مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس رژینا

نهال گیلاس رژینا

6 ژانویه 2021
1 2568
نهال گیلاس رژینا

نهال گیلاس رژینا از ارقام وارداتی گیلاس می‌باشد که باید گفت یکی از خوشمزه‌ترین ارقام گیلاس موجود در ایران است؛ این نهال گیلاس دم‌کوتاه و میان‌رس می‌باشد و خوش‌رنگ بودن محصول آن نیز به زیبایی این نهال افزوده است. مطمئنا اگر بتوانید در نگهداری و مراقبت از این نهال کوشا باشید، خواهید توانست که محصول بسیار خوب و با کیفیتی برداشت کنید.

خصوصیات نهال گیلاس رژینا

گیلاس رژینا یکی از ارقام وارداتی گیلاس می‌باشد که بسیار زود بازده است و از نظر اقتصادی برای باغدار مناسب خواهد بود. برگ این نهال به رنگ سبز تیره می‌باشد؛ این نهال در فصل بهار شکوفه‌های سفید رنگ بسیار زیبایی دارد که یکی از بهترین سوژه‌ها برای عکاسی خواهد بود.

این نهال گیلاس برای گرده ‌افشانی نیاز به شریک دارد و پیشنهاد می‌شود با توجه به این شرایط، درختان دیگری از ارقام مختلف گیلاس را در اطراف آن بکارید، تا بتواند گرده افشانی را به بهترین شکل انجام دهد.  گرده افشانی یکی از مهم‌ترین عوامل رشد یک نهال و محصول دهی آن می‌باشد.

مشخصات نهال گیلاس رژینا

این نهال گیلاس اروپایی می‌باشد؛ اما در ایران نیز پرورش دهندگان زیادی دارد و اگر سری به برخی از مناطق کوهپایه‌ای و شنی کشور ایران بزنید، می‌توانید این نهال گیلاس را مشاهده کنید.

یکی از مهم‌ترین عوامل رشد درخت گیلاس رژینا، آفتاب خوردن و دریافت نور آفتاب به قدر کافی می‌باشد؛ به عبارتی دیگر اگر نتوانید نور آفتاب را به اندازه کافی به این نهال برسانید، نمی‌توانید محصول خوب و با کیفیت برداشت کنید. از مهم‌ترین عواملی که به نور رسانی صحیح به نهال اهمیت دارد، رعایت فاصله کاشت است که در ادامه به آن خاهیم پرداخت.

کشور سازنده

گیلاس رژینا وارداتی می‌باشد و از اروپا وارد می‌شود؛ این نهال گیلاس فرانسوی بوده و کشور سازنده آن کشور فرانسه است.

فاصله کاشت نهال گیلاس رژینا

فاصله کاشت این نهال گیلاس با توجه به نوع زمین تعیین می‌شود؛ اما به طور کلی فاصله مناسب برای کاشت نهال گیلاس رژینا 8*8 و 6*6 متر می‌باشد. برای تاکید عرض می‌کنیم که فاصله کاشت برای نور رسانی به گیاه، موضوعی مهم و حیاتی است؛ چراکه نهال‌های با فاصله نزدیک، پس از رشد بر یک دیگر سایه خواهند افکند.

شکل میوه

گیلاس رژینا دایره‌ای شکل می‌باشد و رنگ آن قرمز تقریبا پر رنگ است. این گیلاس دم کشیده است و میوه آن نیز تقریبا شکل کشیده‌ای دارد.

حداکثر ارتفاع درخت گیلاس رژینا

به طور کلی ارتفاع یک درخت به ویژه درخت گیلاس رژینا، بستگی به نحوه مراقبت و رسیدگی شما دارد. اگر بتوانید مراقبت و رسیدگی به این درخت را به خوبی انجام دهید، مطمئن باشید که نهال رشد بسیار مناسبی خواهد داشت و اگر نتوانید به خوبی از آن نگهداری کنید، نه تنها رشد مناسبی نخواهد داشت، بلکه محصولات نیز دستخوش بی‌کیفیتی می‌شوند.

نیاز سرمایی نهال گیلاس رژینا

همه نهال‌های گیلاس نیاز سرمایی بین 500 تا 1200 ساعت را دارند و گیلاس رژینا نیز از این قاعده استثنا نخواهد بود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت گیلاس رژینا 30 سال می‌باشد؛ البته بدون شک طول عمر آن با چشم پوشی بر مسائل ژنتیکی، با توجه به رسیدگی و مراقبت باغدار متغیر است و ممکن است در صورت مطلوب نبودن رسیدگی، این طول عمر کمتر شود.

وزن میوه

وزن میوه گیلاس رژینا حدود 4 گرم می‌باشد؛ البته ممکن است در صورت نگهداری صحیح و رسیدگی مناسب این وزن افزایش پیدا کند.

ارتفاع از سطح دریا

بدون شک ارتفاع کاشت از سطح دریا می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل در رشد مناسب نهال گیلاس رژینا باشد؛ البته لازم به ذکر است که برخی از نهال‌ها حساسیتی در این باره ندارند؛ اما برخی دیگر باید در فاصله مناسبی از سطح دریا کاشته شوند تا محصول دهی خوبی داشته باشند.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت در برابر آفات این نهال گیلاس بسیار خوب و مطلوب است؛ اما باید گفت نوع رسیدگی و سم‌پاشی منظم و اصولی، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی را در این مقاومت داشته باشد. اشتباه در این زمینه‌ها باعث می‌‎شود تا از مقاومت این نهال گیلاس کاسته شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت گیلاس رژینا از باردهی بسیار خوبی برخوردار است و می‌توان گفت در صورت رسیدگی مناسب، می‌توانید محصول بسیار زیادی را از این درخت برداشت کنید. حداکثر عملکرد میوه در هکتار این نهال نیز با توجه به تعداد درخت کاشته شده در یک هکتار متفاوت خواهد بود. سعی کنید در کاشت این درخت فاصله مناسب گفته شده را رعایت کنید. درباره رقم زودبازده و اصلاح شده‌ی این نهال گفته شده که تا حدود 30 تن در هکتار باردهی دارد.

شروع محصول دهی

شروع محصول دهی نهال گیلاس رژینا حدودا یک الی دو سال بعد از کاشت می‌باشد؛ میوه گیلاس رژینا در اواسط خرداد ماه هر سال قابل برداشت است.

قدرت رشد درخت

قدرت رشد درخت گیلاس رژینا با توجه به رسیدگی و آبیاری شما متفاوت می‌باشد و در صورت آبیاری و هرس و کود دهی مناسب و به اندازه، نهال می‌تواند قدرت رشد مناسبی داشته باشد.

رقم گرده افشان

درخت گیلاس رژینا برای گرده افشانی نیاز به شریک دارد و بهتر است از ارقام دیگر که شکوفه دهی‌شان مانند این نهال است، در نزدیکی آن بکارید تا گرده افشانی به بهترین شکل انجام شود.

پایه درخت گیلاس رژینا

پایه نهال گیلاس رژینا، نهال آلبالو تلخ و شیرین است.

زمان گلدهی درخت گیلاس رژینا

زمان گلدهی درخت گیلاس رژینا در اوایل فروردین ماه می‌باشد؛ اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، گلدهی درخت گیلاس رژینا در نیمه اول فروردین انجام می‌شود.

مدت آبیاری درخت گیلاس رژینا

یکی از اصلی‌ترین نیازهای رشد یک درخت به ویژه درخت گیلاس رژینا، آبیاری می‌باشد؛ اگر بتوانید این درخت را در مکان‌های سردسیر بکارید، بدون شک عملکرد بهتری خواهید گرفت. به طور کلی باران‌های زمستانی می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در رشد این درخت گیلاس بگذارد.

قطعا نگهداری و آبیاری مناسب این درخت در فصل تابستان، تعیین کننده کیفیت میوه‌ی آن خواهد بود؛ پس آبیاری این درخت در فصل تابستان را جدی بگیرید و به دلیل نباریدن کافی باران در این فصل، از سیراب شدن این نهال اطمینان حاصل کنید.

قیمت نهال گیلاس رژینا

بدون شک یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های باغداران و پرورش دهندگان این نهال، قیمت نهال گیلاس رژینا می‌باشد؛ اما باید بگوییم که این نهال قیمت مناسبی دارد و شما می‌توانید با خرید چند عدد از این نهال‌ها با قیمت مناسب و البته کیفیت بالا، اقدام به تاسیس کسب و کار خود کرده و یک باغ گیلاس راه اندازی کنید.

مجموعه نهالستان پالیز نهال با مدیریت مستقیم مهندس سعید قاسمی، اقدام به فروش نهال انواع میوه جات، به ویژه درخت گیلاس رژینا می‌‎کند و آن را با بهترین کیفیت و قیمت عمده، در اختیار باغداران گرامی قرار می‌دهد.

شما می‌توانید با روابط عمومی پالیز نهال تماس برقرار کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه بهره‌مند شوید. سوالات خود را درباره‌ی قیمت نهال ها و همچنین روال خرید نهال را با کارشناسان این نهالستان مطرح کنید.

نظرات کاربران

یک پاسخ به “نهال گیلاس رژینا”

  1. رضا قره محمد لو گفت:

    با سلام وشببخیر وزن میوه در بروشور کشور ترکیه 10-12 گرم می باشد وزمان رسیدن نیز دیر رس می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *