مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال آلبالو نهال آلبالو بوترمو

نهال آلبالو بوترمو

نهال آلبالو بوترمو

نهال آلبالو بوترمو یک رقم پربازده و با سودآوری بالا است. میوه‌های این رقم زودرس بوده و یک رقم اصلاح شده پیوندی به حساب میاید. نهال آلبالو بوترمو یک رقم خود بارور است. به این معنا که گل‌های نر و ماده روی درخت وجود دارند. که در فصل گرده افشانی؛ با گرده زایی خود درختان را برای محصول‌دهی آماده میسازند.

مقاومت این درختان در برابر سرما و گرما؛ خشکسالی و بیماری بسیار مناسب است. این رقم به سرعت و در همان سالهای اولیه؛ باردهی اقتصادی خود را آغاز مینماید. این مورد رقم بوترمو را به یکی از بهترین نهال‌های آلبالو در ایران تبدیل نموده است.

خاک مناسب برای کاشت این رقم، خاکهای لومی است. همچنین این رقم قادر است در خاکهای شور و قلیایی نیز به خوبی رشد نماید.

کشور سازنده

خواستگاه اولیه و کشور سازنده نهال آلبالو بوترمو؛ کشور مجارستان است. این رقم پس از مجارستان با انجام اصلاحات در سایر کشورها؛ از جمله کشور ایران نیز کاشته شد.

پایه

پایه اصلی پیوند برای درخت آلبالو بوترمو؛ آلبالو وحشی و یا پایه تلخ است.

فاصله کاشت

فاصله کاشت 5 در 5 متر مربع بین نهال‌های آلبالو بوترمو باعث میشود تا نور خورشید بهتر به شاخه و برگ‌های درختان بتابد. به این ترتیب عملیات فتوسنتز بهتر انجام شده و درختان محصول‌دهی بیشتری خواهند داشت.

اگر باغ شما در منطقه ای با زمین شیب دار قرار گرفته است. میتوانید فاصله کاشت را 4 در 5 متر مربع نیز در نظر بگیرید.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درختان آلبالو بوترمو در زمان بلوغ و بزرگسالی تا 6 متر میرسد. ارتفاع این رقم زیاد است. از این رو برداشت محصولات آن به صورت مکانیزه انجام میشود.

نیاز سرمایی

درختان برای برطرف سازی نیاز سرماییشان لازم است بین 600 تا 1600 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. پس از این دوره سرمایی، درختان برای محصول‌دهی در سال جدید آماده میشوند. همچنین تحمل سرمایی و گرمایی درختان نیز پس از دوره سرمایی افزایش میابد.

عمر اقتصادی

درختان آلبالو بوترمو پس از آغاز باردهی حداکثری بین 25 تا 30 سال به باردهی حداکثری خود ادامه میدهند. با پایان عمر اقتصادی و رسیدن به سن کهنسالی؛ باردهی درختان رفته رفته کاهش یافته و در نهایت متوقف میشود. در دوره کهنسالی باید درختان را بریده و نهال جدید در باغ بکارید.

وزن میوه

آلبالوهای بوترمو نسبتا درشت هستند. وزن میوه بوترمو به طور متوسط بین 5 تا 6 گرم است. شکل این میوه کروی و به رنگ قرمز تیره است. بسیار شیرین و آبدار و خوشمزه است. این میوه دم کوتاهی دارد که به آسانی میتوان آن را از میوه جدا کرد. اغلب از این میوه برای تازه خوری و یا تولید کمبود و آبمیوه استفاده میشود.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع بین 200 تا 2500 متر از سطح دریا برای کاشت نهال آلبالو بوترمو مناسب است. با کاشت این رقم در ارتفاع مطلوب، درختان قادرند بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.

از این رو به شما توصیه میکنیم، پیش از خرید نهال آلبالو بوترمو از ارتفاع از سطح دریای باغتان آگاه شوید.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت این رقم در برابر آفات نسبتا مناسب است. این رقم در برابر آفت مگس گیلاس بسیار آسیب پذیر است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی این رقم بسیار مناسب و با سودآوری بسیار بالا است. نهال آلبالو بوترمو یکی از بیشترین محصول‌دهی‌ها را دارد. این رقم با رسیدن به سن بلوغ قادر است بین 6 تا 8 تن باردهی در هکتار به همراه داشته باشد. البته درختانی که در شرایط اقلیمی مساعد و آب وهوای مطلوب قرار دارند؛ به باردهی حداکثری میرسند.

شروع محصول‌دهی

میوه‌های این رقم 3 ماه پس از پایان گلدهی میرسند. و در ماه‌های مرداد تا پایان شهریور آماده برداشت میباشند.

رقم گرده افشان

درخت آلبالو بوترمو برای انجام عملیات گرده افشانی نیازی به کاشت رقم گرده زا در باغ ندارد.

مدت آبیاری

آبیاری درختان آلبالو بوترمو بین 2 تا 3 بار در هفته در فصول گرم انجام میشود. نهال‌ها در سالهای اولیه عمرشان نیاز بیشتری به آبیاری دارند. بارندگی و نحوه آبیاری شما در میزان مصرف آب موثر است.

بدترین روش برای آبیاری درختان آلبالو؛ استفاده از روش آبیاری غرقابی میباشد. آبیاری با این روش میتواند باعث خفگی ریشه و مرگ درختان بشود. از این رو به شما توصیه میکنیم. درختان آلبالو بوترمو را با استفاده از روش آبیاری تحت فشار قطره ای (بابلر) آبیاری نمایید.

زمان گلدهی

این رقم در دسته درختان دیرگل قرار میگیرد. گلدهی درختان آلبالو بوترمو در ماه اردیبهشت تا اواخر خرداد است.

جمع بندی

خرید نهال آلبالو بوترمو به علت عمر اقتصادی بالا و باردهی بی نظیری که دارد؛ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بیشتر شهرهای کشورمان است. این رقم با اغلب شرایط آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا سازگار است. و به شما در داشتن باغی پرمحصول و با سوددهی بالا یاری مینماید.

شما میتوانید نهال‌های باکیفیت و دارای تاییدیه سلامت و گارانتی معتبر 2 ساله را از ما در نهالستان پالیز بخواهید. نهالستان پالیز بزرگترین نهالستان در شمال غرب کشورمان است. که با دریافت مجوزهای معتبر و رسمی از جمله شناسنامه معتبر؛ گواهینامه رسمی و تاییدیه جهادکشاورزی؛ بیش از نیم قرن است که به فعالیت حرفه ای خود ادامه میدهد.

پس از ثبت سفارش خرید؛ کلیه نهال‌ها پس از بررسی سلامت نهال و هرس ریشه و ضدعفونی؛ به همراه مدارک معتبر مثل کارت گارانتی؛ گواهی سلامت؛ گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه و تاییدیه جهادکشاورزی؛ و با استفاده از وسایل نقلیه باری مناسب برای شما در سرتاسر کشورمان ارسال خواهند شد.

از سایر خدمات ما در نهالستان پالیز؛ ارائه مشاوره صددرصد رایگان پیش و پس از خرید نهال آلبالو؛ ارائه اطلاعات جامع درباره انواع ارقام نهال آلبالو در سایت پالیز و همچنین احداث باغ شما به صورت حضوری میباشد. متخصصین بیماری شناسی پالیز همه روزه در دفتر مرکزی نهالستان؛ آماده ارائه خدمت به شما باغداران محترم میباشند.

قیمت نهال آلبالو بوترمو بین 20 تا 40 هزار تومان میباشد.

برای ثبت سفارش و یا ارتباط با کارشناسان ما شما باغداران محترم میتوانید از طریق واتساپ، تماس تلفنی و یا حضوری با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *