مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال بادام نهال بادام اسرائیلی

نهال بادام اسرائیلی

8 جولای 2020
0 338
نهال بادام اسرائیلی

ویژگی‌ها و خصوصیات نهال بادام اسرائیلی

از مشخصات نهال بادام اسرائیلی می‌توان گفت  درختی است با برگ‌های باریک و بیضی‌شکل که ارتفاع درخت آن از یک و نیم متر تا هشت متر می‌باشد و دارای دو نوع شیرین و تلخ می‌باشد. نهال بادام اسرائیلی نیز نوعی از انواع بادام می‌باشد که از گروه بادام‌های دیر گل  است . سن نهال برای کاشت دو ساله است و  یک سال بعد از کاشت ثمر می‌دهد.

این نهال نیز بعد از سه سال که از کاشت آن گذشت ، بیشترین مقدار ثمر را می‌دهد و می‌توان به عنوان محصولی برای تجارت بر روی آن حساب کرد. رنگ میوه تولید شده از این نهال  نیز قهوه ای روشن می‌باشد.

نهال بادام اسراییلی

نهال بادام اسرائیلی ، دارای  نوع خوشه‌ای نیز می‌باشد. این نوع بادام در خاک‌های رسی رشد آنچنانی ندارند و بیشتر باید در خاک‌های شنی کاشته شوند تا بتوانند به خوبی رشد و ثمر دهند.

نهال بادام اسراییلی بهتر است در خاک‌هایی با بافت لومی و عمق زیاد کاشته شوند تا به خوبی تولید ثمر کنند.خاک‌هایی که بافت لومی دارند ، ترکیب مناسب و خوبی  از نفوذپذیری دارند و می‌توانند به خوبی آب را در لایه های خود حفظ کنند. خاک لومی در مقایسه با خاک شنی  خاک مناسبتری برای رشد نهال بادام اسرائیلی می‌باشد چرا که دارای ویژگی هایی حاصلخیزی و رطوبت پذیری بهتری دارند.و همچنین خاصیت زهکشی مناسبی نسبت به بقیه خاک‌ها دارند.

ارتفاع درخت

ارتفاع درخت بادام اسرائیلی ، وقتی که به رشد کامل می‌رسد بین هفت تا هشت متر است.و فواصل کاشت آن در زمین‌های مسطح ، چهار تا شش متر و در زمین های شیب دار حداقل سه متر می‌باشد. این درخت نیاز به آبیاری دارد ، به این ترتیب که در سالهای اول کاشت باید  در ماه‌های گرم  و در طی تابستان ، هر ده روز یکبار غرقابی شود ولی به مرور زمان که درخت بزرگتر شود نیاز آن نیز کمتر می‌شود.

نهال بادام اسرائیلی برای  بهتر بارورشدن نیاز به هرس دارد و باید حتما هر ساله هرس شود.گاهی این هرس برای فرم‌دهی است چرا که ساقه های این نوع از درختان معمولا به صورت افقی رشد می‌کنند و درخت را به صورت ساقه های صاف و بلند در می‌آورد که لازم است گاهی هرس فرم دهی شود

 گاهی نیز هر دو سه سال یکبار باید هرس باروری شود و شاخه های خشک و اضافه آن قطع شود.

نهال بادام اسراییلی

 

برای کاشت نهال بادام اسراییلی ،باید گودالی با عمق بزرگتر از ریشه گیاه حفر کنید  و مقداری خاک نرم زیر گودار بریزید تا خاک دورو بر ریشه نرم باشد و بتواند به خوبی در آن رسوخ کند.

چگونه از نهال بادام اسرائیلی محافظت کنیم

یکی از نکاتی که برای نگهداری از نهال بادام اسرائیلی باید به آن توجه کنید این است که  هر چند وقتی نهال را چک کنید که آفتی مثل کرم ، شته و … به آن ضربه ای نزند.

 بادام خوشه ای اسرائیلی ، یکی از ارقام بادامی بسیار پرثمر است که در هر شاخه چیزی حدود 25 تا 50 عدد بادام دارد  این بادام‌ها به مناطق سردسیری  مقاومت نشان می‌دهند  و تحمل سرمای زمستانی بسیار بالایی دارند و میتوانند در مناطق سردسیری به خوبی ثمر دهند.

نهال بادام اسرائیلی تحمل گرمای تابستانی بالایی نیز دارد و در مناطق گرمسیری که از نظر آبیاری به مشکل برمی‌خورند نیز رشد مناسبی دارد و می‌تواند به اندازه کافی میوه تولید کند.

 خاک بادام برای رشد مناسب در خت و ثمردهی ، نیاز به تقویت کافی دارد بنابراین قبل از کشت باید زمین مورد نظر را با ترکیب کودهای شیمیایی مثل ازت و فسفر و … تقویت کنید.

 

خرید نهال بادام اسرائیلی:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *