مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو فرنت

نهال گردو فرنت

نهال گردو فرنت

کشور سازنده نهال

کشور سازنده و یا خواستگاه اولیه نهال گردو فرنت؛ کشور فرانسه است. که پس از آن، به علت کیفیت بالای این رقم در اکثر کشورها به خصوص در کشورمان کاشته میشود.

خصوصیات نهال گردو

خصوصیات اصلی نهال گردوی فرانسوی فرنت سازگاری پذیری عالی و عملکرد بالای درختان است. این نهال در برابر سرما مقاومت بسیار عالی دارد. میوه‌های این درخت درشت بوده، پوسته‌ی چوبی نیمه کاغذی داشته و رنگ مغز آنها روشن است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در سالهای اولیه پس از کاشت درخت گردو فرنت؛ محصول‌دهی آن چندان زیاد نیست. این رقم در سن 6 سالگی قادر است تا 1 تن باردهی در هکتار داشته باشد. درخت گردو فرنت در سن بلوغ قادر است تا 5 تن باردهی به همراه داشته باشد.

شروع به محصول‌دهی

درختان گردو فرنت در سالهای اولیه پس از کاشت؛ باردهی خود را آغاز میکند؛ این محصول‌دهی با گذشت زمان بهبود میابد. از سال ششم به بعد محصول‌دهی به بیشترین حد خود میرسد.

فاصله کاشت نهال گردو

نهال گردو فرنت پس از رشد و رسیدن به سن بزرگسالی تاج بزرگ و گسترده و برگ‌های پهنی دارد. از این رو باید فاصله کاشت را به گونه ای در نظر بگیریم که درختان در سنین بالا روی یکدیگر سایه نیندازند. فاصله کاشت استاندارد برای این رقم بین 7 الی 8 متر اعلام میشود. که با توجه به نقشه زمین؛ طرح توجیهی و الگوی کاشت شما میتواند متفاوت باشد. برای مثال در زمین‌هایی با شیب ملایم جنوبی به علت دریافت بهتر نور خورشید؛ معمولا فاصله کاشت 6 تا 7 متر در نظر گرفته میشود.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای این رقم بین 200 تا 1300 متر میباشد. درختان در این ارتفاع قادرند بهترین عملکرد را از خود ارائه دهند. بنابراین پیش از خرید نهال گردو فرنت؛ از ارتفاع از سطح دریای شهر باغتان آگاه شوید.

درصد چربی

درصد چربی این رقم متوسط و طعم آن بسیار عالی و خوشمزه است.

شکل گردو

گردوی فرنت شکل کروی دارد. پوسته چوبی آن ضخامت متوسطی داشته و به راحتی شکسته میشود. اما پوست کاغذی نیست.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درخت گردو فرنت متوسط است. این رقم که رشد متوسطی دارد. حداکثر قادر است تا ارتفاع 5 متری رشد نماید.

نیاز سرمایی نهال

درختان گردو برای بیدار شدن از خواب زمستانه و افزایش باردهی‌شان در سال جدید نیاز دارند تا در دوره سرمایی مخصوصی قرار بگیرند. نیاز سرمایی مناسب برای نهال گردو فرنت، قرارگیری در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد بین 600 تا 800 ساعت است.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

مغز میوه گردو فرنت به راحتی از پوسته چوبی آن جدا میشود.

عمر اقتصادی درخت گردو

عمر اقتصادی بالا یکی از مهم‌ترین دلایل خرید درخت گردو فرنت به حساب میاید. عمر اقتصادی این رقم اغلب 100 سال است. یعنی با یکبار کاشت و رسیدن درختان به سن بلوغ؛ تا سالیان سال درختان به محصول‌دهی حداکثری خود ادامه میدهند.

رنگ مغز گردو

مغز گردو فرنت به رنگ روشن و مایل به سفید رنگ است.

وزن گردو

گردوهای این رقم نسبتا درشت‌تر از سایر ارقام هستند. وزن مغز میوه و پوسته چوبی به 13 گرم نیز میرسد.

مقاومت در برابر آفت

مقاومت متوسط درختان گردو فرنت شما را ملزم میدارد. تا در نگهداری و سمپاشی درختان گردوی خود کوشا باشید.

 رقم گرده افشان

برای انجام عملیات گرده افشانی در درختان گردو فرنت؛ نهال گردو روند و نهال گردو فرانکت، 2 رقم سازگار هستند. رقم گرده‌زا را باید همزمان با رقم اصلی در باغ بکارید. برای انجام بهتر عملیات گرده‌زایی به ازای هر 10 اصله از نهال گردو فرنت؛ 1 اصله نهال گردو گرده‌زا به انتخاب خود در باغ بکارید.

میزان آبیاری نهال

درخت گردو فرنت در سال‌های اولیه کاشت به علت توان کمتر ریشه‌هایش نمیتواند آب را از اعماق زمین جذب کند. از این رو باید کمی بیشتر و به صورت 7 الی 10 روز یکبار آبیاری شود. در سنین بالاتر این رقم هر 20 روز یکبار باید 10 لیتر آبیاری شود.

در فصل بهار که فصل رشد درختان است و در فصل تابستان به علت گرمای شدید هوا نیاز به آبیاری بیشتر است.

در فصل پاییز به علت بارندگی فراوان و در فصل زمستان که دوره ی خواب درختان است، آبیاری نهال‌ها را کاهش دهید.

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو فرنت

شناخت بهترین نهالستان گردو برای خرید نهال گردو یکی از مهم‌ترین نکاتی است که هر باغداری باید بداند. نهال‌های گردوی اصلاح شده و با کیفیت مناسب برای کاشت در سرتاسر نقاط کشورمان در سایت پالیز به همراه قیمت روز نهال گردو؛ به طور کامل معرفی شده اند. با مراجعه به سایت پالیز؛ تنها با یک کلیک میتوانید کلیه اطلاعات مربوط به نهال‌های گردو را مطالعه نموده و با مقایسه آنها با شرایط اقلیمی در باغتان؛ بهترین نهال‌های گردو را در باغتان شناسایی نمایید.

سپس با ما به صورت رایگان از طریق واتساپ و یا تلفن تماس بگیرید. کارشناسان ما پس از دریافت اطلاعات باغتان؛ بهترین و پرمحصول‌ترین نهال گردو در باغ شما را معرفی مینمایند.

شما میتوانید به صورت تلفنی و یا حضوری و آنلاین درخواست خرید نهال گردو را تکمیل نمایید.

قیمت نهال گردو فرنت

قیمت نهال گردو فرنت در سال 1400 بین 110 تا 130 هزار تومان میباشد. قیمت نهال‌ها معمولا براساس پایه و سن نهال تعیین میشود. نهال گردو فرنت برپایه بذری است. و بهترین نهال برای کاشت در باغ؛ نهال گردو 2 ساله است. شما میتوانید برای خرید نهال گردو فرنت با بالاترین کیفیت با ما در نهالستان بزرگ پالیز ارتباط برقرار کنید.

تیم حرفه ای پالیز به صورت شبانه روزی و تمام روزهای هفته آماده خدمت رسانی به شما باغداران محترم میباشند. نهالستان بزرگ پالیز دارای مجوزهای رسمی و معتبر از جهاد کشاورزی از جمله گواهی رسمی، شناسنامه معتبر و تاییدیه جهاد کشاورزی میباشد. کلیه نهال‌ها در این مرکز مورد تایید جهاد کشاورزی بوده و به همراه کارت سلامت؛ کارت قرنطینه؛ کارت عاری از آفات و ضمانتنامه کتبی 2 ساله برای باغداران محترم ارسال میشوند.

از خدمات پس از فروش نهال گردو در نهالستان پالیز گردو میتوان به ارائه مشاوره‌های رایگان برای احداث باغ گردو و نکات مرتبط با نگهداری میباشد. همچنین در صورت درخواست شما باغداران محترم تیم حرفه ای احداث باغ ما در محل باغ شما حضور یافته و کلیه اقدامات مربوط به راه‌اندازی باغ گردو را از 0 تا 100 به انجام میرسانند.

تیمی متشکل از متخصصین گیاه شناسی مستقر در دفتر مرکزی نهالستان پالیز، آماده ارائه مشاوره به شما باغداران محترم در حوزه بیماری‌ها و آفات درختان قرار دارند. شما میتوانید به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی با ما در تماس باشید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *