نهال انگور رد گلوپ

نهال انگور رد گلوپ

مهمترین خصوصیات نهال انگور رد گلوپ

نهال انگور رد گلوپ از پرطرفدار و محبوب ترین ارقام انگور در دنیا می باشد. که خواستگاه اصلی آن ایالات متحده است، این نهال در سال ۱۹۸۵ از این کشور به دنیا معرفی شده. و در حال حاضر در سطح وسیعی در استرالیا، شیلی و کالیفرنیای آمریکا کاشته می شود. از مهمترین خصوصیات آنها می توان به باردهی آن از سال سوم کاشت اشاره کرد که حدود حدود ۱۸ تن در هکتار میوه می توان از آن برداشت کرد.

نهال انگور رد گلوپ در ایران از ارقام وارداتی محسوب می شود، و دانه های قرمز آن به  صورت درشت و کشیده است که ذهن هر بیننده ای را به خود مشغول می کند. جزو ارقام دانه دار است و در اکثر فروشگاه ها عرضه می شود.

برای آشنایی بیشتر با این نوع نهال سعی می کنیم در این مطلب به دو بخش اصلی یعنی مهمترین خصوصیات این انگور و در بخش دوم به نحوه رسیدگی و عمل آوری آن اشاره کنیم تا بهره لازم را از این مطلب ببرید.

نهال انگور رد گلوپ

عمر مفید

عمر مفید و صرفه اقتصادی نهال انگور رد گلوپ برای باغداران به طور متوسط ۳۰ الی ۳۵ سال می باشد. اما درختان انگور می توانند به طول ۱۰۰ ها سال به عمر خود ادامه دهند.

رنگ میوه

میوه نهال انگور رد گلوپ صورتی رنگ مایل به قرمز و با پوستی نازک است که درون آن را،گوشتی سفت پر کرده است. دانه های آن در مقابل ترک خوردگی بسیار مقاوم  بوده و برای صادرات خوب می باشند. آنها علاوه بر مقاومت بالا مزه ای شیرین و آبدار دارند که دل هر کسی را به وجد می آورد، معمولا وزن هر یک از حبه آن حدود ۱۰ تا ۱۴ گرم است.

نهال انگور رد گلوپ

تاریخ رسیدن میوه

از ارقام متوسط انگور می باشد که در اواخر شهریور ماه به بار می نشیند و باغدار می تواند در مدت ۲۰ الی ۳۰ روز آن را از روی درخت بچیند و به بازار ارسال کند.

ارتفاع درخت

نهال انگور رد گلوپ جزوه درختچه‌ های بالا رونده است، و معمولا بلندی  آن به ۱۰ الی ۱۵ متر نیز  می‌رسد. این نوع درختان به صورت گسترده گسترش پیدا می کنند و در عرض یک ماه می توانند منطقه وسیعی را پوشش دهند.

میزان باردهی نهال انگور رد گلوپ

برخلاف سایر ارقام انگور، آنها حدود ۴۰ تن در هکتار باردهی دارند. پس می تواند جزو گونه های تجاری و صادراتی حساب شود.

تحمل سرمای زمستانی و تحمل گرمای تابستان

در برابر سرمای ۱۵- الی ۱۸- درجه سانتیگراد مقاوم بوده ولی بهتر است در مناطق سردسیر آنها را به صورت گلخانه ای بکارید تا ضمن باردهی مناسب، عمر طولانی نیز برای شما داشته باشد.

نهال انگور رد گلوپ

نحوه رسیدگی و عمل آوری 

شرایط محیط کاشت

نهال انگور رد گلوپ در مناطقی که دارای آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری هستند در فضای باز کاشت می شوند، اما  در سایر مناطق به خصوص مناطق سردسیری و کوهستانی بهتر است درون گلخانه آن را کشت نمود. همچنین آنها در اکثر خاک ها به بار می نشیند، ولی بهتر است در خاک های لومی رسی آنها را بکارید تا نیاز غذایی آنها به راحتی تامین شود.

فواصل کاشت

نیاز است آنها را در فاصله های ۳*۴ بکارید تا رشد خوبی داشته باشند. این گونه از ارقام انگور خصوصیات متنوعی دارند به عنوان مثال:

  • مناسب برای تازه خوری و تولید سرکه
  • شیرین
  • زود بارده
  • پر بار
  • هسته دار
  • قرمز رنگ

نیاز به آبیاری

مقدار آب لازم برای آبیاری نهال انگور رد گلوپ ، حدود ۵۰۰ میلی لیتر آب است تا نیاز اولیه درخت بر طرف شود. اما هر اندازه هوای منطقه گرم تر شود بهتر است این مقدار آب بیشتر شود. برای آبیاری درختان انگور پیشنهاد می کنیم از آبیاری قطره ای بهره ببرید تا علاوه بر صرفه جویی، میزان آبیاری درختان در همه جای باغ به یک میزان باشد.

نهال انگور رد گلوپ

نیاز به سمپاشی

برای از بین بردن آفات این نهال ، ارقام مختلفی از سموم در بازار وجود دارد که می توان با مشاوره گرفتن از افراد با تجربه و نیز کارشناسان کشاورزی از آنها استفاده کرد. معمولا برای سمپاشی از کود ۱۰-۱۰-۱۰ استفاده می کنند. این کود حاوی نیتروژن ، فسفر و پتاسیم است که می تواند اکثر آفات موجود بر روی درخت را از بین ببرد و برای رشد درخت مناسب باشد.

هرس

نحوه هرس درختان انگور بسیار مهم است و برای این که شاخه های حاوی انگور به اشتباه بریده نشود، بهتر است که از کارشناسان معتبر در این زمینه کمک گرفته شود. هرس نهال انگور رد گلوپ که به بار نشسته است زیاد مطرح نیست و بهتر است فقط شاخه های شکسته شده و یا بیمار را هرس نمود و بقیه شاخه ها را حفظ کرد.

نهال انگور رد گلوپ

خرید نهال انگور رد گلوپ :


اشتراک گذاری :مطالب مرتبط


*
*

ارسال سریع
پرداخت امن
پاسخگویی
پشتیبانی
ضمانت کالا
ارسال به سراسر کشور