مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس سم

نهال گیلاس سم

نهال گیلاس سم

نهال گیلاس سم برای اولین بار در ایالت کلمبیای کانادا تولید شد و از آنجا به دیگر کشورها راه یافت. این گیلاس بسیار خوش طعم و شیرین بوده و رقمی مشتری پسند و بازاری در بین دیگر ارقام موجود در بازار است. نهال گیلاس سم در برابر آفات و بیماری ها بسیار حساس بوده و برای نتیجه مطلوب حتما باید از مالچ سالیانه و کوددهی مناسب استفاده نمایید.

کشور سازنده

خرید نهال گیلاس سم یک انتخاب فوق العاده برای میوه کاران است. درختان گیلاس سم با شاخسارهای گسترده در فصل بهار و شکوفه های معطر خودنمایی می کنند.  کشور سازنده این گیلاس ایالت کلمبیا در کشور کانادا می باشد. برای تهیه نهال های سالم گیلاس سم که با کاشت و نگهداری مناسب، روزی به ثمر می رسند، نکات زیر را رعایت کنید.

پایه

گیلاس های تجاری معمولا با پیوند رشد می کنند تا تولیدکنندگان بدانند دقیقاً چه چیزی به دست می آورند. این به این دلیل است که کاشت گیلاس بذری ممکن است میوه های تلخی را تولید کند.پایه های مازارد ، پایه تلخ و پرونوس آویوم پایه های مناسب برای این کار هستند.

مشخصات نهال گیلاس سم

گیلاس سم درختی است بلند و باریک. برگریز است، در زمستان برگ های خود را از دست می دهد و در بهار روی ساقه های برهنه گل می دهد. شاخ و برگ ها بعد از گل ها ظاهر می شوند و میوه ها در تابستان رشد می کنند.  این نهال یک نهال بذری است که رشد سریع و خوب دارد و در ابتدا عمودی سپس گسترده می شود. خرید نهال گیلاس سم سال هاست که در نهالستان های معتبر رواج دارد.

فاصله کاشت

ابتدا آب و هوا و وضعیت باغ خود را در نظر بگیرید. نهال گیلاس سم برای تولید میوه هر روز به هشت ساعت آفتاب نیاز دارد. این ارقام در خاک با زهکشی خوب با pH خنثی بهترین عملکرد را دارند.

برای عملکرد بهتر و گردش هوای مناسب آنها را به فاصله  4 در 4 متر از هم بکارید.

حداکثر ارتفاع درخت

پس از خرید نهال گیلاس سم در صورت دارا بودن شرایط مناسب می توانند تا 20 متر رشد کنند. اما برای مراقبت بهتر و برداشت راحتتر بهتر است درخت گیلاس سم را در حین رشد هرس کنید. هرس درختان گیلاس خیلی سخت نیست و به تولید میوه و زیبایی آن کمک می کند. به طور کلی، گیلاس فقط به کمی هرس نیاز دارد تا شاخه ها را متقارن نگه دارد. برای هرس گیلاس سم، شاخه مرکزی را هرس کنید تا رشد جانبی را تقویت کنید.

نیاز سرمایی

گیلاس قبل از جوانه زدن در بهار باید یک دوره سرمایی یا طبقه بندی را سپری کند که معمولاً به طور طبیعی و خودکار در طول زمستان رخ می دهد. اینکار برای جوانه زدن ضروری است. سرد کردن نهال ها در نهالستان به طور مصنوعی این فرآیند را تقلید می کند. این نهال ها تحمل پایین در برابر سرما دارند و در مناطق سردسیری رشد مناسبی نخواهند داشت.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی این درختان مثل دیگر ارقام گیلاس طولانیست و پس از خرید نهال گیلاس سم بین 60 الی 80 سال عمر اقتصادی را شاهد خواهید بود.

خصوصیات میوه

میوه های گیلاس سم بسیار خوش طعم، سفت و شیرین هستند. اندازه و  وزن متوسطی دارند و در زمان برداشت میوه پربار و پرثمر هستند.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب برای نهال گیلاس سم 100 الی 3000 متر از سطح دریاست. این ارقام بیشتر در مناطق گرمسیری رشد می کنند .نهال ها را تا زمانی که خطر یخبندان برای منطقه شما از بین برود، در یک منطقه آفتابی در داخل خانه نگهداری کنید و سپس در باغچه بکارید.

مقاومت در برابر آفات

این رقم نیز مانند دیگر ارقام گیلاس در برابر بیماری ها و آفات بسیار حساس است. پس از خرید نهال گیلاس سم مالچ سالانه در اوایل بهار به جلوگیری از بروز آفات کمک می کند. درختان را با کمپوست خوب پوسیده بپوشانید.  این کار را از سال بعد از جوانه زدن شروع کنید، زیرا مالچ می تواند مانع از نفوذ دانه ها شود. بهتر است از کود در درختان جوان اجتناب شود، زیرا آنها را می سوزاند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در صورت دارا بودن شرایط آب و هوایی مناسب و مراقبت لازم می توان انتظار 60 الی 80 تن محصول را در هر هکتار داشت.

شروع محصول دهی

گیلاس سم 9 روز پس از بارلت شروع به محصول دهی می کند. محصول این درخت پرثمر است و باردهی زیادی را در فصل برداشت محصول شاهد خواهید بود.

رقم گرده افشان

بیشتر خودش گرده افشان دیگر ارقام است. اما برای آن از رقم ویندسور استفاده می کنند. اگر می خواهید شکوفه ها را با میوه جایگزین کنید، باید گرده افشانی شوند.  این بدان معنی است که شما پس از خرید نهال گیلاس سم به نوع دوم گیلاس در همان نزدیکی نیاز دارید که در همان زمان شکوفا شود. زنبورهای عسل رایج ترین گرده افشان گیلاس هستند.

مدت آبیاری

بهتر است هر 10 روز یکبار آبیاری را انجام دهید. فقط زمانی آبیاری کنید که خاک تقریباً خشک شود. گیلاس های جوان نمی توانند خاک غرقابی را تحمل کنند، اما نمی توانند برای مدت طولانی خشک بمانند.

زمان گلدهی

گیلاس سم معمولا دیر جوانه می زند. پس از خرید نهال گیلاس سم نیاز سرمایی را در نظر داشته باشید تا جوانه زنی به شکلی مطلوب صورت پذیرد.  اغلب 4 تا 5 روز بعد از دیگر ارقام گلدهی آغاز می شود.

جمع بندی

این نهالستان با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بهترین و مطمئن ترین نهال های گیلاس را با بهترین کیفیت همراه با شناسنامه سلامت معتبر در اختیارتان قرار می دهد. در نهالستان پالیز هر آنچه را که دیگران دارند ما به صورت یکجا ارائه می دهیم. خرید نهال گیلاس سم متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا تفاوت ما شفافیت در قیمت و صداقت در گفتگوست. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان زبده ما کمک بخواهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *