مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس بارلت

نهال گیلاس بارلت

نهال گیلاس بارلت

نهال گیلاس بارلت نهالی بسیار زودرس است و انتظارات بسیاری از باغداران گیلاس را برطرف نموده است. این رقم بسیار مشتری پسند، خوش طعم و بازاری بوده و خرید نهال گیلاس بارلت را به یکی از گزینه های محبوب در بین کشاورزان تبدیل نموده است.

کشور سازنده

کشور سازنده گیلاس بارلت فرانسه است و برای اولین بار از این کشور وارد شده است. بسیاری از کشاورزان خرید نهال گیلاس بارلت را انتخاب خوبی می دانند و اقدام به احداث باغ می نمایند.

پایه

درخت گیلاس بارلت از پیوند بین پیوندک و پایه تشکیل می شود. پیوندک یک رقم میوه است که قسمت هوایی درخت را تشکیل می دهد. روی یک پایه از پیش تعیین شده پیوند زده یا جوانه می زند. درخت حاصل از این پیوند و همچنین میوه های آن دارای ویژگی های مشابه رقمی است که شاخه ها (پیوند) را فراهم می کند.

پایه های مازارت پرونوس آویوم و پایه تلخ بهترین پایه ها برای این رقم گیلاس هستند.

مشخصات نهال گیلاس بارلت

این نهال محصول پرباری دارد که جزء ویژگی های شاخص آن بشمار می رود. بسیار زودرس است و میوه ها سریع شروع به باردهی می کنند. این نهال در ابتدا رشد عمودی دارد اما به مرور زمان گسترده و پهن می شود.

فاصله کاشت

پس از خرید نهال گیلاس بارلت فواصل کاشت 4 در 3 متر را برای آن در نظر بگیرید. محل کاشت باید به گونه ای باشد که در معرض تابش آفتاب حداکثری باشد. از مناطق مرطوب یا با زهکشی ضعیف و همچنین مکان هایی که در معرض باد هستند و برف تمایل به تجمع بیش از حد دارد خودداری کنید. برای تقویت رشد ریشه عمیق و حرکت آب در خاک‌های سنگین، می‌توان درختان را روی پشته‌ها کاشت یا سطح رویش را بالاتر از سطح زمین قرار داد.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت گیلاس بارلت حداکثر 20 متر ارتفاع دارد. برای باغ های میوه، تا حد امکان از پایه های درختان کوتاه تر استفاده کنید، زیرا اندازه فشرده و میوه دهی آنها در سنین پایین از ویژگی های بسیار مطلوب است. هرس، آبیاری و برداشت درختان کوچکتر آسان تر است و نسبت به درختان با اندازه کامل به فضای کمتری برای رشد نیاز دارند.

نیاز سرمایی

خرید نهال گیلاس بارلت بیشتر مناسب مناطق گرمسیری است و در مناطق دارای آب و هوای سرد عملکرد خوبی نشان نمی دهد. بسیاری از نهالستان ها یک دوره سرمایی خاص را برای نهال ها در نظر می گیرند تا استحکام درخت را در شرایط مختلف آب و هوایی افزایش دهند.

عمر اقتصادی

پس از خرید نهال گیلاس بارلت 2 سال طول می کشد که میوه ها رشد کنند و محصول بدهند. پس از آن به مدت 60 الی 80 سال درخت هرساله باردهی می کند و میوه های باکیفیت و خوبی را پرورش می دهد.

خصوصیات میوه

از خصوصیات بارز رقم بارلت میوه های بزرگ و درشت ، خوش طعم و شیرین است. گیلاس ها بسیار سفت و مشتری پسند هستند و از ارقام بسیار خوب و بازاری بشمار می رود.

ارتفاع از سطح دریا

بهترین مکان برای خرید نهال گیلاس بارلت مناطقی با ارتفاع 100 الی 3000 متر از سطح دریاست.

مقاومت در برابر آفات

نهال گیلاس بارلت مقاومت پایینی در برابر آفات دارد. رعایت بهداشت در مبارزه با حشرات و بیماری ها ضروری است. برگ‌ها، میوه‌ها و مکنده‌های آلوده باید حذف و دفع شوند زیرا ممکن است حتی پس از برداشتن از درختان منبع عوامل بیماری‌زا باشند.

تاج درخت باید باز نگه داشته شود تا گردش هوا بهبود یابد و رطوبت منجر به توسعه بیماری کاهش یابد. در صورت امکان، ارقام مقاوم به بیماری خریداری شود زیرا کنترل های شیمیایی محدود است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

برای رشد حداکثری و محصول دهی بیشتر باید بهترین مراقبت ها را از درخت انجام دهید و هرس و کوددهی و آبیاری مناسب را فراموش نکنید. در این صورت می توانید انتظار 60 الی 80 تن میوه را در هر هکتار به صورت سالیانه داشته باشید.

شروع محصول دهی

در کشور فرانسه این میوه ها 26 تا 28 ماه می محصول خود را می دهند. باغبان می تواند میوه ها را تا زمانی که به بالاترین کیفیت خود برسند، روی درخت بگذارد. با این حال، باید توجه داشت که یک میوه بسیار رسیده برای مدت طولانی نگهداری نمی شود.

این  گیلاس ها تا زمانی که کاملا نرسند چیده نمی شوند. شاخص های رسیدن رنگ، سفتی و طعم است. از آنجایی که میوه را می توان برای مدت طولانی در سردخانه یا جای خنک دیگری نگهداری کرد، می توانید برای مدت طولانی از تازگی آن لذت ببرید.

رقم گرده افشان

برخی درختان خودبارور هستند یعنی کاشت یک درخت در باغ برای باردهی کافی است. اما گونه های به اصطلاح “خود عقیم” نمی توانند میوه دهند مگر اینکه با گرده های رقم دیگری بارور شوند. این روش لقاح را “گرده افشانی متقاطع” می نامند. درخت سیب، گلابی، آلو و گیلاس شیرین از این دسته هستند.

هنگام برنامه ریزی برای خرید نهال گیلاس بارلت باید مراقب بود حداقل دو درخت از ارقام گیلاس گرده افشان بکارید تا گرده افشانی متقاطع رخ دهد.

مدت آبیاری

برای آبیاری منظم بهتر است هر 10 روز یکبار درختان باغ را آبیاری کنید. پس از خرید نهال گیلاس بارلت این ارقام نیاز بیشتری به آبیاری دارند و به رشد بیشتر آنها کمک می کند. برای آبیاری باید مراقب بود که خاک برای همیشه مرطوب نماند زیرا این امر به پوسیدگی ریشه کمک می کند.

زمان گلدهی

در أواسط فصل درختان شروع به گلدهی می کنند و میوه ها بسیار زودرس هستند. مدتی پس از جوانه زدن، درختان شروع به گلدهی می کنند و چند ماه بعد میوه ها می رسند و محصول خود را ارائه می دهند.

جمع بندی

برای خرید نهال گیلاس بارلت از بهترین مراکز ما نهالستان پالیز با مدیریت سعید قاسمی را به شما پیشنهاد می کنیم. این نهالستان با دارا بودن پیشرفته ترین تجهیزات و همچنین مجوزهای مربوطه از وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی ، افتخار این را دارد که سالم ترین نهال ها را پرورش می دهد. علاوه بر این مشاوره رایگان در زمینه کلیه أمور کشاورزی و باغداری أنواع میوه از ویژگی های نهالستان پالیز است. می توانید با ما تماسبگیرید و از این پیشنهاد ویژه استفاده کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *