مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال زردآلو نهال زردآلو رجبعلی

نهال زردآلو رجبعلی

24 تیر 1399
0 660
نهال زردآلو رجبعلی

نهال زردآلو رجبعلی یکی از نهال های پر طرفدار می باشد که بسیاری از باغداران برای کاشت و بهره برداری از آن استقبال چشمگیری را انجام خواهند داد. خرید این نهال ها با توجه به شرایط کاشت و همچنین شرایط اقلیمی منطقه بسیار ایده آل و مناسب خواهد بود. باغداران موفقی که از این نهال ها سود مناسبی را کسب می نمایند، با در نظر گرفتن شرایط خاص نگهداری و همچنین استفاده از راهکارهای موثر برای افزایش میزان باردهی درخت ،بسیار موفق خواهند بود. امروزه افراد با مراجعه به اینترنت می توانند اطلاعات جامعی را در زمینه این نهال ها کسب نموده و سپس اقدام به خرید هوشمندانه نمایند.

نهال زردآلو رجبعلی

خصوصیات نهال زردآلو رجبعلی :

این درخت از جمله درختانی می باشد که به دلیل برخورداری از خصوصیات درخت ایده آل طرفداران بسیار زیادی را در بر دارد و از خرید و فروش بالایی در بازار برخوردار می باشد. از جمله خصوصیات این درختان می توان به ارتفاع درخت اشاره نمود. ارتفاع در این درخت با توجه به رشد بسیار بالا در آنها به 7 متر خواهد رسید. این درختان از جمله درختان سریع الرشدی هستند که باردهی بسیار مناسبی را نیز تجربه خواهند نمود. عملکرد درخت در هکتار برای نهال زردآلو رجبعلی بسیار قابل توجه می باشد. میزان باردهی درختان برابر با 150 کیلو می باشد .با توجه به این میزان باردهی درخت و همچنین خصوصیات منحصر بفرد، بسیاری از باغداران در مزارع خود اقدام به بهره برداری از آنها خواهند نمود.

استفاده از گرده افشان برای باروری این درختان مناسب نخواهد بود. زیرا این درختان خود بارور بوده و کیفیت بسیار مناسبی را در بر خواهند داشت. عمر مفید و اقتصادی در این درختان 60 سال خواهد بود. این نهال ها از جمله نهال های بسیار مقاوم هستند که در برابر بیماری ها ،آفات و حتی سرمای بهاره ،مقاومت مطلوبی را از خود نشان می دهند. این درختان به عنوان درختان زود بارده شناخته شده اند. باردهی در این درختان از سال دوم کاشت آغاز خواهد شد. ای نهال ها دیر گل نیز هستند که یکی دیگر از خصوصیات مناسب آنها به شمار می رود. تحمل سرمای زمستان در این نهال ها اغلب تا میزان 25 درجه سانتی گراد زیر صفر و تحمل گرمای تابستان در نهال زردآلو رجبعلی ،متحمل و نیمه متحمل خواهد بود.

نهال زردآلو رجبعلی

شرایط محیط کاشت نهال زردآلو رجبعلی

در نظر گرفتن شرایط ایده آل برای محیط کاشت می تواند موجب افزایش میزان باردهی و در نتیجه سود بیشتر باغداران گردد. از این جهت استفاده از بهترین شرایط برای کاشت این درختان بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. از جمله شرایط بسیار مهم در کاشت نهال زردآلو رجبعلی توجه به شرایط اقلیمی می باشد. آب و هوای نیمه سردسیر معتدل ، نیمه سردسیر ، نیمه گرمسیر می تواند بهترین گزینه برای رشد ایده آل و مطلوب این درختان باشد. همچنین توجه به خاک های مرغوب برای رشد ایده آل که علاوه بر برخورداری از عمق مناسب ،سبک و قابل نفوذ نیز باشند، حائز اهمیت می باشد.

از موارد بسیار مهم دیگر برای کاشت این نهال ها ،توجه به فواصل کاشت آنها می باشد. بهترین فاصله برای کاشت این نهال ها در مزارع در نظر گرفتن فواصل 4*4 خواهد بود. آبیاری در این درختان با توجه به ماه های مختلف سال متغیر می باشد. در فصل بهار نیاز به آبیاری هر 10 روز یکبار و در ماه های تابستان نیاز به آبیاری 7 روز یکبار خواهد بود. این درختان در معرض برخی از آفات و باکتری ها هستند .از این جهت نیاز به سم پاشی مناسبی خواهند داشت. هرس فرم دهی و همچنین هرس بارداری در این درختان با توجه به نیاز آنها صورت خواهد پذیرفت. هرس فرم دهی اواخر تابستان و هرس برای افزایش میزان باردهی اواخر پاییز و زمستان صورت خواهد پذیرفت.

نهال زردآلو رجبعلی

خصوصیات میوه در نهال زردآلو رجبعلی 

میوه ها در این نهال ها بسیار خوش طعم و با کیفیت خواهند بود. استفاده از میوه های این درختان هم به صورت تازه و هم به صورت خشک شده مصرف خواهد شد. رنگ میوه در این نهال ها بسیار خوش رنگ و قابل توجه خواهد بود. ترکیب رنگ قرمز و زرد ،رنگ بی نظیری را برای این محصولات به ارمغان می آورد. تاریخ رسیدن میوه در این درختان نیز اواسط مرداد ماه خواهد بود. ماندگاری این میوه ها بسیار مورد توجه بازاریان و همچنین باغداران بوده است. این نهال ها از جمله نهال های تجاری در سطح بازار به شمار خواهند رفت.


خرید نهال زردآلو رجبعلی :

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *