مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال انگور نهال انگور بلک ویلیام

نهال انگور بلک ویلیام

19 جولای 2020
0 2523
نهال انگور بلک ویلیام

مهمترین خصوصیات نهال انگور بلک ویلیام

نهال انگور بلک ویلیام همانند انگور شمشیری بوده و تنها تفاوت آنها این است که شکل انگور بلک ویلیام به صورت لوله ای است. آنها جزوه انگورهای اصلاح شده هستند و در سال های اخیر وارد ایران شده اند. شکل انگور بلک ویلیام باعث شده تا از آن در تهیه غذاهای مختلف استفاده شود.

نهال انگور بلک ویلیام

نکته بسیار جالب و مهم این است که نهال انگور بلک ویلیام بسیار کمیاب بوده و برای خرید آن معمولا باید وقت زیادی داشته باشید تا بتوانید آن را خریداری کنید. از لحاظ قیمت نیز چند برابر انگورهای معمولی در بازار است و افراد کم درآمد معمولا قادر به خرید آن نیستند.

برای آشنایی بیشتر با نهال انگور بلک ویلیام سعی می کنیم در این مطلب به دو بخش اصلی یعنی مهمترین خصوصیات انگور بلک ویلیام و در بخش دوم به نحوه رسیدگی و عمل آوری آن اشاره کنیم تا بهره لازم را از این مطلب ببرید.

عمر مفید

عمر مفید و صرفه اقتصادی  آنها در بهترین حالت حدود ۲۰ الی ۳۵ سال می باشد. و باغدار می تواند در این مدت بهره خوبی از آنها داشته باشد.

رنگ میوه

میوه ای بسیار زیبا و خوش طعم به رنگ سیاه است که شکل کشیده  و لوله ای آن باعث شده افراد زیادی به سمت آن جلب شوند.

تاریخ رسیدن میوه

میوه نهال انگور بلک ویلیام معمولا در اواخر شهریور ماه و اوایل مهر ماه به بار می نشیند و برای چیدن آماده می شود. این نوع انگور جزوه گونه های دیررس انگور تلقی می شود.

ارتفاع درخت

نسبت به سایر ارقام ارتفاعی کوتاه دارد ولی میزان باردهی آن در هر هکتا بسیار زیاد است. حداقل ارتفاع آن ۸ و حداکثر ارتفاع آن ۱۸ متر می باشد.

نهال انگور بلک ویلیام

میزان باردهی

 حدود ۱۰ الی ۳۰ درصد نسبت به سایر  ارقام انگور باردهی بیشتری دارد. اگر محیط مناسبی را برای کاشت آنها انتخاب شود، می توان در هر هکتار حدود ۴۰ تن انگور بلک ویلیام برداشت نمود.

تحمل سرمای زمستانی و تحمل گرمای تابستان

نهال انگور بلک ویلیام در معرض سرمازدگی قرار دارد و در برابر سرمای بهاره و نیز سرمای زمستان مقاومت خوبی از خود نشان نمی دهد، این گونه از درختان انگور می توانند حدود ۱۰۰ تا ۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد را به خوبی تحمل کنند. تابستان های گرم می تواند بر رشد این گونه از نهال ها تاثیر خوبی داشته باشد.

نهال انگور بلک ویلیام

نحوه رسیدگی و عمل آوری

شرایط محیط کاشت

خاک مهمترین و اصلی ترین عامل در رشد درختان است، نهال انگور بلک ویلیام در زمین های لومی رسی به خوبی رشد می کنند و به میزان قابل قبولی از باردهی می رسد. اگر می خواهید نهالستان انگور دایر کنید بهترین مکان برای آن، مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر هستند. انگور بلک ویلیام در این شرایط رشد خوبی دارد و زودتر به بار می نشیند.

فواصل کاشت

کارشناسان کشاورزی و افراد با بر این باورند که بهترین و مناسب ترین فاصله برای کاشت نهال انگور بلک ویلیام ۳*۳ است. معمولا باغداران در فصل پاییز و پس از ریزش برگ ها تا قبل از باز شدن شکوفه ها باید نهال انگور را در درون خاک قرار دهند.

نیاز به آبیاری

نیاز آبی نهال انگور بلک ویلیام نیز شبیه به سایر درختان انگور است، با این تفاوت که درختان انگور بلک ویلیام می توانند در برابر خشکی بیشتر از سایر درختان مقاومت کنند. بهتر است برای آبیاری انگور بلک ویلیام در فروردین، اردیبهشت، خرداد هر ۷ روز یک بار و در ماه های تیر، مرداد، شهریور و مهر می توان آن را ۵ روز یکبار آبیاری نمود.

نهال انگور بلک ویلیام

نیاز به سمپاشی

برای رشد خوب درختان انگور سعی کنید از کودهای شیمیایی کمتر استفاده کنید و بیشتر به سمت کود های حیوانی و آلی بروید. برای تقویت درخت در برابر آفات می توان از ۵ تن کود آلی در هر هکتار استفاده کنید.

هرس

درختان انگور به دلیل رشد روز افزون و نیز گسترد،  نیاز جدی به هرس دارند تا به درستی رشد کرده و باردهی مناسبی داشته باشد.بهتر است برای فرم دهی نهال انگور بلک ویلیام در اواخر تابستان و نیز برای هرس باردهی در اواخر پاییز اقدام کنید تا درخت در برابر آفت ها و نیز شرایط جوی مقاوم باشد.

نهال انگور بلک ویلیام

 


*          شرکت پالیز نهال          *

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *