مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال زیتون نهال زیتون ماری

نهال زیتون ماری

11 جولای 2020
0 490
نهال زیتون ماری

یکی از میوه های پر طرفدار و سرشار از خاص مفید برای بدن ، زیتون می باشد. میوه ی زیتون از درختان پ سودی تهیه می شود که دارای خصوصیات منحصر بفردی هستند. بسیاری از باغداران برای بهره برداری از این درختان اقدام خواهند نمود. برای خرید این نهال ها ، جمع آوری اطلاعات از این نهالها بسیار مهم و ضروری خواهد بود. یکی از انواع این نهالها ، نهال زیتون ماری می باشد. این نهال با در برداشتن خصوصیات ویژه بسیار مورد توجه باغداران خواهند بود. از جمله این خصوصیات می توان به موارد زیر اشاره نمود.

زیتون ماری

خصوصیات نهال زیتون ماری :

خصوصیات درخت زیتون ماری موجب گشته است که توجه بسیاری از باغداران را به سمت خود جلب نماید. این نهال دارای شاخه های عمودی می باشد . از این جهت ارتفاع درخت در این نهالها کشیده و بلند خواهد بود. این ارتفاع موجب می شود که باغداران برای برداشت محصول به صورت مکانیزه اقدام نمایند. میوه های نهال زیتون ماری زودرس خواهند بود.از این جهت استفاده از آنها برای باغداران بسیار مقرون به صرفه می باشد.

باردهی زیتون ماری

یکی از خصوصیات جذاب در این نهالها میزان باردهی آنها خواهد بود. این نهالها در سال اول کاشت اقدام به باردهی خواهند نمود. این نهالها از جمله نهالهای اصلاح شده خواهند بود. از این جهت میزان باردهی درخت چشمگیری را در بر خواهند داشت. این نهالها به دلیل دیر گل بودن از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشند.

البته ناگفته نماند که این نهالها از مقاومت چشمگیری نیز به برخی از آفات برخوردار خواهند بود. عملکرد درخت در هر هکتار با توجه به میزان رسیدگی و شرایط مناسب کاشت این درختان اغلب در حدود 25 تن می باشد که رقم بسیار قابل توجهی خواهد بود. تحمل سرمای زمستان در این نهالها در نهالهای جوان تا میزام 9 درجه زیر صفر و در درختان مسن تر تا دمای 12 درجه زیر صفر خواهد بود.

عمر مفید زیتون ماری

تحمل گرمای تابستان در نهال زیتون ماری بسیار مناسب خواهد بود. عمر مفید این درختان اغلب به بیش از هزار سال نیز خواهد رسید برخی از این درختان دارای در سن های بالا نیز قادر به میوه دهی هستند اما اغلب آنها در سن های بالاتر سود اقتصادی نخواهند داشت.

زیتون ماری

شرایط محیط کاشت نهال زیتون ماری :

برای اینکه بتوانید از میزان باردهی قابل توجهی برخوردار شوید، باید از نحوه ی کاشت این نهالها به بهترین روش استفاده نمایید. در نظر گفتن برخی از شرایط اقلیمی و آب و هوایی در کاشت نهالها بسیار مهم و ضروری خواهد بود. بستر مناسب برای این نهالها تشکیل شده از خاکهای سبک شنی یا رسی می باشد که از زهکشی ایده آلی نیز برخوردار خواهند بود. بهترین مکان برای کاشت نهال زیتون ماری اراضی کنار رودخانه ها که دارای خاکهای لومی و رسوبی هستند ، خواهد بود. این خاکها از زهکشی ایده آلی نیز برخوردار می باشند. در نظر گرفتن فواصل کاشت برای این درختان از اهمیت بسزایی در رشد مطلوب ، برخوردار خواهد بود.

فواصل کاشت

در نظر گرفتن فواصل کاشت 7*8 بهترین میزان فاصله گذاری خواهد بود. این نهالها با گرده افشانی مناسب ، میزان باردهی را افزایش خواهند داد. این گیاه از جمله گیاهان مقاوم نسبت به کم آبی شناخته شده است. در بسیاری از مناطق این نهالها را به صورت دیم می کارند. نیاز به آبیاری در هر هکتار برای نهال زیتون ماری غالب بر 4000 متر مکعب خواهد بود. نیاز به سم پاشی نیز در این نهالها با توجه به آفات موجود صورت خواهد پذیرفت. این سم پاشی در زمان مشخصی انجام می پذیرد. هرس مناسب این درختان از مواردی مانند پیری و حتی مرگ آنها جلوگیری خواهد نمود. هرس مناسب علاوه بر زیبایی ظاهری این درختان ، باردهی مناسبی را نیز به ارمغان خواهد آورد.

زیتون ماری

زیتون ماری

خصوصیات میوه در نهال زیتون ماری :

میوه ی این نهالها گوشتی و هسته دار خواهد بود. تاریخ رسیدن میوه در این واریته ها اواخر شهریور ماه خواهد بود. رنگ میوه در این نهالها ابتدا سبز بوده است. این محصولات پس از رشد کامل تغییر رنگ داده و اغلب میوه ی رسیده ی آنها به رنگ بنفش خواهد بود. پوست این میوه ها کاملا صاف و یکدست می باشد .این میوه ها اغلب دارای اشکال گرد مانند ، بیضی ، نوک دار ، دراز و … خواهند بود. درشتی این نوع از میوه ها به عواملی مانند کوددهی و بستر مناسب رشد ، بستگی دارد.


خرید نهال زیتون ماری :

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *