میوه هسته دار مانند زردآلو را تحت تاثیر قرار می دهد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درختان زردآلوی شما برای عملکرد حداکثری به آفتاب کامل و خاک با زهکشی خوب نیاز دارند تا ریشه های قوی مورد نیاز برای برداشت پربار را ایجاد کنند. انتخاب مکانی که در آن درخت زردآلو خود را می‌کارید با میزان موفقیت درخت در درازمدت تاثیر مستقیم دارد. بطور میانگین با خرید نهال زردآلو انبه ای  در هر هکتار می توان 7 تن  محصول را به صورت سالانه برداشت کرد.

شروع محصول دهی

درختان زردآلو معمولاً سه تا چهار سال پس از کاشت میوه می دهند. به منظور افزایش شانس خود برای برداشت پربار، مطمئن شوید که مراقبت های لازم را انجام می دهید.

در أواسط تیر ماه درختان شروع به محصول دهی می کنند و می توانید برداشت را انجام دهید.
برای اینکه بفهمید میوه زردآلو برای چیدن چه زمانی آماده است، آن را با احتیاط بچرخانید. اگر میوه به راحتی از ساقه جدا می شود، به این معنی است که رسیده است. اگر مجبورید خیلی سخت بچرخانید، هنوز آماده چیدن نیست و باید بیشتر صبر کنید.

رقم گرده افشان

همانطور که می دانید اغلب درختان برای تولید میوه به تعدادی رقم گرده افشان در اطراف خود نیاز دارند تا عمل گرده افشانی را به جای آنها انجام دهد. اما زردآلو انبه ای خود بارور است و نیازی به ارقام گرده افشان ندارد.

مدت آبیاری

پس از خرید نهال زردآلو انبه ای  درخت را باید به طور منظم آبیاری کنید. اگر در آب و هوای خنک‌تری هستید، می‌توانید هفته‌ای یک‌بار آبیاری کنید، اما اگر در آب و هوای گرم‌تر هستید، ممکن است نیاز به آبیاری تا سه بار در هفته داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که خاک مرطوب است اما هرگز آن را غرقابی نکنید. به طور میانگین 7 الی 10 روز یک بار برای آبیاری درخت زردآلو انبه ای کافیست.

زمان گلدهی

از آنجایی که درختان زردآلو انبه ای در اوایل اسفند شکوفا می شوند، می توانند طعمه آسیب های ناشی از یخبندان های دیررس شوند.

جمع بندی

با نهالستان پالیز کیفیت و خدمات را باهم داشته باشید. نهالستان پالیز با مدیریت آقای سعید قاسمی بهترین نهال ها را همراه با شناسنامه معتبر به شما عزیزان ارائه می دهد. همچنین به منظور اطلاع از قیمت ها و یا راهنمایی در مورد چگونگی احداث باغ می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و از آنها راهنمایی بخواهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *