مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال آلبالو نهال آلبالو گوشواره ای

نهال آلبالو گوشواره ای

22 تیر 1399
0 446
نهال آلبالو گوشواره ای

مهمترین خصوصیات درخت نهال آلبالو گوشواره ای

نهال آلبالو گوشواره ای از نژادهای بسیار زیبا و خوش مزه به شمار می رود، این مدل از آلبالو سال های فراوانی است که در کشورمان توسط باغداران کشت می شود و از گونه های صادراتی نیز محسوب می شود. برای کاشت آن بهتر است محیط های سردسیر را انتخاب کنید و حدالامکان سعی کنید زمین مورد نظر برای کاشت آن خاک های لومی رسی انتخاب شود.

برای آشنایی بیشتر با نهال آلبالو گوشواره ای سعی کرده ایم در این مطلب به دو بخش اصلی یعنی مهمترین خصوصیات و در بخش دوم به نحوه رسیدگی و عمل آوری این نهال اشاره کنیم تا بهره لازم را از آن ببرید.

نهال آلبالو گوشواره ای

عمر مفید

اگه بتوانید شرایط لازم را برای رشد آن فراهم کنید می تواند تا ۳۰ سال برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد. درختان آلبالو معمولا عمر زیادی دارند و بیش از ۱۰۰ سال عمر می کنند. برای بهبود کیفیت و باردهی بیشتر درخت آلبالو بهترین کار رسیدگی به موقع و منظم درخت است. مانند هرس به موقع، آبیاری به موقع، و کود دهی مناسب و به موقع.

رنگ میوه

همانند گونه های دیگر رنگی سرخ و مزه ای ترش دارد که علاقه مندان و طرفداران زیادی را در بازار میوه به خود اختصاص داده است. این نوع میوه در به راحتی در ویترین اکثر میوه فروشی ها دیده می شود و شما می توانید به راحتی نهال آلبالو گوشواره ای را تهیه کنید.

تاریخ رسیدن میوه

با توجه به اقلیم منطقه و نیز نژاد آلبالو، اواخر اسفندماه شروع به گلدهی می کند و میوه آن معمولا بعد از گذشت حدود ۹۰ روز قابل برداشت است.

ارتفاع درخت

این گونه از درختان آلبالو برخلاف سایر گونه ها ارتفاعی نسبتا بزرگتر و میوه ای درشت تر دارند. حدود ارتفاع نهال آلبالو گوشواره ای به ۴ الی ۶ متر می رسد.

نهال آلبالو گوشواره ای

میزان باردهی

 میزان باردهی درخت نهال آلبالو گوشواره ای در هر هکتار بیش از ۱۵ تن است. البته این مقدار در کشور ما حدود ۱۰ تن است. معمولا برای هر هکتار حدود ۵۰۰ اصله درخت در نظر گرفته می شود.

تحمل سرمای زمستانی و تحمل گرمای تابستان

نهال آلبالو گوشواره ای خیلی در معرض سرمازدگی قرار ندارد و در برابر سرمای بهاره و نیز سرمای زمستان مقاومت خوبی از خود نشان می دهد، این گونه از درختان آلبالو می توانند حدود ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد را به خوبی تحمل کنند. تابستان های خنک می تواند بر رشد ای گونه از نهال ها تاثیر خوبی بگذارد.

نهال آلبالو گوشواره ای

نحوه رسیدگی و عمل آوری

شرایط محیط کاشت

اگر می خواهید نهالستان آلبالو دایر کنید بهترین مکان برای آن، مناطق سردسیر با تابستان های خنک است. این نهال در این شرایط رشد خوبی دارد و زودتر به بار می نشیند. همچنین مناسب ترین خاک برای کاشت آن خاک های لومی رسی است.

فواصل کاشت

باغدارانی که در این زمینه تجربه دارند بر این باورند که بهترین و مناسب ترین فاصله برای کاشت نهال آلبالو گوشواره ای شناسنامه دار ۴*۴ است. همچنین بهترین زمان برای کاشت آن پاییز و پس از ریزش برگ ها تا قبل از باز شدن شکوفه ها است.

نیاز به آبیاری

نیاز آبی نهال آلبالو گوشواره ای نیز شبیه به درخت گیلاس است، با این تفاوت که درختان آلبالو می توانند در برابر خشکی بیشتر از گیلاس مقاومت کنند. مناسب ترین کار برای آن آبیاری در فروردین، اردیبهشت، خرداد هر ۱۰ روز یک بار و در ماه های تیر، مرداد، شهریور و مهر می توان آن را ۷ روز یکبار آبیاری نمود.

نهال آلبالو گوشواره ای

نیاز به سمپاشی

برای اینکه نهال آلبالو گوشواره ای شما در معرض آفات و نیز آسیب های دیگر قرار نگیرد و همچنین برای اینکه محصولی بهتر داشته باشید، می توانید زیر نظر مهندسین کشاورزی از کود هربان ۱۵۰ گرمی، یا از کود ۲۵ کیلوگرمی هربان استفاده کنید؛ و نیز برای بهبود عملکرد درخت می توانید از کوهای دامی نیز استفاده کنید.

هرس

معمولا درختان آلبالو نیازی به هرس ندارند، اما اگر بخواهید در مواقع ضروری آن را هرس کنید بهتر است برای فرم دهی درخت در اواخر تابستان و نیز برای هرس باردهی در اواخر پاییز اقدام کنید.

نهال آلبالو گوشواره ای

 

خرید:  جهت خرید این محصول و یا دریافت مشاوره با استفاده از دکمه های زیر با ما در تماس باشید.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *