مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو تخم مرغی

نهال گردو تخم مرغی

نهال گردو تخم مرغی

کشور سازنده نهال

نهال گردو تخم مرغی یک رقم بومی ایرانی است. از این رو بهترین سازگاری را با آب وهوا و شرایط اقلیمی در کشورمان دارد.

خصوصیات نهال گردو

درخت گردو تخم مرغی یک رقم زودبازده ایرانی است. که از سالهای اولیه محصول‌دهی خود را آغاز مینماید. این محصول‌دهی در سنین بلوغ نسبتا زیاد است. بنابراین سودآوری بسیار عالی را برای باغداران محترم به همراه دارد.

از خصوصیات این رقم میتوان به محصول‌دهی دیرتر آن در مناطق سردسیری اشاره نمود.محصول‌دهی آن به صورت خوشه ای است. روی هر خوشه بین 5 تا 30 عدد گردو وجود دارد. که مانند انگور از ساقه آن آویزان هستند.بهترین دما برای رشد درختان بین 10 تا 12 درجه سلسیوس است.

چوب درختان تخم مرغی بسیار تنومند بوده و مقاومت بالایی دارد. از این رو در مصارفی همچون تولید مبل و میز و… نیز از آنها استفاده میشود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

هر هکتار از باغ گردو تخم مرغی قادر است تا 6200 کیلوگرم محصول باکیفیت تولید نماید. باردهی این رقم نسبتا زیاد است. از این رو بهترین نهال گردوی ایرانی نیز به شمار میاید.

شروع به محصول‌دهی

این رقم بسیار زودبازده است. باردهی را در همان سالهای اولیه پس از کاشت آغاز مینماید. و پس از آن هرساله تولید میوه ی درختان افزایش میابد. تا رسیدن به سن بلوغ، این باردهی به بیشترین میزان خود میرسد.

فاصله کاشت نهال گردو

بهترین الگو برای کاشت نهال گردو تخم مرغی براساس نقشه زمین؛ طرح توجیهی و نوع رقم تعیین میشود. باغ‌های خود را با الگوی مربعی و یا مستطیلی به ضلع 6 الی 7 متر احداث نمایید. با وجود این فاصله در بین درختان؛ دریافت نور خورشید بهتر شده و ریشه درختان در خاک، آب و مواد معدنی را آسانتر جذب میکنند.

ارتفاع از سطح دریا

درخت گردو تخم مرغی در ارتفاع از سطح دریای بین 0 تا 1200 متر بهترین عملکرد را از خود نشان میدهد. از این رو باید در هنگام خرید نهال درخت گردو تخم مرغی به ارتفاع از سطح دریای منطقه تان توجه داشته باشید.

نکته: در صورت عدم سازگاری ارتفاع از سطح دریای منطقه و نهال؛ درختان گردو در کمتر از 2 الی 3 سال به طور کامل خشک میشوند.

درصد چربی

چربی این میوه بسیار بالاست. البته چربی موجود در مغز گردو برای بدن خواص فراوانی دارد. و از آن در مصارفی همچون در غذا؛ سالاد، دسر؛ کیک و شیرینی و… استفاده میشود.

شکل گردو

نهال گردو ژنوتیپ تخم مرغی میوه‌هایی شبیه به تخم مرغ و کشیده دارد. ضخامت پوسته چوبی آنها بسیار نازک بوده و کمترین خرابی و پوکی در بین آنها دیده میشود.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درختان گردو به نحوه رسیدگی و آبیاری و تطبیق پذیری آنها با شرایط اقلیمی در منطقه وابسته است. این رقم قادر است تا 12 متر نیز رشد نماید. که شما باغداران محترم میتوانید با استفاده از روش‌های خاص هرس فرم دهی؛ ارتفاع درختان را کنترل کنید.

نکته: قدرت رشد این رقم متوسط است.

نیاز سرمایی نهال

نیاز سرمایی برای درختان گردو ژنوتیپ تخم مرغی به صورت قرار گیری در دمای کمتر از 11 درجه سانتیگراد به مدت 1800 ساعت میباشد. پس از این دوره درختان از خواب زمستانه بیدار شده و در سال جدید به محصول‌دهی میپردازند. علاوه بر افزایش محصول‌دهی درختان در سال جدید؛ تحمل سرمایی و گرمایی آنها نیز بهبود میابد.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

این رقم به علت پوسته چوبی بسیار نازکی که دارد؛ به راحتی مغز میوه از پوسته آن جدا میشود.

عمر اقتصادی درخت گردو

درخت گردو خوشه ای تخم مرغی عمر بسیار طولانی تا بیش از 100 سال دارد. درختان در طول این مدت در صورت سلامتی قادرند بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند.

رنگ مغز گردو

مغزهای گردو تخم مرغی معمولا به رنگ قهوه ای روشن دیده میشوند.

وزن گردو

وزن تقریبی هر عدد گردو ژنوتیپ تخم مرغی به همراه پوست چوبی آن به 11 گرم میرسد. وزن خالص مغز این رقم برابر 5.4 گرم است.

مقاومت در برابر آفت

رقم گردو تخم مرغی، یکی از بالاترین مقاومت‌ها را در برابر اکثر بیماری‌ها و آفات از خود نشان میدهد.

نکته: برای پیشگیری از حمله احتمالی آفات و بیماری‌ها لازم است تا درختان گردو تخم مرغی را هر سال سمپاشی نمایید.

 رقم گرده افشان

رقم درخت گردو خوشه ای تخم مرغی خودسازگار است. یعنی این رقم نیازی به کاشت رقم گرده زا در باغ ندارد. گل‌های نر و ماده روی خود درخت قرار دارند. و عملیات گرده افشانی توسط خود درختان انجام خواهد شد.

میزان آبیاری نهال

یکی از نقاط قوت در این رقم؛ مقاومت بسیار عالی درختان در برابر خشکسالی و کم آبی است. این موضوع ریسک‌های ناشی از بیماری و کاهش محصول‌دهی درختان را نیز کاهش میدهد. آبیاری درختان گردو خوشه ای تخم مرغی در فصل گرم سال هر 7 روز یکبار و در فصل بهار هر 10 روز یکبار میباشد. حجم کل آبیاری سالیانه درختان به 1000 تا 7000 مترمکعب در سال میرسد.

آبیاری منظم و کافی درختان به حفظ سلامت آنها و افزایش باردهی درختان نیز کمک میکند.

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو تخم مرغی

یکی از آسان‌ترین روش‌های خرید نهال گردو تخم مرغی، خرید از طریق اینترنت است. این روش علاوه بر کاهش هدر رفت زمان و هزینه‌های رفت و آمد؛ به شما در انتخاب بهترین نهالستان گردو برای خریدی مطمئن نیز یاری میرساند. در خرید آنلاین نهال گردو؛ شما میتوانید کلیه مدارک معتبر نهالستان را در سایت مشاهده نمایید. و از خدمات آن به طور کامل آگاه شوید. همچنین بستر اینترنت بهترین راه برای مقایسه نهال‌های گردو و انتخاب بهترین نهال گردو برای کاشت در باغ است.

شما میتوانید اطلاعات مربوط به کلیه نهال‌های باکیفیت تولید شده توسط نهالستان پالیز را در سایت ما مشاهده فرمایید. همچنین مشاوران ما نیز با ارائه مشاوره‌های رایگان؛ شما را تا خریدی مطمئن و آسان یاری مینمایند.

ارتباط با مشاوران و کارشناسان ما به صورت رایگان از طریق واتساپ، تماس تلفنی و یا به صورت حضوری امکان پذیر میباشد.

قیمت نهال گردو تخم مرغی

قیمت نهال گردو خوشه ای تخم مرغی در نهالستان پالیز بین 110 تا 130 هزارتومان میباشد.

برای خرید نهال گردو خوشه ای تخم مرغی از بهترین نهالستان معتبر در کشورمان شما باغداران محترم میتوانید با ما در نهالستان پالیز تماس بگیرید.

نهالستان پالیز بزرگترین و قدیمی‌ترین نهالستان در شمال غربی کشورمان است. که با سابقه بیش از نیم قرن خود، بهترین نهال‌های گردو متناسب برای تمامی شهرهای کشورمان را تولید میکند. این نهالستان که کلیه مجوزهای معتبر و رسمی را از جهادکشاورزی دریافت نموده است. با استفاده از تجهیزات پیشرفته و دانش به روز باغداری انواع ارقام نهال گردو؛ ژنوتیپ‌ها؛ ارقام اصلاح شده؛ پیوندی و گلدانی و… را نیز تولید مینماید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و همچنین ارتباط با کارشناسان ما؛ با ما از طریق تماس تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در تماس باشید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *