مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس لامبرت

نهال گیلاس لامبرت

16 آوریل 2022
0 355
نهال گیلاس لامبرت

یکی از قابل اعتمادترین و پربازده ترین گیلاس های شیرین، لامبرت است. بسیاری از مردم ظاهر و طعم این گیلاس های بزرگ و سفت را دوست دارند.لامبرت با رنگ قرمز تیره و قلبی شکل ، یک گیلاس شیرین است که برای تازه خوردن عالی است.

کشور سازنده

گیلاس لامبرت تاریخچه ای 160 ساله دارد که تولید آن از سال 1848 در ایالت اورگن آمریکا شروع شد. این گونه از پیوند گیلاس ناپلئونی و گیلاس می دوک به دست آمده است. درخت تولیدشده گونه ای مقاوم بود که در شمال غربی اقیانوس آرام سرد رشد کرد و میوه های بزرگ و آبدار را تولید نمود. پس از گذشت تقریباً دو قرن از آن زمان، محبوبیت گیلاس لامبرت به شدت افزایش یافته است. به دلیل انعطاف پذیری، محصولات زیاد و میوه های خوشمزه، امروزه خرید نهال گیلاس لامبرت یکی از پرفروش ترین گونه های جهان است.

پایه

پایه های مورد نیاز برای این نهال پایه تلخ و پایه های مازارد مثل پرونوس آویوم است.

مشخصات نهال گیلاس لامبرت

اکثر نهال های گیلاس به این شهرت دارند که در برابر آفات و آسیب های محیط‌زیست خود آسیب‌پذیر هستند و بدون دارا بودن شرایط عالی میوه نمی‌دهند. اما نهال گیلاس لامبرت با بقیه فرق می کند.

برعکس، این رقم به عنوان یک نهال پربار شناخته می شود که تقریباً تضمین شده است و هر سال محصول عالی را به ارمغان می آورد. به همین دلیل، خرید نهال گیلاس لامبرت برای کشاورزان و میوه کاران بسیار مورد علاقه است.

در پاییز، برگ های درخت گیلاس لامبرت زرد می شود. این درخت از بسیاری از گونه های گیلاس بلندتر است و تاج وسیعی دارد.

 

فاصله کاشت.

مطمئن شوید که نهال های گیلاس لامبرت را حداقل 4 متر دورتر از هر گونه سازه یا درخت دیگری بکارید. هدف این است که اجازه دهید ریشه ها و تاج پوشش گسترده تری بیابند. ریشه ها برای بهره مندی از غنی ترین خاک باید منبسط شوند، در حالی که تاج به بیشترین دسترسی به خورشید نیاز دارد. برای رشد بهتر نباید درختان بلند یا سازه های دیگری که مانع رسیدن نور به درخت شوند وجود نداشته باشد.

حداکثر ارتفاع درخت

در بلوغ کامل، درخت گیلاس لامبرت بین 15 تا 20 متر ارتفاع خواهد داشت.  اما برای ایجاد کیفیت بهتر در میوه و درخت بهتر است پس از خرید نهال گیلاس لامبرت بطور منظم آن را هرس کنید. هرس برای سلامت درخت گیلاس لامبرت حیاتی است. این فرآیند با حذف اندام های مرده یا اضافی و هدایت مواد مغذی مهم به سمت شاخه های سالم و میوه کمک می کند. همچنین به شکل دهی درخت کمک می کند تا حداکثر نور خورشید را جذب کند.

نیاز سرمایی

در برابر سرما مقاوم نیستند و به 800 ساعت سرما برای اطمینان از زدن جوانه نیاز دارند.

عمر اقتصادی

این درختان 70 الی 80 سال عمر اقتصادی دارند.

مشخصات میوه

درخت گیلاس لامبرت یک درخت زینتی و زیبا است، اما بیشترین ارزش خرید نهال گیلاس لامبرت به دلیل میوه های خوش طعم و درشت آن است. گیلاس لامبرت قلبی شکل و به رنگ قرمز تیره است. این میوه به راحتی بر روی درخت دیده می شود و بسیار مشتری پسند و بازاری است.

ارتفاع از سطح دریا

بهترین ارتفاع برای کاشت درخت گیلاس لامبرت 100 تا 3000 متر از سطح دریاست.

مقاومت در برابر آفات

درخت گیلاس لامبرت مقاوم است و فقط به مراقبت اولیه نیاز دارد، به خصوص در خاک مناسب و آفتاب. اطمینان حاصل کنید که خاک شل است تا ریشه ها آزادانه حرکت کنند و تا حد امکان پخش شوند.  گونه لامبرت به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارد تا رطوبت اضافی را در خود حفظ نکند.

با این حال، ممکن است دچار شانکر باکتریایی شود، به خصوص اگر خیلی خیس یا سرد شود. برای محافظت از درخت در برابر بیماری، پس از خرید نهال گیلاس لامبرت آن را با اسپری مسی مخصوص در طول پاییز و زمستان اسپری کنید.

پرندگان اغلب جذب میوه های روشن و فراوان می شوند. می توانید با استفاده از توری یا نوار فلاش از آنها جلوگیری کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در صورت انجام مراقبت های لازم 70 تا 80 تن محصول در هر هکتار عملکرد این درخت خواهد بود.

شروع محصول دهی

محصول درخت گیلس لامبرت 20 روز پس از رقم بارلت می رسد.

رقم گرده افشان

درخت گیلاس لامبرت خود بارور است، بنابراین نیازی به گرده افشان متقابل ندارد. با این حال، کاشت یک نوع گیلاس شیرین دیگر در نزدیکی آن می تواند برداشت میوه شما را بسیار بهبود ببخشد.

این گونه بهتر است با گیلاس شیرین دیگری مانند گیلاس سم، سامیت، ون جفت شود. در حالت ایده آل، گونه ای را انتخاب کنید که تقریباً همزمان با لامبرت شکوفا شود. از استفاده از گیلاس بینگ خودداری کنید ، زیرا این گیلاس با گیلاس لامبرت گرده افشانی موفقیت آمیزی نخواهد داشت.

مدت آبیاری

گیلاس لامبرت نیاز آبی زیادی ندارد. در واقع، آبیاری بیش از حد خطر غرق شدن ریشه ها و ایجاد بیماری را به همراه دارد. اگر در یک منطقه بارانی زندگی می کنید، ممکن است اصلا نیازی به آبیاری نداشته باشید. برای مناطق خشک هر 10 روز یک بار آبیاری کافی است.

در طول فصل رشد، پس از خرید نهال گیلاس لامبرت ، نهال های جوان نیاز به آبیاری بیشتری دارند. بهترین راه برای انجام این کار آبیاری عمیق است. برای آبیاری عمیق، یک شلنگ را به آرامی و قطره چکان در ریشه درخت قرار دهید و اجازه دهید حدود یک ساعت کار کند.

یک راه خوب برای دانستن اینکه آیا زمان آبیاری فرا رسیده است این است که با دستان خود یک سوراخ کوچک در پایه ریشه ها حفر کنید. اگر خاک تا 5 تا 10 سانتی متر زیر سطح خشک باشد، درخت به آب نیاز دارد.

زمان گلدهی

این گونه به دلیل توانایی آن در تحمل دمای سرد و آب و هوای بارانی در شمال کشور محبوبیت خاصی پیدا کرده است. از آنجایی که گل ها دیرتر شکوفا می شوند، یخبندان اواخر بهاری می تواند میوه را تهدید کند.

جمع بندی

در نهالستان پالیز می توانید بهترین ارقام گیلاس لامبرت را با شناسنامه معتبر خریداری نمایید. این نهالستان با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بهترین نهال ها را با اطمینان در اختیارتان قرار می دهد. برای خرید نهال گیلاس لامبرت با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *