مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو کاما

نهال گردو کاما

نهال گردو کاما

کشور سازنده نهال

نهال گردو کاما یکی از ارقام گردوی تولید شده در ایالات متحده آمریکا است. این رقم امروزه توسط نهالستان پالیز اصلاح شده و برای کاشت در برخی از شهرها با ارتفاع مناسب، سازگار است.

خصوصیات نهال گردو

درخت گردو کاما یکی از ارقام با باردهی نسبتا سریع است. این رقم محصول‌دهی جانبی و زودرس دارد. این رقم زودگل است. از این رو نباید در مناطقی با زمستان‌های طولانی کاشته شود.

درختان قدرتمند کاما دارای تنه نیمه بلند و شاخه و برگ گسترده هستند. همچنین شما میتوانید از این درختان به عنوان پرچین و بادگیر استفاده نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد درخت گردو کاما نسبتا مناسب است. این رقم در سن بلوغ قادر به محصول‌دهی تا 2 تن در هکتار خواهد بود. درختان گردو کاما این باردهی حداکثری را تا پایان عمر اقتصادی خود ادامه میدهند.

شروع به محصول‌دهی

درخت گردو کاما در سال سوم محصول‌دهی خود را آغاز مینماید. پس از آن نیز رفته رفته باردهی درختان افزایش یافته و با رسیدن به سن بلوغ، به میزان حداکثری خود میرسد.

البته دستیابی به محصول‌دهی حداکثری به نحوه رسیدگی و نگهداری و شرایط اقلیمی منطقه شما وابسته است.

فاصله کاشت نهال گردو

باغ‌های گردو کاما اغلب با الگوی مربعی و مستطیلی احداث میشوند. فاصله کاشت در بین نهال‌های گردو کاما به صورت 7 در 7 متر مربع و 8 در 8 متر مربع میباشد.

اگر باغ شما در زمین شیب‌دار با شیب ملایم جنوبی قرار دارد؛ میتوانید فواصل کاشت را کمی کاهش دهید. (در زمین‌های شیب‌دار با شیب جنوبی، نور خورشید بهتر به زمین میتابد. و درختان مانع از دریافت نور خورشید توسط یکدیگر نخواهند شد.)

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو کاما؛ بین 100 تا 800 متر میباشد. با کاشت نهال در ارتفاع مناسب، از سوختن جوانه‌ها و درختان پیشگیری کنید.

نکته: لطفا پیش از خرید نهال گردو؛ از ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان آگاه شوید.

درصد چربی

چربی مغز گردوی کاما چندان زیاد نیست. این موضوع مصرف آن را به خصوص در آجیل مناسب‌ نموده است. چربی مغز میوه در این رقم 40 درصد است.

شکل گردو

گردوهای کاما به شکل کروی و کاملا گرد هستند. پوسته چوبی این میوه نیز به صورت کاغذی است.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

حداکثر ارتفاع درختان گردو کاما در دوران بزرگسالی در صورت آبیاری کافی و منظم و شرایط اقلیمی مساعد به 5 متر نیز میرسد.

فرم‌دهی و هرس سالیانه میتواند در کنترل ارتفاع درختان موثر باشد.

نیاز سرمایی نهال

تمامی درختان میوه برای افزایش تحمل سرمایی و بیدار شدن از خواب زمستانه نیازمند به قرارگیری تحت دمای خاص در مدت زمان خاصی هستند. نیاز سرمایی درختان گردو کاما نیز بین 700 تا 1500 ساعت است. در این مدت درختان باید در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. تا پس از تکمیل این دوره، از خواب زمستانه بیدار شده و برای تولید میوه در سال جدید آماده شوند. تحمل سرمایی در این رقم نیز تا 11- درجه سانتیگراد میباشد.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

پوسته نازک این میوه باعث شده است تا مغز میوه به آسانی از آن جدا شود.

عمر اقتصادی درخت گردو

عمر اقتصادی بالا؛ یکی از دلایل اصلی برای خرید نهال درخت گردو کاما به حساب میاید. درخت گردو کاما یک رقم قدرتمند است که قادر است تا 80 سال عمر نموده و به محصول‌دهی حداکثری بپردازد. پس از پایان این عمر اقتصادی، لازم است تا با بریدن درختان؛ نهال‌های جدیدی در باغ بکارید.

رنگ مغز گردو

مغز گردو کاما به رنگ شیری است.

وزن گردو

گردو کاما نسبتا درشت است. وزن مغز این میوه به طور خالص تا 7 گرم میباشد.

مقاومت در برابر آفت

مقاومت درخت گردو کاما در برابر آفات متوسط است. این رقم در برابر اغلب بیماری‌ها از جمله؛ کنه گال زگیلی؛ پروانه فری؛ کرم سیب، شته گردو، کرم به؛ کرم کدو و مگس پوست گردو از خود حساسیت نشان میدهد. برای پیشگیری از حمله آفات لازم است تا درختان را به صورت منظم سمپاشی و آبیاری نمایید.

 رقم گرده افشان

گرده‌زای سازگار با نهال گردو کاما؛ رقم گردوی فرانکت است. در هر هکتار با توجه به فاصله کاشت در بین درختان به 100 الی 200 اصله از رقم اصلی (نهال گردو کاما) و به نسبت 10 بر 1 از رقم گرده‌زا (نهال گردو فرانکت) نیاز دارید.

میزان آبیاری نهال

این رقم قدرتمند قادر است خشکی را به خوبی تحمل نماید. آبیاری درختان گردو کاما هر 7 تا 10 روز یکبار انجام میشود. در فصل بهار و تابستان فواصل آبیاری را کاهش داده و در فصل پاییز و زمستان به‌علت بارندگی و همچنین سرمای شدید هوا میتوانید آبیاری را کاهش داده و یا حتی آن را متوقف نمایید.

حجم کل آبیاری درختان گردو کاما با توجه به میزان بارندگی در منطقه و نوع آبیاری بین 1000 تا 7000 متر مکعب است. (بهترین روش آبیاری برای این رقم؛ استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر است.)

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو کاما

خرید اینترنتی نهال گردو یکی از بهترین و آسان‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌های خرید نهال گردو شناخته شده تاکنون است. خرید اینترنتی نهال گردو علاوه بر کاهش هزینه و زمان تلف شده رفت و آمد؛ به شما در مشاهده مدارک معتبر و رسمی نهالستان؛ خدمات پیش و پس از فروش نهال گردو توسط نهالستان و همچنین کلیه نهال‌های گردو موجود به همراه قیمت کمک مینماید.

نهالستان پالیز اطلاعات مربوط به بهترین و سازگارترین نهال‌های گردو با کلیه شهرهای کشورمان را در سایت پالیز قرار داده است. شما میتوانید به راحتی نهال گردوی مورد نظرتان را در سایت ما جستجو نموده و پس از مطالعه اطلاعات محصول و مقایسه آن با شرایط موجود در باغتان؛ بهترین نهال گردو را سفارش دهید.

روش دوم تماس با مشاوران ما از طریق واتساپ و به صورت 100 در 100 رایگان است. کارشناسان ما همه روزه و 24 ساعته آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما برای انتخاب بهترین نهال گردو و ثبت سفارش خرید میباشند.

قیمت نهال گردو کاما

نهالستان تخصصی پالیز بزرگترین مرکز فروش نهال گردو در شمال غرب کشورمان است. این نهالستان با بیش از نیم قرن تجربه با دریافت کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جهادکشاورزی؛ اقدام به تولید و عرضه و فروش نهال گردو با ارسال به سرتاسر کشور نموده است.

نهال‌های این مرکز همگی دارای کارت سلامت؛ کارت عاری از آفات، تاییدیه جهاد کشاورزی، کارت قرنطینه و ضمانتنامه معتبر و کتبی 2 ساله میباشند، که به همراه نهال‌ها ارسال میشود.

قیمت نهال گردو کاما بین 100 تا 180 هزارتومان میباشد. نهال‌های گردو کاما براساس سن و نوع پایه و پیوند قیمت گذاری میشوند. برای خرید نهال گردو کاما با ما در نهالستان تخصصی پالیز در تماس باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *