مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال پالونیا نهال پالونیا فورتونی

نهال پالونیا فورتونی

نهال پالونیا فورتونی

جنگل‌ها و درختان، به منزله ریه‌های کره زمین هستند؛ ادامه حیات بر روی زمین بدون جنگل‌ها ممکن نیست؛ به همین جهت، انسان‌ها اقدام به احداث و حفاظت از جنگل ها نموده‌اند‌. نهال پالونیا فورتونی یکی از بهترین نهال‌ها برای جنگل کاری‌های سریع است. انواع درختان پالونیا در طیف گسترده دمایی، قادر به حفظ حیات و زندگی هستند؛ سرما تاثیر زیادی بر روی درخت پالونیا فورتونی ندارد. این نهال میوه قابل خوردنی ندارد؛ اما از چوب سبک و مقاومی برخوردار است و ظاهر زیبایی نیز دارد.

مشخصات درخت پالونیا فورتونی

کارشناسان توصیه می‌کنند که در سال‌های اولیه رشد پالونیا فورتونی، هرس سالیانه انجام دهید؛ تا مسیرهای رشدی گیاه مشخص باشد. برگ‌های پالونیا فورتونی قلبی شکل است و این درخت شکوفه‌هایی زیبا و خوشبو دارد. این شکوفه‌ها به صورت خوشه ای و به رنگ‌های صورتی و ارغوانی هستند؛ به همین دلیل زیبایی منحصر به فردی در فصل بهار دارند. این درخت سایه دار، مقاومت خوبی نسبت به آفات و بیماری ها دارد و می‌تواند یک انتخاب خوب و مفید باشد.

این درختان نیازی به گرده افشانی ندارند و در طیف گسترده‌ای از خاک‌ها، می‌توانند رشد داشته باشند. این درختان دارای ریشه‌های عمقی و ریشه‌های جانبی توسعه یافته هستند؛ برای حفاظت از سلامت گیاه، بهتر است در خاک‌هایی با حدود ۵۰ درصد تخلخل کشت شوند. لذا مطلوب است که در زمین‌های حاصل‌خیز و با خاک شنی مورد کشت قرار بگیرند. برای کاشت این نهال یک چالگود با ارتفاع ۵۰ تا ۸۰ سانتی متر حفر کنید، سپس نهال را داخل گودال قرار دهید و اطراف آن را با خاک شنی پر کنید.

این نهال مربوط به آسیای شرقی است؛ نام این گونه برگرفته از نام دختر تزار اول روسیه است. هنگام کاشت این نهال باید دقت کرد که یک گونه غیر بومی است و می‌تواند به عنوان یک گونه مهاجم عمل کند؛ پس باید میزان پخش آن را کنترل کنیم.

مقاومت این نوع درخت از درخت پالونیا در مقابل سرما و گرما مناسب است؛ البته میزان گل دهی در مناطق سردسیر کاهش می‌یابد.

کشور سازنده

نهال پالونیا زود گل بومی آسیای شرقی است؛ مبدا و سرزمین اصلی آن نیز، کشورهای چین و تایوان است.

فاصله کاشت نهال پالونیا

درخت پالونیا فورتونی نوعی درخت سایه گستر است؛ میزان گستردگی این درختان در دوران بلوغ، به حدود ۸ متر نیز می‌رسد. به همین دلیل بهتر است که نهال‌ها با فاصله 3 الی 5 متری از یکدیگر کاشته شوند؛ تا شاخ و برگ آن‌ها در دوران بلوغ با یکدیگر تداخل نداشته باشد.

حداکثر ارتفاع

حدود ۱۰ الی ۲۵ متر، حداکثر ارتفاع این درخت جنگلی است؛ البته شنیده شده که برخی درختان این گونه، تا ۳۰ متر نیز رشد دارند. این درخت چینی چوبی سفت و منعطف دارد؛ لذا چوب آن برای کاربرد‌های صنعتی، بسیار ایده‌آل است.

نیاز سرمایی

درختان خانواده پالونیا سازگاری مناسبی با تغییرات دمایی دارند؛ رشد درخت پالونیا فورتونی در دمای حدود هشت درجه سانتی‌گراد آغاز می‌شود و این نهال می‌تواند دماهای بالای ۲۵ درجه را نیز تحمل کند. البته در برخی مطالعات، درخت پالونیا فورتونی در دمایی نزدیک به ۳۰ درجه سانتی‌گراد از بین رفت؛ اما در برخی منابع گفته شده که در این شرایط، علیرغم آسیب‌های جزئی، حیات خود را حفظ کرد.

عمر اقتصادی

عمر این نهال را تا ۳۰۰ سال نیز ذکر کرده‌اند؛ البته این عدد به کیفیت نگهداری و مراقبت از نهال نیز بستگی دارد.

ارتفاع از سطح دریا

بسیاری از باغداران، هنگام خرید نهال به اهمیت ارتفاع کاشت از سطح دریا توجه نمی‌کنند؛ میزان ارتفاع محل کشت، تاثیر مستقیمی بر کیفیت رشد بسیاری از درختان دارد. درخت پالونیا فورتونی حساسیت کمتری در مقابل تغییر ارتفاع دارد و می‌تواند هم در مناطق ساحلی و هم در مناطق کوهستانی، به خوبی رشد کند.

مقاومت در برابر آفات

هر چند که بیماری‌ها آفات کمی حیات این گونه را تهدید می‌کنند؛ اما درخت ممکن است به بیماری‌هایی نظیر Witches’ broom‌ مبتلا شود. البته همانطور که اشاره شد، اکثر آفات و بیماری‌های مربوط به این گونه، در کشور ایران موجود نیست.

سال بهره برداری

شما می‌توانید حدودا در سال هفتم کاشت، از این نهال بهره‌ برداری و کسب درآمد خود را آغاز کنید؛ تقریبا بخش اعظم درآمد از این نهال، مربوط به چوب آن می‌باشد.

قدرت رشد درخت پالونیا فورتونی

این درخت رشد بسیار سریعی دارد؛ به همین منظور در جنگل کاری‌های سریع، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که اشاره شد ارتفاع این درخت به حدود ۳۰ متر نیز می‌رسد و این بیانگر قدرت رشد بالای این نهال می‌باشد.

زمان گلدهی درخت پالونیا فورتونی

جالب است بدانید که نیمه دوم اردیبهشت ماه، شاهد شکوفه‌های خوشه ای و خوش رنگ این درختان خواهیم بود.

مدت آبیاری

رعایت نکات مربوط به کم و کیف آبیاری، می‌تواند یک عامل مهم بر روی پیشرفت فرایند رشد درختان باشد. در بحث آبیاری درخت پالونیا فورتونی محدودیت زمانی خاصی مطرح نیست؛ بهتر است خاک این درختان همواره مرطوب باشد. بنابراین هر زمانی که پای درخت خشک شد، زمان آبیاری آن فرا رسیده است. این نهال‌ها نیاز به زهکشی خوب در خاک دارند و به هیچ عنوان نباید در شرایط غرقابی قرار بگیرند.

قیمت نهال پالونیا فورتونی

اگر قصد خرید نهال پالونیا فورتونی را دارید، ابتدا از اصالت و کیفیت نهال مطمئن شوید. امروزه مراکز زیادی اقدام به فروش اینترنتی و یا حضوری نهال می‌کنند؛ اما بهتر است به مراکز معتبری که اقدام به فروش نهال پالونیا فورتونی می‌کنند مراجعه کنید. قیمت نهال پالونیا فورتونی در مقابل سود حاصل از فروش چوب آن بسیار کم است و سرمایه گذاری بر این نهال، شروع یک تجارت موفق محسوب می‌شود.

نهالستان پالیز نهال با مدیریت مستقیم مهندس سعید قاسمی، خدمات تولید و ارائه انواع نهال‌های میوه و تزئینی را به تمامی مردم ایران ارائه می‌کند. شما می‌توانید برای خرید نهال پالونیا فورتونی و انواع نهال‌های دیگر، از طریق این نهالستان اقدام کنید و شروع موفقی را در کار خود داشته باشید. برای مشاوره رایگان و استعلام قیمت نهال پالونیا فورتونی، با روابط عمومی پالیز نهال در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *