مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال آلو نهال آلو خرمایی

نهال آلو خرمایی

نهال آلو خرمایی

نهال آلو خرمایی چیست؟

آلو، میوه ای است که خانواده بسیار بزرگی دارد. از انواع ایرانی آن گرفته تا انواع اروپایی و ژاپنی و … همه در این گروه قرار گرفته اند، نهال آلو خرمایی ، ریشه و اصالت اروپایی دارد و می توان گفت عضوی از مجموعه آلو شابلون به حساب می آید.

مزه بسیار شیرینی دارد که باب میل افرادی است که آلوی شیرین را به آلوی ترش ترجیح می دهند. رنگ پوست آن بنفش تیره و بیشتر مایل به سیاه است اما رنگ داخل میوه، رنگی بین زرد و سبز دارد.

جزو میوه های آبدار و نرم به حساب می آید؛ از همین روز، افراد سالمند نیز در خوردن آن مشکلی ندارند. برای کسانی که دیابت دارند و میخواهند به جای مصرف خوراکی های با قند مصنوعی، از میوه جات با قند طبیعی استفاده کنند، آلو خرمایی گزینه بسیار مناسبی است.

این آلو را در ایران هم به صورت میوه و هم به صورت خشک شده استفاده می کنند. در اروپا، آلو خشک نسبت به خود میوه، طرفدار بیشتری دارد. این آلو هم مانند سایر اعضای خانواده اش، تمایل به سرما دارد و در محیط های سرد رشد می کند.

علت نامگذاری خرمایی برای این آلو به علت شباهت آن به خرما یعنی در اصل کشیدگی و رنگ سیاه آن است. خواص بیشمار آلو سیاه به خصوص آلوی خرمایی بر هیچ یک از ما پوشیده نیست.

مزیت آلو خرمایی

برای از بین بردن حالات تهوع، بیماری های دستگاه گوارش، حتی نقرس و بسیاری از امراض آلو معجزه می کند. آلو برای افرادی که زیاد سیگار می کشند، درمان خوبی است و ریه آن ها را تصفیه می کند.

این نکته را هم بگوییم که نهال آلو خرمایی مزیتی نسبت به سایر انواع آن دارد؛ آن هم این است که برای بارور شدن نهال و اصطلاحا گرده افشانی، نیازی نیست نهالی از انواع دیگر آلو در زمینتان بکارید، آلو خرمایی به خوبی و به تنهایی می تواند گرده افشانی کند و حتی برای گرده افشانی درختان انواع دیگر آلو، از کاشت نهال این نوع آلو استفاده می شود.

نهال آلو خرمایی

در چه شرایطی نهال آلو خرمایی نیاز به سمپاشی دارد؟

به طور کلی، اکثر میوه های تابستانه، با آفاتی مواجه می شوند که اگر جلوی آن ها را نگیرید و به قول معروف سمپاشی نکنید، تمام محصولاتی که با زحمت فراوان رشد دادید، می خورند و تمام اجزای درخت اعمم از شاخه ها و شکوفه و تنه و … آسیب می رسانند.

حال سوال کلیدی این جا است که در چه شرایطی نهال آلو خرمایی نیاز به سمپاشی دارد؟

معمولا بهترین زمان برای سمپاشی بعد از هرس کردن و بریدن شاخه های اضافی نهال ها و درختان است.

درخت که شاخ و برگ اضافی اش ریخت، وقت آن فرا می رسد که با زدن سم و آفت کش، مانع ورود حشرات شویم.

تمامی اجزای درخت آلو خرمایی از برگ گرفته تا تنه درخت را به سم آغشته کنید.

برای آسان تر شدن این کار، می توانید از دستگاه های مخصوص سمپاشی استفاده کنید.

مقدار سمی که می ریزید باید به صورتی باشد که کاملا درخت با سم آغشته شود، در غیر این صورت تاثیری نخواهد گذاشت.

برای کار سم زدن، باید نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنید تا خدایی نکرده، حشره کش های قوی، سبب بروز بیماری در شما نشوند.

حتما از ماسک و دستکش و لباس مخصوص سم زدن، استفاده کنید.

اکثرا، باید از فرمول شیمیایی قوی در تولید انواع سم و آفت کش استفاده کنند، بنابراین باید خیلی مواظب سلامتی خود باشید.

نهال آلو خرمایی

سمپاشی در روند پرورش نهال آلو خرمایی چقدر موثر است؟

این که سمپاشی در روند پرورش نهال آلو خرمایی چقدر موثر است، چیزی است که اگر به درختان و نهال آلو خود سم نزنید، متوجه می شوید!

تاثیر این کار به حدی مهم است که اگر از این آفت کش ها استفاده نکنید، هنگام برداشت محصول، می بینید که قبل از شما حشرات تمام محصولات را استفاده کرده اند!

و حتی از شکوفه و جوانه های درختان شما را نیز از بین برده اند و در یک کلام، جان درخت شما را گرفته اند؛ شما می مانید و چندین تن یا کیلو میوه کرم خورده و آفت زده.

تمام شانس خود را برای فروش میوه حتی برای کمپوت سازی از دست می دهید.

چون کرم ها و حشرات از میوه بیرون می روند اما آثار خود یعنی فضولات چندشناک را در میوه گندیده باقی می گذارند!

نهال آلو خرمایی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *