مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال به نهال به پاکوتاه آناناسی

نهال به پاکوتاه آناناسی

نهال به پاکوتاه آناناسی

این نهال در ابتدا کوچک و کوتاه قد است.اما به مرور با مراقبت های خاص و آبیاری زیاد رشد میکند.حداکثر میزان رشد نهال به آناناسی به 5 متر میرسد.نهال به آناناسی در صورتی که آبیاری خوبی از آن شود؛به درختی تبدیل میشود که هرساله میوه های زرد رنگ و درشتی را عرضه میکند.

کشور سازنده

خاستگاه نهال به آناناسی به کشور آمریکا برمیگرد.اما با شنیدن این جمله نگران نشوید.زیرا این نهال ریز نقش به زیبایی بین سایر کشور و ملیت های دیگر خودنمایی میکند.در حال حاضر بسیاری از کشور ها از جمله ایران به فروش و صادرات میوه های آبدار به آناناسی میپردازند.بنابراین برای خرید نهال به آناناسی محدودیتی در ایران وجود ندارد.

پایه

پایه ای که برای این نهال در نظر گرفته شده پایه به یا زالزالک است.این پایه به واسطه ی تشابه و سازگاری قابل قبولی که با نهال به آناناسی دارد؛در پیدایش محصولات با کیفیت نقش بسزایی پیدا کرده است.

فاصله کاشت

یکی از مهم ترین فاکتور های فاصله ای کاشت، شیب دار یا شیب دار نبودن زمین زراعی است.در صورت شیب دار بودن،پس از خرید نهال به آناناسی، آن را در فاصله ی 3*3 متر بکارید.اما در صورت شیب دار نبودن زمین فاصله ی 2*2 کافی است.

حداکثر ارتفاع درخت

همانطور که در ابتدا گفته شد حداکثر میزان ارتفاع نهال به 5 متر است.اما این یک قطعیت نیست زیرا برای این میزان از رشد نیاز به شرایط اقلیمی و آبیاری مداوم میباشد.بنابراین برای رشد استاندارد و خوب نهال به آناناسی،آبیاری زیاد و منظم از فاکتورهای مهمی میباشد که رعایت آن الزامیست.

نیاز سرمایی

به طور کلی نهال به آناناسی در مناطق گرمسیر و نیمه سردسیر رشد میکند.اما در مناطق نیمه سردسیر به فرصتی 400 ساعته برای وفق دادن خود با آب و  هوا دارد.تنها گذراندن 400 ساعت در دمای زیر 7 درجه برای به آناناسی کافیست تا آن را مقاوم سازد.به طوری که پس از گذران این دوره، آستانه ی تحمل آن به منفی  25 درجه میرسد.

عمر اقتصادی

نهال به آناناسی عمر اقتصادی برابر با 40 سال دارد.40 سالی که در آن به های آناناسی آبدار،سودآوری را برای مالک خود فراهم میکنند.بسیاری از سرمایه گذاران و کشاورزان آینده نگر و علاقمند به کسب سود، با خرید نهال به آناناسی آینده ی خود را با اطمینان تضمین میکنند.

مشخصات میوه

میوه ی به آناناسی میوه ای زرد رنگ و معطر با طعمی شیرین و آبدار میباشد.به آناناسی با زردی درشتی که دارد دارای وزنی بین 200 تا 300 گرم میباشد.و تقریبا جزو میوه های گران اما خوشمزه ای است که تنها 4 یا 5 عدد آن یک کیلوگرم است.بنابراین کسانی که کشت این محصول را شروع میکنند انتظار سودآوری بسیار بالایی از این درخت داشته باشند.این میوه علاوه بر زیبایی و خوشمزگی خواص درمانی و طبیعی بسیاری دارد که میتوان از آن بهره برد.

ارتفاع از سطح دریا

برای تمام نهال ها به جهت رشد صحیح و مطلوب،حد و فاصله ی استانداردی با سطح دریا تعریف میشود.برای به آناناسی ارتفاعی بین 200 تا 2500 متر با سطح دریا تعریف شده است.رعایت این میزان از ارتفاع به رشد و محصول دهی خوب این نهال کمک میکند.

مقاومت در برابر آفات

نهال به آناناسی مقاومتی بینظیر در برابر آفات و سایر بیماری ها دارد.اما با اینحال مانند تمام درختان دیگر، نهال به آناناسی نیز به سمپاشی برنامه ریزی شده و درستی نیاز دارد.بنابراین در صورتی که هر ساله سمپاشی صحیحی انجام شود هیچگونه آفتی توانایی ویران کردن محصولات شما را نخواهد داشت.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

یک درخت به آناناسی در سال عملکردی مساوی با 50 تا 70 تن میوه خواهد داشت.این میزان از محصول دهی برای افرادی که به دنبال راهی برای کسب درآمد و سودآوری هستند فوق العاده است.زیرا خرید نهال به آناناسی به میزانی که درآمد را برای آنها تامین میکند،هزینه ای را شامل نمیشود.

شروع محصول دهی

همانطور که گفته شد از سال دوم میتوان برداشت محصول از به آناناسی را شروع کرد.نهال به آناناسی جزو درختان دیرگل میباشد؛که همین موضوع یک  ویژگی خوب دیگر به ویژگی های آن اضافه میکند.بنابراین با مراقبت های دوساله ای که انجام میشود از مهر سال بعد تا اواخر آبان قادر به برداشت محصول هستید.

رقم گرده افشان

درخت به آناناسی جزو درختان خودبارور است.بنابراین نیازی به بارورکننده ای برای گرده افشانی ندارد.در واقع درخت به پاکوتاه آناناسی گرده افشانی خود را پیش از شکوفا شدن غنچه های گل آغاز میکند.

مدت آبیاری

این درخت به آبیاری زیادی نیاز دارد.میوه های آبدار و درشتی که از درخت به آناناسی حاصل میشود؛نشاندهنده ی آبیاری منظمیست که کشاورز آن را رعایت کرده است.برای این نهال هفته ای دوبار آب دادن واجب است.زیرا نهال به پاکوتاه آناناسی میوه ی آبدار و درشتی میباشد که آبیاری زیاد،مهم ترین اصل نگهداری آن است.

زمان گلدهی

این نهال جزو نهال های دیر گل است.در واقع برای گل دهی نهال به پاکوتاه آناناسی باید تا 2 سال انتظار کشید.اما پس از گذشت این مدت،شکوفایی آن و میوه های آبدار به، تا 40 سال شما را تامین میکند.

جمع بندی

خرید نهال به آناناسی در نهالستان پالیز  متفاوت از دیگر خریدهاست.زیرا این نهالستان با سابقه ی طولانی مدتی که در عرصه ی کاشت و فروش نهال های مختلف دارد؛تمام انتظارات مشتریان خود را برآورده میکند. در نهالستان پالیز میتوان تمام نهال های موجود در بازار را با کیفیتی بی سابقه خریداری کرد.مدیریت این مجموعه ی گسترده در حال حاضر با جناب آقای سعید قاسمی میباشد.در صورت علاقه به آشنایی و خرید از تیم متخصص پالیز با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *