مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال زردآلو نهال زردآلو پرتقالی

نهال زردآلو پرتقالی

24 تیر 1399
0 702
نهال زردآلو پرتقالی

زردآلو از میوه های پر خاصیتی می باشد که استفاده از آن می تواند بدن افراد را نسبت به برخی از بیماری ها مصون نگه دارد. همچنین برای درمان بسیاری از بیماری ها می توان از این محصولات به صورت خشک شده و یا تازه استفاده نمود. با توجه به این ویژگی های منحصر بفرد در زردآلو اغلب باغداران به دنبال کاشت و بهره برداری از ارقام مختلف این درختان خواهند بود. امروزه شاهد ارقام مختلفی از این نهالها با کیفیتهای میوه ی متفاوت خواهیم بود. یکی از نهال های بسیار قابل توجه نهال زردآلو پرتقالی می باشد. این نهال با برخورداری از شرایط مخصوص و مناسب ،می توانند درختان بسیار مناسبی برای بهره برداری به شمار آیند.

نهال زردآلو پرتقالی

خصوصیات نهال زردآلو پرتقالی

یکی از خصوصیات بسیار مهم در این درختان ، پیوندی بودن آنها خواهد بود. این نهال ها به صورت اصلاح شده و پیوندی مورد استفاده ی باغداران قرار می گیرند. از این جهت ارتفاع کمی خواهند داشت. با توجه به این خصوصیات درختان می توان گفت که نهال زردآلو پرتقالی نه تنها از میزان باردهی بسیار بالایی برخوردار می باشد، بلکه کیفیت و طعم این محصولات نیز بسیار مطلوب و ایده آل خواهد بود. عمر مفید و اقتصادی در این درختان اغلب 25 سال خواهد بود. این درختان از جمله درختان مقاوم شناخته شده اند.مقاومت چشمگیر این نهال ها نسبت به سرمای بهاره سبب کیفیت بسیار بالا در محصولات آنها گشته است.

تحمل سرمای زمستان در نهال زردآلو پرتقالی بسیار قابل توجه می باشد. سرمای 25 الی 30 درجه سانتی گراد زیر صفر می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای محصولات در بر داشته باشد. تحمل گرمای تابستان نیز در این درختان تا دمای 35 درجه بالای صفر خواهد بود. دمای بسیار بالا نیز موجب سوختگی برگ ها و همچنین پایین آمدن کیفیت در محصولات می گردد.هرس مناسب در این درختان نیز بسیار مهم و ضروری می باشد. هرس فرم دهی و هرس باردهی با توجه به نیاز درختان و همچنین صلاحدید باغداران امکان پذیر خواهد بود. باغداران باید از آسیب دیدن بدنه ی این درختان تا میزان چشمگیری مراقبت نمایند. صدمه دیدن تنه ی این درختان موجب آسیب دیدگی و همچنین آفت زدگی در آنها می شود. نیاز به سم پاشی در این درختان با توجه به نوع آفات و باکتری ها متفاوت خواهد بود.

نهال زردآلو پرتقالی

شرایط محیط کاشت نهال زردآلو پرتقالی

برای اینکه باغداران از میزان باردهی چشمگیر و همچنین کیفیت بسیار بالا در محصول برخوردار شوند، باید به شرایط محیط کاشت توجه ویژه ای مبذول نمایند. خاک مناسبی که دارای زهکشی ایده آل و همچنین سبک و قابلیت نفوذ بالایی داشته باشد می تواند بهترین خاک برای کاشت این نهال ها باشد. خاک های مرطوب هرگز خاک مناسبی برای رشد این درختان نخواهند بود. اغلب خاک های گرم و خشک مناسب ترین بستر برای رشد این نهال ها به شمار می روند.

شرایط اقلیمی مناسب برای این نهال ها دمای معتدل و گرم خواهد بود . این نهال ها در سال اول کاشت ،نیاز به آبیاری فراوانی خواهند داشت. آبیاری مناسب که نه بسیار زیاد و نه بسیار کم باشد می تواند بر روی طعم و کیفیت میوه ها بسیار موثر باشد. استفاده از گرده افشان برای این درختان مناسب خواهد بود. در نظر گرفتن فواصل کاشت نیز می تواند تا میزان بسیار بالایی بر روی عملکرد درخت در هکتار تاثیر گذار باشد . فواصل کاشت 4*4 می تواند بهترین فاصله گذاری برای این درختان باشد. از جمله عوامل مهم دیگر که نقش بسزایی در عملکرد میوه در این درختان خواهد داشت، استفاده از کود دهی مناسب و ایده آل خواهد بود. کود دهی سبب درشتی و کیفیت بسیار بالا در محصولات می گردد.

نهال زردآلو پرتقالی

خصوصیات میوه در نهال زردآلو پرتقالی

با توجه به پیوندی بودن این درختان ،میزان باردهی درخت در آنها بسیار قابل توجه خواهد بود. میوه های نهال زردآلو پرتقالی از استقبال بی نظیری در بازارها برخوردار هستند. این میوه ها اغلب بسیار درشت و گرد هستند. رنگ میوه در این نهال ها به رنگ پرتقالی می باشد. از این جهت نام این نهال ها به نهال زردآلو پرتقالی شهرت یافته است. تاریخ رسیدن میوه در این نهال ها اواخر خرداد ماه و یا اوایل تیر ماه بوده است. برداشت محصول در این نهال ها با توجه به ارتفاع درختان ،بسیار مناسب و ساده خواهد بود. باغداران موفق می توانند با کاشت این نهال ها از سود مناسب و چشمگیری برخوردار شوند.


خرید نهال زردآلو پرتقالی :

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *