مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال انگور نهال انگور کاشمر

نهال انگور کاشمر

نهال انگور کاشمر

یکی از آشناترین انواع میوه انگور متعلق به نهال انگور کاشمر است. این رقم با نام‌های دیگر نظیر نهال انگور پیکامی و نهال انگور خلیل آباد نیز در بین باغداران شهرت یافته است. کاشت این رقم محصول‌دهی بسیار عالی و سوددهی بسیار مطلوبی را برای باغداران محترم به همراه دارد.

کشور سازنده

نهال انگور کاشمر محصول کشور ایران است. این رقم در بین خریداران جایگاه ویژه ای یافته و امروزه در بیشتر نقاط کشورمان کاشته میشود.

پایه

برای پرورش نهال انگور کاشمر؛ یا همان نهال انگور پیکامی؛ از پایه قلمه زنی استفاده میشود.

خصوصیات نهال انگور کاشمر

نهال انگور کاشمر در بین باغداران با نام‌های دیگری همچون نهال انگور خلیل آباد و یا نهال انگور پیکامی نیز نامیده شود. این رقم میوه‌های خوشمزه و خوشرنگی دارد. از طرفی به علت مقاومت بسیار عالی در برابر سرما و گرما و خشکی و حتی رطوبت؛ بسیار مقرون به صرفه بوده و برای باغداران سوددهی بسیار بالایی دارد. میوه‌های این رقم در فصل تابستان به طور کامل میرسد. از نگاه باغداران خرید نهال انگور کاشمر یکی از بهترین انتخاب‌ها در اکثر شهرهای کشورمان است.

این رقم در خاک‌های شور و سنگین نمیتواند به خوبی رشد نماید.

فاصله کاشت

فاصله کاشت استاندارد برای احداث باغ انگور کاشمر یا پیکامی حفر چاله‌های کاشت در فواصل منظم 3 در 4 متر مربع است. علت وجود فاصله، نیاز درختان به دریافت نور مستقیم خورشید حداقل 8 ساعت از روز است. تا به این ترتیب بتوانند عملیات فتوسنتز را به خوبی به انجام رسانده و محصول با کیفیت تولید نمایند.

از این رو در مناطقی با شیب متمایل جنوبی به علت تابش بهتر نور خورشید میتوانید فواصل کاشت را کمی کاهش داده و به 3 در 3 متر مربع برسانید.

شکل میوه

رنگ انگور کاشمر سبز است و گوشته ای متمایل به زرد کمرنگ دارد. میوه‌های انگور پیکامی نسبتا درشت اند. هر خوشه از این رقم 12 سانتیمتر طول دارد. و وزن آن به 250 تا 300 گرم میرسد. هر حبه آن حدود 2 سانتیمتر طول و 10 تا 16 میلیمتر عرض دارد. به علت حساسیت بالای این رقم باید در مراحل برداشت و انبارداری نهایت دقت را داشته باشید.

نیاز سرمایی

گذراندن دوره سرمایی هرسال در فصل پاییز و زمستان برای درختان انگور کاشمر لازم و ضروری است. این موضوع در بیدار شدن درختان از خواب زمستانه و همچنین افزایش کیفیت و حجم محصول‌دهی آنها نیز تاثیر به سزایی دارد. دوره سرمایی این رقم بین 100 تا 700 ساعت است. که درختان در طول این مدت باید در دمای کمتر از 7- درجه سانتیگراد قرار بگیرند. لازم است بدانید پس از این دوره؛ تحمل سرمایی و گرمایی درختان افزایش یافته و در بازه دمایی بین 30 تا 18- درجه سانتیگراد قرار میگیرد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی این رقم بسیار بالاست. درختان انگور کاشمر در صورت نگهداری مناسب در شرایط محیطی مطلوب قادرند تا 100 سال عمر نمایند.

ارتفاع از سطح دریا

درخت انگور کاشمر قادر است در اکثر شهرهای کشورمان به خوبی رشد نماید. چراکه ارتفاع مطلوب برای این رقم بین 100 تا 3000 متر از سطح دریا است. اکثر باغها در کشورمان در این بازه ارتفاعی قرار دارند.

مقاومت در برابر آفات

درخت انگور کاشمر در برابر آفات مقاومت بسیار عالی به همراه دارد.

لازم به ذکر است سمپاشی درختان هرساله برای پیشگیری از حمله آفات و بیماری‌ها انجام میشود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

یکی از بالاترین محصول‌دهی‌ها در هکتار متعلق به درختان انگور کاشمر است. این رقم پربازده قادر است در سال تا 100 تن محصول با کیفیت تولید نماید. این موضوع سودآوری شما را از باغ انگور افزایش خواهد داد.

شروع محصول‌دهی

درخت انگور کاشمر از سن 4 سالگی باردهی را آغاز مینماید. این باردهی در سالهای اولیه بسیار کم و با کیفیت پایین‌تر است. پس از آن در سن 10 سالگی به سن بلوغ رسیده و به بیشترین محصول‌دهی خود دست خواهد یافت. میوه‌های این رقم نیز در اواسط ماه شهریور به طور کامل رسیده و آماده برداشت هستند.

مدت آبیاری

برای آبیاری درختان انگور کاشمر لازم است تا برای هر درخت روزانه 2 الی 3 لیتر آب در نظر بگیرید. و درختان خود را هر 7 الی 10 روز یکبار آبیاری کنید. برای این کار میتوانید از آبیاری تحت فشار قطره ای استفاده کنید. آبیاری منظم درختان به افزایش سلامتی و بهره وری از باغ کمک شایانی مینماید.

بارندگی کافی در منطقه برای احداث باغ انگور کاشمر بیش از 350 میلی لیتر است.

نکته: در سال اول کاشت و همچنین در فصل بهار و تابستان، آبیاری درختان باغ را افزایش دهید.

نکته: در فصل پاییز و زمستان به علت وجود بارندگی کافی و امکان بروز یخبندان، لازم است تا آبیاری درختان را کاهش داده و یا حتی متوقف کنید.

زمان گلدهی

درخت انگور کاشمر و یا همان پیکامی در دسته درختان دیرگل قرار دارد. این رقم در اواسط فروردین ماه گلدهی خود را آغاز میکند.

جمع بندی

از مهم‌ترین دلایل انتخاب و خرید نهال انگور پیکامی در سرتاسر کشورمان؛ باردهی بسیار عالی و عمر اقتصادی بالای درختان آن است. این موضوع در کنار میوه‌های خوشمزه و گران قیمتی که دارد؛ به باغداران در افزایش سودآوری از باغ کمک میکند.

نهالستان پالیز بزرگترین نهالستان واقع در شمال غرب ایران است. که برای کلیه شهرهای کشورمان نهال با کیفیت تولید میکند. نهال‌های این مرکز همگی دارای ضمانتنامه معتبر کتبی 2 ساله و کارت سلامت هستند. همچنین کارت قرنطینه و گواهی عاری از آفات نیز به همراه کلیه نهال‌ها ارسال میشوند. لازم به ذکر است نهالستان پالیز دارای مجوزهای رسمی و معتبر از سوی جهاد کشاورزی همچون گواهینامه معتبر؛ تاییدیه جهادکشاورزی و شناسنامه معتبر میباشد.

برای خرید نهال انگور کاشمر شما باغداران محترم میتوانید از طریق واتساپ، تماس تلفنی و یا حضوری اقدام نمایید.

قیمت نهال انگور کاشمر در نهالستان پالیز بین 20 تا 30 هزار تومان میباشد. قیمت نهال‌ها در نهالستان پالیز براساس سن و پایه نهال تعیین میشود.

برای دریافت مشاوره رایگان و یا کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *