شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است. خرید نهال گردو در یاسوج به منزله توسعه باغ های گردو و باردهی بیشتر برای این شهرستان می باشد. مناطق وسیع در یاسوج به ویژه در محدوده هایی که آب و هوای کوهستانی دارند، به باغ های گردو و میوه اختصاص داده شده اند؛ بنابراین بهترین ارقام نهال گردو که برای کاشت در ارتفاعات بیشتر از ۱۵۰۰ متر از سطح دریا مناسب هستند، باید خریداری شود.

با مراجعه به آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین یاسوج و یا مشاوره گرفتن از یک نهالستان معتبر یاسوج به راحتی می توان متوجه شد که کدام یک از نهال های گردو و میوه برای کاشت در شرایط خاص مناسب تر هستند.

یاسوج آب و هوایی سردسیر دارد؛ به ویژه در زمستان در برخی نواحی یخبندان هم اتفاق می ‌افتد؛ بنابراین ارقام نهال گردو در یاسوج باید در برابر این شرایط مقاومت خوبی داشته باشند. در ادامه شما را با بهترین نهال های گردو و نهال های میوه آشنا می کنیم که در یاسوج باردهی خوبی دارند.

فراموش نکنید خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی یاسوج از نظر قیمت برای شما مقرون به صرفه تر است و مطمئن هستید که نهال های با کیفیت و سالم به شما فروخته شده است. قیمت روز انواع نهال گردو میوه یاسوج را می ‌توانید از نهالستان پالیز استعلام بگیرید.

معرفی 6 مورد از انواع نهال گردو در یاسوج که باردهی خوبی برای شما دارند

در ادامه، به ویژگی ها و مشخصات مهم هر کدام از نهال های گردو در یاسوج خواهیم پرداخت:

نهال گردو چندلر

از میان انواع نهال گردو در یاسوج، نهال گردو چندلر یکی از بهترین ها محسوب می شود. نهال گردو چندلر عمر اقتصادی خوبی دارد؛ در برابر آفت های گیاهی، سرمازدگی و بیماری های درخت گردو مقاوم است و با شرایط آب و هوایی یاسوج هم سازگاری دارد. نهال گردو چندلر در ارتفاع حداکثر ۱۵۰۰ متر از سطح دریا به خوبی باردهی دارد. این نوع نهال گردو از دسته نهال های گردو دیرگل به شمار می ‌رود. خرید نهال گردو چندلر از آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین یاسوج از هر نظر مقرون به صرفه است.

نهال گردو فرنور

یکی از انواع نهال گردو در یاسوج که باردهی خوبی دارد، نهال گردو فرنور می باشد. این نهال گردو در برابر شرایط کوهستانی و سرد یاسوج به ویژه در زمستان مقاوم است. می توانید با کاشت این نهال در باغ‌ های یاسوج از سال دوم باردهی خوبی را شاهد باشید. نهال گردو فرنور در ارتفاع حداکثر ۲۵۰۰ متر از سطح دریا به خوبی باردهی دارد و در هر هکتار، ۶ تن میوه مرغوب تولید می‌ کند.

نهال گردو اسرائیلی

اگر به دنبال خرید ارقام نهال گردو در یاسوج هستید، نهال گردو اسرائیلی را به شما پیشنهاد می دهیم. این نوع نهال گردو در دوران بلوغ خود، بیشتر از ۴۰ کیلوگرم باردهی دارد. مغز این گردوها درشت و خوش طعم است. در هر هکتار می توانید حدود ۶ تن گردو برداشت کنید. نهال گردو اسرائیلی در یاسوج از نهال های شناسنامه دار جهاد کشاورزی به شمار می رود. می ‌توانید این نهال را از  بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی یاسوج خریداری کنید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر یکی از نهال های پربازده برای کاشت در یاسوج محسوب می شود. این نوع نهال گردو با شرایط آب و هوایی و کوهستانی یاسوج سازگاری دارد. نهال های ژنوتیپ برتر عمر اقتصادی فوق العاده خوبی دارند و در هر هکتار می ‌توانید ۶ میوه مرغوب برداشت کنید. این نوع نهال ها از نظر ژنتیکی اصلاح شده هستند و بنابراین در برابر سرما زدگی، آفت ها و بیماری های گیاهی مقاومت خوبی دارند.

نهال گردو تویسرکان

با خرید نهال گردو تویسرکان از آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی یاسوج بدون شک، باغ گردوی خود را به بهترین شکل توسعه خواهید داد. این نوع نهال های گردو برای شرایط سردسیر مناسب هستند. گردو تویسرکان، بهترین گردو برای مصارف داخلی و صادرات است. از مهمترین ویژگی های نهال های گردو تویسرکان، مقاومت بالا در برابر سرما، خشکی و آفت ها می باشد.

نهال گردو کانادایی پالیز

نهال گردو کانادایی پالیز یکی از انواع ارقام نهال گردو در یاسوج است که باردهی خوبی دارد. این نهال گردو را می توانید تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا هم به خوبی پرورش دهید. در هر هکتار، حداکثر ۱۶ تن میوه مرغوب از این درختان به دست می آید. با کاشت نهال گردو کانادایی پالیز در باغ خود، پس از اولین سال، باردهی خوبی را خواهید داشت. این نهال های گردو در برابر سرمازدگی و یخ زدگی مقاوم هستند. می توانید به آدرس مرکز فروش درخت گردو اصلاح شده گلدانی یاسوج مراجعه کنید و انواع ارقام گردو را بخرید.

معرفی انواع بهترین نهال های میوه برای کاشت در یاسوج

سایر انواع ارقام نهال میوه که در یاسوج، محصول دهی خوبی دارند، به صورت زیر معرفی می شوند:

مرکز توزیع نهال میوه و عرضه نهال گردو در یاسوج، بهترین شرایط را فراهم کرده تا بتوانید ارقام نهال میوه و گردو را متناسب با شرایط اقلیمی باغ خود خریداری کنید. آب و هوای یاسوج برای ارقام مختلف نهال میوه که در قسمت بالا معرفی کردیم مناسب است.

همچنین زمین های مختلف در این شهرستان حاصلخیزی قابل توجهی دارند. از آن جایی که آب و هوای یاسوج در زمستان بسیار سرد می شود، باید از درختان میوه مراقبت کنید. کارشناسان نهالستان معروف یاسوج به شما کمک می ‌کنند تا سودآوری خوبی از باغ خود داشته باشید.

شرایط آب و هوایی یاسوج

شرایط آب و هوای یاسوج، کوهستانی و بسیار سرد است. در تمام فصل های سال در این شهرستان آب و هوای خنک و معتدل را تجربه می کنید. کوهستان های اطراف یاسوج در تمام طول زمستان، پوشیده از برف هستند. در برخی مناطق هم یخچال های طبیعی مشاهده می ‌شود. در زمستان، دمای هوا تا ۳۰ درجه سانتی گراد زیر صفر هم کاهش پیدا می ‌کند. بهترین نهال گردو در یاسوج نهال هایی هستند که در برابر سرمازدگی و یخ زدگی مقاومت خوبی داشته باشند.

وضعیت ذخایر آبی یاسوج

با توجه به شرایط فصلی و بارندگی هایی که در یاسوج به ویژه در پاییز و زمستان اتفاق می ‌افتد، منابع آبی طبیعی در این منطقه قابل توجه است. ذخایر آبی یاسوج برای آبیاری باغ های میوه و گردو شامل رودخانه های دائمی و فصلی متعدد در سراسر منطقه می باشد. در یاسوج، آبشارهای فراوانی وجود دارد که از رودخانه ها سرچشمه می گیرند. همین رودخانه ها و مسیرهای فرعی آن منبع مناسبی برای تامین آب جهت آبیاری باغ های گردو به شمار می رود. همچنین در یاسوج چندین سد وجود دارد که به تامین آب باغ های میوه و گردو در نواحی مختلف کمک کرده است.

جمع بندی

اگر به دنبال خرید بهترین ارقام نهال گردو در یاسوج و نهال میوه هستید، می توانید قیمت روز انواع نهال گردو میوه یاسوج را از نهالستان مرکزی مجوزدار یاسوج استعلام بگیرید. نهالستان پالیز یک مرکز فروش درخت گردو اصلاح شده گلدانی در یاسوج است؛ همچنین انواع نهال میوه را با کیفیت عالی ارائه می دهد. برای خرید نهال عمده و خرده در یاسوج با کارشناسان نهالستان پالیز تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.