مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال هلو نهال هلو ردتاپ

نهال هلو ردتاپ

24 ژانویه 2021
0 2608
نهال هلو ردتاپ

نهال هلو ردتاپ یکی از ارقام مرغوب و محبوب نهال هلو می‌باشد؛ قیمت مناسب این نهال نسبت به دیگر ارقام در کنار کیفیت این نهال، باعث شده است تا باغداران به استفاده از این رقم برای احداث باغ خود روی بیاورند و این نهال به یکی از محبوب‌ترین ارقام نهال هلو در ایران و جهان تبدیل شود.

در مجموعه نهالستان پالیز نهال بنا داریم که به تحلیل مشخصات درخت هلو ردتاپ بپردازیم و اطلاعاتی را درباره خرید درخت هلو ردتاپ به شما مشتریان گرامی، ارائه کنیم. شما می‌توانید با روابط عمومی پالیز نهال تماس بگیرید و از مشاوره رایگان با کارشناسان پالیز نهال بهره‌مند شوید.

خصوصیات نهال هلو ردتاپ

این نهال هلو قدرت بسیار زیادی برای باردهی و محصول‌دهی دارد و به راحتی می‌تواند باغدار را به سود بسیار خوبی برساند. این درخت میوه‌های بسیار مطبوع و خوشمزه‌ای دارد که از بازار پسندی نسبتا مناسبی نیز برخوردار است.

گفته شده که درخت هلو ردتاپ نسبت به اکثر ارقام هلو مقاومت بیشتری دارد؛ مقاومت در برابر آفات، آب و هوا و عوامل محیطی این نهال، بالاتر از بسیاری از نهال‌های موجود در کشور است و این نهال به راحتی در برابر آفات و سرما و گرما آسیب نخواهد دید.

مشخصات درخت هلو ردتاپ

این نهال جزء ارقام وارداتی می‌باشد و از کشور آمریکا و ایالت کالیفرنیا، به کشورهای دیگر صادر می‌شود. میوه این درخت پررنگ‌تر از دیگر میوه‌های هلو می‌باشد که همین امر موجب شده است تا از نظر ظاهری، این میوه در سطح بالاتری نسبت به دیگر ارقام هلو قرار بگیرد.

این نهال در مناطق گرمسیری رشد بسیار خوبی دارد و یکی از مناسب‌ترین ارقام هلو برای کشت در مناطق گرم می‌باشد. هسته این میوه به راحتی قابل جدا شدن است و گوشت آن بافت نسبتا سفتی دارد.

کشور سازنده

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد، این نهال وارداتی است و از کشور آمریکا و ایالت کالیفرنیا، وارد می‌شود. علی القاعده آمریکا این نهال را برای اولین بار در جهان، به دیگر مناطق صادر کرد.

فاصله کاشت

فاصله مناسب برای کاشت درخت هلو ردتاپ بستگی به نوع و سطح زمین دارد؛ برای مثال فاصله مناسب برای کاشت این رقم در زمین‌هایی با شیب ملایم، به صورت 3 متر در 4 متر می‌باشد؛ در حالی که فاصله مناسب برای کاشت این نهال در زمین‌هایی با سطح صاف، به صورت 4 متر در 4 متر خواهد بود.

اگر این فاصله را رعایت نکنید، نهال در آینده به مشکلات جدی بر خواهد خورد؛ از جمله این مشکلات عدم تغذیه صحیح ریشه‌ها در زیر خاک و همچنین عدم نورگیری صحیح نهال‌ها می‌باشد.

شکل میوه

میوه این نهال دایره و بیضی شکل است و همانطور که گفته شد، این رقم از نظر ظاهری، پررنگ‌تر از بقیه ارقام هلو می‌باشد و رگه‌های سفیدی را نیز می‌توان بر روی پوست آن، مشاهده کرد.

حداکثر ارتفاع

ارتفاع درخت هلو ردتاپ بین 3 تا 4 متر خواهد بود؛ ارتفاع یک درخت میوه علاوه بر ژنتیک، به کوددهی و میزان آبیاری باغدار نیز بستگی خواهد داشت.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی ذرخت هلو ردتاپ و دیگر ارقام هلو برای بیرون آمدن از خواب، 500 تا 1000 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت هلو ردتاپ و دیگر ارقام هلو و برخی از ارقام شلیل، بین 10 تا 15 سال است و تقریبا از عمر اقتصادی زیادی برخوردار نمی‌باشند. لازم به ذکر است که عمر اقتصادی به سال‌هایی گفته می‌شود که شما می‌توانید از درخت، محصولات با کیفیتی را در حجم بالا برداشت کنید.

وزن میوه

هر 8 الی 10 عدد از میوه‌های هلو ردتاپ، در حدود یک کیلوگرم می‌باشد؛ به طور کلی هر میوه، حدودا بین 100 تا 150 گرم وزن خواهد داشت.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع کاشت مناسب از سطح دریا برای کاشت ارقام هلو، در حدود 2000 متر می‌باشد. رعایت این ارتفاع به مهیا شدن شرایط زیستی برای رشد بهتر نهال، کمک شایانی می‌کند؛ چرا که تغییرات ارتفاع برابر با تغییرات شرایط جوّی است.

مقاومت در برابر آفات

همانطور که گفته شد، این نهال در برابر آفات مقاومت خوبی را از خود نشان می‌دهد و به راحتی آسیب نمی‌بیند. در صورت ابتلای این درخت به انواع امراض، سمپاشی اصولی می‌تواند بهترین روش برای از بین بردن آفات این درخت باشد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به طور کلی حداکثر عملکرد میوه در هکتار ارقام هلو و شلیل، مانند یکدیگر است؛ نهال هلو ردتاپ در یک هکتار می‌تواند چیزی در حدود 40 تن محصول دهد که مقدار قابل توجهی برای ارقام هلو و شلیل می‌باشد.

شروع محصول دهی

درخت هلو ردتاپ و دیگر ارقام هلو، معمولا در سال سوم یا چهارم پس از کاشت، محصول دهی خود را آغاز می‌کنند. برطرف کردن نیاز آبیاری این نهال یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در کیفیت محصول دهی آن است.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد، حداکثر ارتفاع درخت هلو ردتاپ، در حدود 4 متر می‌باشد که این قضیه نشانگر قدرت رشد مناسب و متوسط این نهال هلو است.

رقم گرده افشان

نهال هلو ردتاپ یکی از ارقامی است که برای باردهی، نیاز به گرده افشان دارد. پیشنهاد می‌شود که به ازای کاشت هر 30 اصله درخت هلو ردتاپ، یک اصله نهال از دیگر ارقام هلو به عنوان گرده افشان بکارید، تا عمل باروری به بهترین نحو انجام شود.

پایه درخت هلو ردتاپ

پایه درخت که البته برخی از باغداران، آن را پیوندک می‌نامند، در دو حالت کلی وجود دارد: 1. پایه رویشی 2. پایه بذری. از هر یک طبق شرایط و ژنتیک نهال، در جای مناسب خود استفاده می‌کنند.

زمان گلدهی درخت هلو ردتاپ

گلدهی این درخت 10 تا 14 روز به طول می‌انجامد؛ به طور کلی گل دهی نهال این رقم، در فصل بهار و از اواخر فروردین ماه آغاز خواهد شد.

مدت آبیاری

درخت هلو ردتاپ نیاز به آبیاری زیادی ندارد و شما به راحتی می‌‎توانید نیاز آبیاری این نهال وارداتی را تامین کنید. بهتر است که این نهال در ماه‌های فصل بهار، هر ۱۰ روز یکبار و در ماه‌های تیر، مرداد، شهریور و مهر، هر ۷ روز یکبار آبیاری شود.

آبیاری تاثیر بسیار زیادی در رشد درخت و محصول دهی آن خواهد داشت. اگر قصد خرید نهال هلو ردتاپ را دارید، مطلب بعدی را با دقت دنبال کنید.

قیمت نهال هلو ردتاپ

درخت هلو ردتاپ در اکثر نهالستان‌ها و سایت‌های فروش آنلاین نهال، وجود دارد و شما می‌توانید با قیمت مناسب، به خرید نهال هلو ردتاپ بپردازید و آن‌ را با کیفیت مناسب، خریداری نمایید. دلیل تفاوت قیمت در سایت‌ها و مجموعه نهالستان‌ها، کیفیت نهال می‌باشد و این موضوع در همه فروشگاه‌ها، یکسان نخواهد بود. اگر برای خرید یک نهال با کیفیت بالا و با قیمت عمده رغبت دارید، به جای درستی آمدید!

مجموعه نهالستان پالیز نهال با مدیریت مهندس سعید قاسمی، آماده ارائه انواع خدمات فروش نهال هلو ردتاپ و دیگر ارقام نهال میوه می‌باشد و آن‌ها را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت فوق‌العاده مطلوب، در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

شما می‌توانید برای خرید و استعلام قیمت نهال هلو ردتاپ با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره خصوصی رایگان با کارشناسان با تجربه پالیز نهال، استفاده کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *