مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو ژنوتیپ مراغه

نهال گردو ژنوتیپ مراغه

نهال گردو ژنوتیپ مراغه

کشور سازنده نهال

نهال گردو ژنوتیپ مراغه برای اولین بار در ایران و در شهر مراغه (از شهرهای واقع در استان آذربایجان شرقی) تولید و عرضه شد. امروزه این رقم با انجام اصلاحات لازم توسط نهالستان پالیز به صورت عمده و خرده به سرتاسر کشورمان ارسال میشود.

خصوصیات نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ مراغه یک رقم اصلاح شده و با سازگاری بسیار بالا است. به طور کلی ارقام ژنوتیپی در نهالستان پالیز تقویت شده و نقاط ضعف درختان تا حد امکان پوشش داده میشود. این مورد به شما در داشتن باغی پرمحصول و با کیفیت کمک میکند. عمر اقتصادی و عملکرد این رقم در هکتار بسیار عالی است. و با فروش محصولات، سالیانه درآمدزایی بسیار خوبی را نصیب باغداران محترم مینماید.

از خصوصیات درخت گردو ژنوتیپ مراغه میتوان به باردهی سریع آن اشاره نمود. این رقم در سالهای اولیه پس از کاشت، باردهی خود را آغاز میکند.

مقاومت این درخت در برابر سرما به خصوص در مناطقی با سرمای ناگهانی بهاره بسیار عالی است. از این رو دیگر نباید نگران سوختن جوانه‌ها و میوه‌ها در فصل بهار باشید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

محصول‌دهی درخت گردو ژنوتیپ مراغه به 6 تن در هکتار میرسد. درختانی که تحت شرایط اقلیمی و آب وهوایی مناسب کاشته شده اند. و آبیاری و سمپاشی و کوددهی آنها به صورت منظم و کافی انجام میشود. معمولا به باردهی حداکثری دست میابند.

شروع به محصول‌دهی

سومین سال شروع به محصول دهی می کند و میوه درختان گردو ژنوتیپ مراغه معمولا در شهریور ماه قابل برداشت است.

فاصله کاشت نهال گردو

رشد و گسترش شاخه و برگ‌ها و همچنین ریشه در خاک در این رقم به گونه ای است. که لازم است در هنگام کاشت نهال گردو ژنوتیپ مراغه؛ فواصل استاندارد 8 در 8 متر مربع در بین آنها رعایت شود.

ارتفاع از سطح دریا

شرایط اقلیمی و آب وهوایی و میزان رطوبت در ارتفاع بین 500 تا 1500 متر از سطح دریا برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ مراغه بسیار مناسب است.

پیش از خرید نهال درخت گردو ژنوتیپ مراغه، از ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان آگاه شوید.

درصد چربی

چربی مغز میوه گردو ژنوتیپ مراغه بسیار بالاست. و از آن میتوانید در مصارف روغنگیری و یا در غذا استفاده نمایید.

شکل گردو

گردوهای ژنوتیپ مراغه معمولا به شکل گرد و درشت هستند. پوسته چوبی این میوه‌ها ضخامت زیادی ندارد. و به راحتی میشکند. از این رو مصرف آن آسان است.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درختان گردو ژنوتیپ مراغه متوسط است. این ارتفاع به شما کمک میکند تا آسانتر میوه درختان را برداشت کنید.

ارتفاع این رقم در صورت آبیاری کافی و نگهداری در شرایط مساعد میتواند تا 10 الی 15 متر نیز برسد. البته به علت شرایط اقلیمی خاص کشورمان؛ درختان گردو مراغه اغلب ارتفاع کوتاهتری دارند.

نیاز سرمایی نهال

نیاز سرمایی درختان گردو ژنوتیپ مراغه به صورت قرارگیری در دوره مخصوص سرمایی به مدت 700 تا 1500 ساعت تحت دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد میباشد. پس از این دوره سرمایی در فصل پاییز و زمستان نیاز سرمایی درختان برطرف شده و از خواب زمستانه بیدار میشوند. همچنین تحمل سرمایی و گرمایی درختان نیز افزایش چشمگیری میابد.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

به علت استحکام پایین پوسته چوبی میوه؛ مغز میوه گردو ژنوتیپ مراغه به راحتی از پوسته چوبی آن جدا میشود.

عمر اقتصادی درخت گردو

درختان این رقم در صورت سلامتی و دریافت آب و کود کافی و قرارگیری در موقعیت جغرافیایی سازگار؛ قادرند تا 80 سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهند.

رنگ مغز گردو

میوه گردو ژنوتیپ مراغه نسبتا درشت و خوشمزه است. این رقم مغزی به رنگ بسیار روشن دارد.

وزن گردو

وزن مغز گردو ژنوتیپ مراغه به همراه پوسته چوبی برابر 13 گرم است. وزن خالص مغز آن نیز به 6 گرم میرسد.

مقاومت در برابر آفت

مقاومت این رقم در برابر آفات و بیماری‌ها بسیار مناسب است. البته برای پیشگیری از حمله احتمالی آفات و بیماری‌ها باید درختان را به صورت منظم و سالیانه سمپاشی نمایید.

 رقم گرده افشان

گرده افشان مناسب برای درختان گردو ژنوتیپ مراغه، نهال گردو فرانکت میباشد. درخت گرده زا را همزمان با رقم اصلی در باغ بکارید. تا مراحل گلدهی و رشد درختان بایکدیگر به صورت همزمان انجام شود. به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی؛ 1 اصله نهال گردو گرده افشان در باغ بکارید.

میزان آبیاری نهال

این رقم در برابر خشکی و کم آبی نسبتا مقاوم است. آبیاری درختان گردو ژنوتیپ مراغه هر 7 الی 10 روز یکبار انجام میشود. آبیاری منظم باعث رشد کافی درختان و حفظ سلامتی آنها میشود. همچنین به افزایش محصول‌دهی درختان نیز کمک مینماید.

درختان را در سال اول پس از کاشت در فواصل زمانی کوتاهتری آبیاری نمایید.

استفاده از روش آبیاری تحت فشار قطره ای بهترین روش برای آبیاری منظم و کافی و همچنین صرفه جویی در مصرف آب میباشد.

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ مراغه

امروزه هزینه‌های رفت و آمد و از همه مهم تر همه گیری بیماری کرونا باعث شده است تا افراد خرید غیر حضوری را به خرید حضوری ترجیح دهند. اینترنت یکی از بهترین ابزارها است که در این مسیر با کسب و کارها و مشتریان همراه شده است. از مزایای خرید اینترنتی نهال گردو؛ جستجوی آسان بهترین نهالستان گردو؛ آشنایی با مشخصات نهال‌های گردوی برتر در کشور؛ خریدی آسان و مطمئن با کمترین هزینه و زمان تلف شده میباشد.

ما در سایت پالیز اطلاعات جامعی درباره انواع ارقام نهال گردو برای شما جمع آوری نموده ایم. تا به راحتی بتوانید آنها را مطالعه نموده و پس از مقایسه نهال‌ها با یکدیگر؛ بهترین نهال گردو سازگار با شرایط آب و هوایی و اقلیمی در باغتان را انتخاب کنید. شما میتوانید کلیه نهال‌های موجود در نهالستان پالیز را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

همچنین امکان تماس با کارشناسان ما از طریق واتساپ نیز وجود دارد. مشاوران حرفه ای ما پس از دریافت اطلاعات باغ شما؛ بهترین نهال‌های گردویی که میتوانند در باغ شما بیشترین عملکرد را داشته باشند را به شما معرفی مینمایند.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ مراغه

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی دارای کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از سوی جهاد کشاورزی از جمله تاییدیه جهاد کشاورزی؛ شناسنامه معتبر و گواهینامه رسمی میباشد. این مرکز با بیش از نیم قرن تجربه با استفاده از تیم حرفه ای و متخصص اقدام به تولید انواع ارقام نهال پیوندی؛ اصلاح شده و ژنوتیپ‌ها و ارقام گلدانی و… نموده است. نهال‌ها در این مرکز دارای کارت قرنطینه؛ گواهی سلامت؛ گواهی عاری از آفات، ضمانتنامه کتبی 2 ساله از سوی نهالستان پالیز میباشند.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ مراغه بین 70 تا 90 هزار تومان میباشد. قیمت این رقم به سن و پایه نهال وابسته است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *