مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو روند

نهال گردو روند

نهال گردو روند

کشور سازنده نهال

کشور سازنده و یا همان خواستگاه اولیه نهال گردو روند RDM؛ کشور ایتالیا است.

خصوصیات نهال گردو

بهترین آب وهوا برای رشد درختان گردو روند؛ آب وهوای معتدل مدیترانه ای و یا معتدل مرطوب و همچنین خشک و استپی است. درخت گردو روند قدرت رشد بالایی دارد. این رقم دیرگل است. (گلدهی آن معمولا در اواخر فروردین ماه انجام میشود.) و به علت مقاومت سرمایی بالایی که دارد؛ میتوانید آن را در اکثر شهرهای کشورمان، حتی مناطق بسیار سردسیری با زمستان‌های طولانی و یا سرماهای ناگهانی بهاره نیز بکارید.

بهترین شهرها برای کاشت نهال گردو روند RDM شهرهای استان آذربایجان؛ خراسان شمالی؛ همدان و تویسرکان؛ کرمان و کردستان و اصفهان میباشند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی درخت گردو روند نسبتا کمتر از سایر ارقام گردو میباشد. هر هکتار از باغ گردو روند rdm در صورت فراهم سازی شرایط مطلوب رشد قادر است تا 2 تن در هکتار باردهی به همراه داشته باشد.

شروع به محصول‌دهی

این رقم باردهی خود را از سال سوم به بعد آغاز مینماید. سن بلوغ درختان و آغاز محصول‌دهی حداکثری آنها بین 5 تا 6 سالگی میباشد.

فاصله کاشت نهال گردو

برای کاشت نهال گردو روند لازم است تا از الگوی مربعی و یا مستطیلی بهره گیریم. فاصله استاندارد کاشت نهال گردو روند به صورت مربع‌های 7 در 7 متر و یا 8 در 8 متر مربع میباشد. در زمین‌های شیب داری که شیب متمایل جنوبی دارند؛ میتوانید فواصل کاشت را کاهش دهید.

رعایت فاصله استاندارد به درختان کمک میکند تا به راحتی نور خورشید را جذب نموده و فتوسنتز کنند. همچنین جذب آب و مواد معدنی از خاک نیز توسط ریشه آسان‌تر میشود.

ارتفاع از سطح دریا

برای کاشت درختان گردو روند باید توجه داشته باشید که ارتفاع از سطح دریای منطقه شما بین 100 تا 2500 متر باشد. در این صورت درختان به راحتی رشد نموده و با آب وهوای منطقه سازگار میشوند.

درصد چربی

این میوه چربی برابر 50 درصد دارد. لازم است بدانید چربی موجود در گردو برای بدن هیچ ضرری ندارد. و از آن در مصارفی همچون روغنگیری؛ خورشت و غذاها؛ دسر؛ کیک و شیرینی استفاده میشود.

شکل گردو

گردو روند معمولا به صورت بیضی کشیده دیده میشود. پوست چوبی روی آن ضخامت بسیار کمی داشته و کاغذی است.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

درخت گردوی روند RDM قادر است تا ارتفاع حداکثری 5 متر رشد کند. البته رسیدن به ارتفاع حداکثری درختان نیازمند رسیدگی و مراقبت و آبیاری کافی و همچنین کاشت درختان در شرایط آب وهوایی مطلوب است.

نیاز سرمایی نهال

درخت گردو روند در فصل پاییز و زمستان باید تحت دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد به مدت 600 تا 800 ساعت قرار بگیرد. تحت این دوره؛ درختان از خواب زمستانه بیدار شده و برای محصول‌دهی در سال جدید آماده میشوند.

از دیگر مزایای گذراندن دوره سرمایی؛ افزایش مقاومت سرمایی و گرمایی درختان خواهد بود.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

به علت پوسته بسیار نازک و کاغذی میوه گردو روند؛ مغز میوه را میتوانید به راحتی از پوسته چوبی آن جدا کنید.

عمر اقتصادی درخت گردو

عمر اقتصادی بسیار بالا یکی از مهم‌ترین مزایای کاشت نهال گردو روند میباشد. این رقم در صورت نگهداری صحیح در منطقه با شرایط آب وهوایی سازگار، قادر است تا 100 سال پس از سن بلوغ به خوبی رشد نماید.

رنگ مغز گردو

رنگ مغز گردو یکی از نکاتی است که خریداران همواره به آن توجه دارند. مغز گردو روند به رنگ روشن دیده میشود.

وزن گردو

گردوهای روند نسبتا درشت اند. و درصد وزن کل (مغز به همراه پوسته چوبی) به وزن مغز 50 درصد است.

مقاومت در برابر آفت

درخت گردو روند در برابر برخی از بیماری‌ها و آفات بسیار حساس است. از این رو باید مراقب آفاتی مثل کرم به؛ کرم سیب؛ شته گردو؛ کرم گردو؛ پروانه فری (کرم خراط)؛ کنه گال زگیلی برگ گردو؛ مگس پوست گردو باشید. و با سمپاشی سالیانه؛ درختان را از حمله آفات و بیماری‌ها محافظت کنید.

 رقم گرده افشان

درختان گردو چندلر؛ نهال گردو پدرو و درخت گردو‌هارتلی، 3 رقم از بهترین و سازگارترین ارقام گرده زا برای نهال گردو روند میباشند.

برای انجام بهتر عملیات گرده افشانی لازم است تا رقم گرده زا را همزمان با کاشت رقم اصلی و با نسبت 10 به 1 در هر ردیف بکارید.

میزان آبیاری نهال

تحمل خشکی درخت گردو روند نسبتا متوسط است. از این رو در مناطق با بارندگی کمتر باید درختان را با استفاده از روش‌های آبیاری مخصوص به صورت مرتب آبیاری نمایید.

آبیاری درختان گردو روند هر 7 تا 10 روز یکبار با توجه به فصل و سن نهال انجام میشود. نهال‌ها در سالهای اولیه نیاز بیشتری به آبیاری دارند.

همچنین در فصل بهار و تابستان که فصل رشد و فصل گرم سال است. نیاز به آبیاری درختان بیشتر است.در فصل پاییز و زمستان با توجه به بارندگی منطقه میتوانید آبیاری نهال‌ها را کاهش داده و یا حتی متوقف کنید.

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو روند

برای خرید اینترنتی نهال گردو ابتدا به سایت پالیز مراجعه نمایید. تا اطلاعات مربوط به بهترین و سازگارترین ارقام گردو در کلیه شهرهای کشورمان را مشاهده کنید. سپس و با شناسایی بهترین نهال گردو با توجه به شرایط اقلیمی و منطقه باغتان؛ با مشاوران ما تماس بگیرید.

تماس با کارشناسان ما از طریق واتساپ 100 در 100 رایگان است. مشاوران حرفه ای پالیز با توجه به شرایط اقلیمی باغ شما سازگارترین و پربارترین نهال گردو را به شما معرفی مینمایند.

سپس و در مرحله ثبت سفارش خرید نهال؛ میتوانید سفارش خود را به صورت پرداخت کامل و یا پرداخت بیعانه (1 چهارم از مبلغ کل) ثبت نمایید.

قیمت نهال گردو روند

قیمت نهال گردو روند در نهالستان پالیز بین 110 تا 130 هزار تومان است. برای هر هکتار از باغ گردو روند با توجه به نقشه زمین و فاصله کاشت به 100 الی 400 اصله نهال گردو روند نیاز دارید. برای خرید نهال گردو روند RDM با بهترین قیمت با ما در نهالستان پالیز تماس بگیرید.

نهالستان پالیز بزرگترین مرکز فروش نهال گردو به صورت تخصصی میباشد. کلیه اصلاحات لازم روی نهال‌ها توسط متخصصین حرفه ای پالیز انجام شده و نهال‌ها آماده برای کاشت در تمامی شهرهای کشورمان خواهند بود. بنابراین شما باغداران محترم از هر شهری در کشورمان میتوانید نهال گردوی مناسب برای باغتان را از ما بخواهید.

نهالستان پالیز دارای مجوزهای معتبر از جهادکشاورزی از جمله تاییدیه جهاد کشاورزی؛ شناسنامه معتبر و گواهی رسمی میباشد.

این مرکز به همراه کلیه نهال‌های گردوی ارسالی، کارت سلامت نهال؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه؛ تاییدیه جهاد کشاورزی و 2 سال ضمانتنامه معتبر از سوی نهالستان پالیز را ارائه میدهد. بنابراین شما میتوانید با کمترین ریسک، نهال گردوی مورد نظرتان را خریداری نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *