مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمقالهنهال آلو راهنمای کامل پرورش و کاشت درخت آلو قطره طلا

راهنمای کامل پرورش و کاشت درخت آلو قطره طلا

28 آوریل 2021
0 917
راهنمای کامل پرورش و کاشت درخت آلو قطره طلا

مانند بسیاری از کارهای باغبانی، برنامه ریزی و کاشت درختان میوه در خانه کار هیجان انگیزی است. آلوها با رنگ های مختلف از بنفش تیره تا زرد کمرنگ بسیار خوش طعم و جذاب هستند. یکی از ارقام آلو به نام درخت آلو قطره طلا، به دلیل استفاده گسترده ای که در مصارف و صنایع غذایی دارد، در بین کشاورزان بسیار محبوب است. در ادامه اطلاعات مفیدی را در رابطه با کاشت آلو قطره طلا و دیگر موارد به شما ارائه می دهیم.

ویژگی آلو قطره طلا

آلو قطره طلا میوه ای کوچک، گرد و زردرنگ است که طعمی فوق العاده خوشمزه دارد. ویژگی آلو قطره طلا این است که بدون کرک، ترش و شیرین، آبدار و گوشته آن چسبیده به هسته است. درخت الو قطره طلا مقاوم به سرما است و به همین منظور کاشت آن در مناطق سردسیر تا معتدل بازدهی خوبی دارد.

آلوهای قطره طلا به دلیل کوچکتر بودن مشهور هستند و به دلیل ویژگی های مصرفی تازه و همچنین استفاده در کیک ها، تارت و دستور العمل های متنوع غذایی، افزودنی خوبی هستند. باغداران در مناطق کشاورزی پر رونق در طی ۵ تا ۹ سال، قادر به برداشت محصول زیادی از این آلو های شیرین خواهند بود.

به دلیل دسترسی غیرمعمول این گیاه در بعضی مناطق، یافتن نهال یا تخم نهال آلو قطره طلا به صورت محلی در نهالستان ها تا حدودی دشوار است. خوشبختانه اغلب درختان به صورت آنلاین هم به فروش می رسند. در صورت سفارش آنلاین، همیشه اطمینان حاصل کنید که فقط از منابع معتبر سفارش می دهید تا گیاهان سالم و عاری از بیماری باشند. این امر بسیار مهم است.

رشد و تکثیر درخت آلو قطره طلا

تکثیر نهال آلو قطره طلا در طبیعت به خودی خود انجام می شود. درواقع، این رقم درخت آلو خودبارور بوده و برای رشد و تکثیر نیاز به گرده افشانی درخت دیگر ندارد. با این حال کاشتن درختان آلو در یک باغ در کنار یکدیگر، سرعت رشد و تکثیر درخت آلو را بالا می برد.

موردی که باید در رابطه با رشد و تکثیر درخت آلو و هم دیگر درختان میوه در نظر داشته باشید، قدرت زنبورهای عسل در گرده افشانی است. زنبورها یکی از بهترین راه ها برای کمک به خودباروری درختان و پراکنده کردن گرده های آن در فصل بهار است. هر نهال آلو قطره طلا سالانه به طور متوسط 2 سبد بزرگ میوه می دهد که اگر مراقبت های بیشتری برای آن انجام می شود، بازدهی محصول آن می تواند فراتر از این مقدار رود.

کاشت آلو قطره طلا

نهال آلو قطره طلا که به نام “Pershore Egg” شناخته می شود، مانند سایر آلوها رشد می کند. در ابتدا باید یک مکان خوب برای کاشت انتخاب کنید که حداقل شش تا هشت ساعت از تابش مستقیم خورشید در روز برخوردار باشد. قبل از کاشت نهال آلو قطره طلا، ریشه نهال آلو را حداقل به مدت یک ساعت در آب خیس کنید.

یک گودال به اندازه حداقل دو برابر عرض گلدان حفر کنید. نهال را داخل آن بکارید و سپس آن را پر کنید، مطمئن شوید که طوقه درخت را نمی پوشاند. سپس کاملاً آبیاری را انجام دهید.

نهال آلو قطره طلا به طور کلی نیازی به رسیدگی بیش اندازه ندارد، اما نگهداری معمول مانند آبیاری مکرر و هرس برایشان انجام می شود. اگرچه درخت آلو اغلب به عنوان خود بارور ذکر شده اند، اما هنگامی که با یک درخت آلو دیگر کاشته می شود (به ویژه برای کمک به گرده افشانی)، احتمالاً گرده افشانی بهتر انجام شده و رشد و تکثیر آلو قطره طلا با کیفیت بالاتری پیش می رود.

نکات مهم پرورش آلو قطره طلا

شرایط محیطی نهال الو قطره طلا

نهال آلو قطره طلا نیاز به یک دوره سرمایی 500 تا 1800 ساعته زمستانی به کمت از 7 درجه سانتی گراد دارد.

خاک نهال آلو قطره طلا

مشابه دیگر درختان میوه، نهال الو قطره طلا نیز برای رشد مناسب نیاز به خاکی سبک و لومی دارد تا تنفس ریشه و آبیاری آن به خوبی انجام گیرد. اگر خاک محل کاشت درخت آلو سفت است، می توانید کمی خاک شنی به آن اضافه نمایید.

آبیاری درخت آلو قطره طلا

آبیاری نهال آلو قطره طلا باید بسته به محل جغرافیایی و آب و هوای منطقه انجام شود اما به طور کلی یک تا دو بار در هفته آبیاری در مناطق معتدل کفایت می کند.

کوددهی درخت آلو قطره طلا

نهال آلو قطره طلا به طور کی دو بار در سال نیاز به کوددهی دارد. زمان مناسب کوددهی درخت آلو یکبار در اسفند ماه و دیگری اوایل آذرماه است که بهره وری بالای نهال آلو قطره طلا را تضمین می کند. البته به این نکته توجه داشته باشید که نهال تازه کاشته شده بایستی یک بار در اولین بهار کوددهی داشته باشد.

خرید نهال آلو قطره طلا

خرید نهال میوه و پرورش مرغوبترین میوه ها برای توسعه حوزه کشاورزی، امروزه به یک کسب و کار مهم در حوزه کشاورزی مبدل شده است. آلو قطره طلا را می توان در نقاط مختلفی از کشور با در نظر گرفتن اقلیم های متفاوت پرورش آن به طور مناسبی پرورش داد و از میوه های تازه و مطلوبی که حاصل می گردد برای تهیه خشکبار و یا انواع محصولات مثل لواشک و مربا و غیره بهره برد. خرید نهال آلو قطره طلا مانند ارقام دیگر آلو با تنوع زیاد در فصل مناسب وجود خواهد داشت.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *