مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس نوبل

نهال گیلاس نوبل

نهال گیلاس نوبل

میوه های درخت گیلاس نوبل بسیار بزرگ، به رنگ قرمز روشن و تیره، سفت و آبدار با ساقه های بلند هستند. گوشت آن بسیار آبدار است و حساسیت کمتری به ترک خوردگی دارد. این گونه در برابر عملیات و حمل و نقل بسیار مقاوم است.

کشور سازنده

گیلاس نوبل برای اولین بار در کشور انگلستان تولید شد و به بهره وری اقتصادی رسید. میوه های درشت و خوش طعم این گونه باعث محبوبیت آن شد و پس از گذشت مدت زمانی کوتاه خرید نهال گیلاس نوبل در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران مرسوم گشت.

پایه

بهتر است برای تکثیر درخت گیلاس نوبل از روش های پیوند با پایه استفاده کنیم. مرسوم ترین پایه های مورد استفاده برای این نوع پایه تلخ و پایه های مازارد (پرونوس آویوم) هستند.

مشخصات نهال گیلاس نوبل

نهال گیلاس نوبل به صورت قائم رشد می کند و یک تاج بزرگ را تشکیل می دهد. محل زندگی شما تا حدودی مشخص می کند که این نهال تا چه حد قابلیت رشد دارد.

درخت گیلاس نوبل یکی از انواع محبوب گیلاس است که می تواند در باغ شما رشد کند زیرا رشد درخت نسبتاً آسان است. این درختان نسبتاً بزرگ هستند و شاخه های گسترده ای دارند. به طرز قابل توجهی مقاوم هستند و به حداقل نگهداری نیاز دارند.  همچنین در برابر یخ زدگی مقاوم هستند.

فاصله کاشت

درختان گیلاس نوبل معمولا درختان بزرگی هستند، بنابراین برای رشد به فضای مناسبی در باغ نیاز دارند.  بهتر است قبل از خرید نهال گیلاس نوبل شرایط مناسبی برای کاشت درخت داشته باشید، از جمله حداقل 6 ساعت نور مستقیم خورشید، و فواصل کاشت 4 در 4 متر برای نهال ها. درختان گیلاس نوبل باید به دقت کاشته شوند. پس از آن، مراقبت از آنها نسبتاً آسان است. با آبیاری منظم، اما نه زیاد، و کود دهی دوره ای آنها را سالم نگه دارید.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت گیلاس نوبل ارتفاعی معادل 15 تا 20 متر در فصل بلوغ خود دارد. البته ارتفاع بلند این درختان معایب زیادی دارد.  درختان گیلاس نوبل در طول ماه های زمستان باید به طور منظم هرس شوند. اینکار باعث رشد جدید در بهار می شود و در تابستان محصول خوبی از میوه خواهید داشت.

نیاز سرمایی

به منظور افزایش مقاومت درخت در برابر سرما و انجماد در زمستان باید نهال را در معرض یک دوره سرمای سخت قرار داد تا بتواند هر نوع شرایط آب و هوایی را تحمل کند. نهال گیلاس نوبل معمولا در یک دوره 500 الی 1500 ساعته از سرمای زیر 7 درجه قرار می گیرد تا برای قرار گرفتن در شرایط سرما مهیا شود.

عمر اقتصادی

معمولا درختان گیلاس عمر اقتصادی بالایی دارند که همین امر خرید نهال گیلاس نوبل  را بین باغداران محبوب کرده است. این درختان می توانند 70 تا 80 سال عمر کنند و هر ساله میوه های باکیفیت و خوبی را تولید نمایند.

مشخصات میوه

میوه ها بسیار بزرگ، به رنگ قرمز روشن و تیره، سفت و آبدار با ساقه های بلند هستند. گوشت آن بسیار آبدار است و حساسیت کمتری به ترک خوردگی دارد. این گونه در برابر عملیات و حمل و نقل بسیار مقاوم است.

ارتفاع از سطح دریا

به منظور افزایش بهره وری و اطمینان از رشد صحیح درختان ارتفاع از سطح دریا را برای آن در نظر می گیرند. این امر در آب و هوا و شرایط اقلیمی کاشت نهال تاثیر بسزایی دارد. برای خرید نهال گیلاس نوبل  ارتفاع مناسب برای آن 100 تا 3000 متر ار سطح دریاست.

مقاومت در برابر آفات

این درختان در مقابل آفات مقاومت بالایی دارند اما برای اطمینان از سلامت درختان آبیاری درست، هرس و کوددهی را انجام دهید. برای اینکه درخت گیلاس خود را سالم نگه دارید، باید آن را به طور منظم و با استفاده از کود مناسب تغذیه کنید. درختان گیلاس نوبل ” تغذیه کننده سبک ” هستند، به این معنی که از مواد مغذی زیادی استفاده نمی کنند.

این درختان مانند اکثر گیاهان برای رشد به نیتروژن، فسفات و پتاسیم نیاز دارند، بنابراین مطمئن شوید کودی که استفاده می کنید حاوی همه اینها باشد .فسفات و پتاسیم توانایی درخت را برای مبارزه با بیماری ها افزایش می دهد.

می‌توانید از کود شیمیایی استفاده کنید، اما بهتر است از کودهای ارگانیک استفاده کنید که بر پایه کمپوست و افزودنی‌های طبیعی هستند.

 

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

معمولا 60 الی 80 تن در هر هکتار به صورت سالیانه برای این محصول در نظر گرفته می شود.

شروع محصول دهی

زمان برداشت گیلاس نوبل در انگلستان از 20 ژوئن تا 27 ژوئن برآورد می شود. معمولا میوه ها 1 ماه پس از رقم بارلت می رسند. تمام هدف پرورش درخت گیلاس لذت بردن از میوه است.. دانستن زمان و نحوه چیدن آنها از آسیب رساندن به میوه جلوگیری می کند.

وقتی گیلاس ها قرمز شدند متوجه خواهید شد که رسیده اند. هرچه قرمز تیره تر باشند، رسیده تر هستند. اگر گیلاس را به آرامی بکشید و به راحتی چیده شود،یعنی کاملاً رسیده است. وقتی گیلاس هنوز قرمز نشده است آن را نچینید، زیرا پس از برداشت از درخت به رسیدن ادامه نمی دهند.

رقم گرده افشان

نهال گیلاس نوبل خود عقیم است و برای تولید محصول پس از خرید نهال گیلاس نوبل به گرده افشان نیاز دارید. ارقام بینگ، لامبرت، ناپلئون معمولا برای گرده افشانی در این درختان استفاده می شوند.

مدت آبیاری

هنگامی که نهالی جوان را می کارید، مطمئن شوید که به طور منظم آن را آبیاری می کنید تا خاک مرطوب بماند. بیش از حد به آن آبیاری نکنید، زیرا اگر ریشه ها در آب بنشینند، رشد درخت تحت تأثیر قرار می گیرد. شما باید حداقل هر دو ماه یکبار به درخت کود بدهید و هر 10 روز یکبار آن را آبیاری نمایید.

زمان گلدهی

زمان گلدهی در گیلاس نوبل دیرگل است و شکوفه ها دیرتر از حد معمولا باز می شوند.

جمع بندی

نهالستان پالیز با دارا بودن نهال های شناسنامه دار و باکیفیت برای ارائه خدمت به شما عزیزان آمادگی دارد بسیاری از باغداران جهت احداث باغ و خرید نهال گیلاس نوبل نهالستان پالیز را انتخاب می کنند. زیرا همه نهال ها شناسنامه سلامت معتبر دارند و مجوزهای لازم از وزارت کشاورزی اخذ شده است. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان زبده ما کمک بخواهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *