مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال آلبالو نهال آلبالو گیسی

نهال آلبالو گیسی

نهال آلبالو گیسی

بهترین خاک برای کاشت نهال آلبالو گیسی خاک‌های لومی رسی است. این رقم در خاک‌های شور و قلیایی نیز میتواند رشد نماید. از مهم ترین نکات در نگهداری درختان آلبالو گیسی، توجه به نوع آبیاری و زمانبندی آن است. به این دلیل که رطوبت دائمی ریشه میتواند آسیب‌های جبران ناپذیری به درختان آلبالو وارد کند.

بهترین آب وهوا برای کاشت این رقم مناطق نیمه سردسیر است.

کشور سازنده

نهال آلبالو گیسی محصول کشور مجارستان است. این رقم امروزه در بیشتر کشورهای آسیایی و اروپایی کاشته میشود.

پایه

پایه مناسب برای این رقم، پایه آلبالو تلخ است.

فاصله کاشت

بهترین الگو برای کاشت درختان آلبالو؛ الگوهای مربعی و مستطیلی است. که با توجه به نقشه زمین و طرح توجیهی تعیین میشود. فاصله کاشت برای نهال آلبالو گیسی بین 5 تا 6 متر مربع است. با این فاصله، درختان به خوبی میتوانند رشد نموده و از نور خورشید بهره مند شوند.

فواصل 5 در 5 متر مربع در زمین‌های شیب دار با شیب متمایل جنوبی مناسب است.

حداکثر ارتفاع درخت

درختان آلبالو گیسی ارتفاع متوسطی دارند. این رقم در صورت نگهداری و آبیاری به موقع و کافی، قادر است بین 2 تا 6 متر رشد نماید. البته با توجه به شرایط اقلیمی در کشورمان ارتفاع این رقم حداکثر به 5 متر میرسد.

ارتفاع کمتر درختان و انعطاف پذیری بالای شاخه‌های این درخت؛ به شما در برداشت آسانتر محصولات کمک میکند.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی در واقع به دوره سرمایی گفته میشود که درختان آلبالو باید هر ساله تحت دمای مشخصی قرار بگیرند. تا پس از آن، از خواب زمستانه بیدار شده و تحمل سرمایی و گرمایی آنها نیز بهبود یابد. نیاز سرمایی درخت آلبالو گیسی بین 600 تا 1600 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد است. که درخت در فصل پاییز و زمستان آن را پشت سر میگذارد.

نکته: هنگام خرید نهال آلبالو گیسی به میزان سرمای منطقه تان در فصل پاییز و زمستان توجه فرمایید.

عمر اقتصادی

درخت آلبالو گیسی علاوه بر محصول‌دهی بینظیری که دارد. یک رقم با عمر اقتصادی بالا محسوب میشود. عمر اقتصادی این درختان پس از رسیدن به سن بلوغ به طور معمول بین 25 تا 30 سال است. که با توجه به شرایط اقلیمی در منطقه و نحوه رسیدگی و نگهداری آن، میتواند بیشتر و یا کمتر شود.

وزن میوه

میوه آلبالو گیسی بسیار خوشمزه و به رنگ قرمز درخشان دیده میشود. طعم آنها ترش و ملس است. و به علت درشت بودن؛ طرفداران زیادی دارد. در مصارف تازه خوری و یا در کمپوت و آبمیوه و… نیز از این میوه استفاده میشود.

ارتفاع از سطح دریا

یکی از مهم ترین اقدامات پیش از خرید نهال درخت آلبالو گیسی و کاشت آن در باغ، توجه به ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان و مقایسه آن با ارتفاع مطلوب برای کاشت این رقم میباشد. ارتفاع بین 100 تا 2500 متر از سطح دریا، دارای شرایط آب وهوایی و اقلیمی مساعد و سازگار برای این رقم است.

مقاومت در برابر آفات

این درختان در برابر آفات مقاومت چندانی ندارند. آبیاری و کوددهی و سمپاشی مناسب یکی از بهترین راه‌های مقابله برای حمله آفات و بیماری‌ها به حساب میاید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

هر هکتار از باغ آلبالو گیسی قادر است در سال بین 20 تا 25 تن باردهی به همراه داشته باشد. این باردهی بسیار عالی در کنار محصولات درشت و خوشمزه آن؛ توجه باغداران را به خرید نهال آلبالو گیسی جلب نموده است.

شروع محصول‌دهی

میوه آلبالو گیسی 90 روز پس از پایان شکوفه دهی درختان به طور کامل میرسد. معمولا در اواخر خرداد تا اوایل تیر ماه میوه این رقم قابل برداشت است.

رقم گرده افشان

رقم گرده افشانی که میتوانید برای این رقم در باغ استفاده نمایید. نهال آلبالو مجاری است. باید دقت کنید که برای افزایش عملکرد و بهره وری از عملیات گرده افشانی باید درختان گرده زا را به نسبت مناسب و به صورت پراکنده و همزمان با رقم اصلی در باغ بکارید.

مدت آبیاری

آبیاری درخت آلبالو گیسی باید با دقت انجام شود. چراکه آبیاری با استفاده از روش آبیاری غرقابی موجب خفگی ریشه شده و زمینه ساز بروز بیماری و حمله آفات به درختان خواهد شد. آبیاری این درختان به سن نهال و فصل وابسته است. به طور معمول درختان کمتر از یکسال را باید در فصل تابستان هفته ای 2 الی 3 مرتبه آبیاری نمایید. در سنین بالاتر میتوانید آبیاری را به هفته ای 1 مرتبه کاهش دهید.

زمان گلدهی

درختان آلبالو گیسی معمولا در اواسط ماه فروردین گلدهی خود را آغاز مینمایند. از این رو میتوانید نهال آلبالو گیسی را حتی در مناطق با سرماهای طولانی زمستانه بکارید. و نگرانی بابت سوختن جوانه‌ها نداشته باشید.

جمع بندی

یکی از بهترین ارقام اصلاح شده آلبالو در دنیا؛ نهال آلبالو گیسی است. این رقم مجارستانی به علت باردهی بسیار عالی و میوه‌های باکیفیت و خوشمزه ای که دارد. همواره مورد توجه باغداران از سرتاسر کشورمان قرار گرفته است. میوه‌های آلبالو گیسی درشت بوده و دم کوتاهی دارند. از این رو برداشت محصولات آنها آسانتر است. گلدهی این رقم نسبتا دیرتر از سایر ارقام آلبالو میباشد.

نهالستان پالیز بزرگترین و معتبرترین فروشنده انواع ارقام نهال آلبالو از جمله نهال آلبالو گیسی است. این نهالستان دارای کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جهاد کشاورزی بوده و به همراه کلیه نهال‌های خود کارت ضمانت کتبی 2 ساله، گواهی سلامت نهال؛ کارت قرنطینه و کارت عاری از آفات ارائه میدهد. از سایر خدمات ویژه این مرکز، ارائه مشاوره‌های تخصصی رایگان در حوزه نحوه خرید و پرورش نهال آلبالو؛ آبیاری؛ کوددهی و رسیدگی به درختان میباشد.

همچنین تیم حرفه ای احداث باغ ما در صورت درخواست شما باغداران محترم؛ به صورت حضوری در محل باغ شما حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با احداث باغ آلبالو را به انجام میرسانند.

یک تیم حرفه ای بیماری شناسی و آفت زدایی متشکل از متخصصین گیاهشناسی در دفتر مرکزی نهالستان پالیز آماده ارائه خدمات به صورت آنلاین؛ تلفنی و حضوری میباشند.

امکان خرید نهال آلبالو در نهالستان پالیز به صورت آنلاین از طریق واتساپ؛ تلفنی و حضوری امکان پذیر میباشد.

قیمت نهال آلبالو گیسی در نهالستان پالیز بین 25 تا 40 هزار تومان میباشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *