مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال بادام نهال بادام دیرگل فرانسه

نهال بادام دیرگل فرانسه

30 نوامبر 2020
0 496
نهال بادام دیرگل فرانسه

نهال بادام فرانسه یکی از ارقام نهال بادام دیرگل است که برگ‌های بزرگ و میوه‌های بسیار خوش طعمی دارد. مرغوبیت این نهال بادام و دیرگل بودن آن، از عوامل رغبت به خرید نهال بادام دیرگل فرانسه می‌باشد.

نهالستان پالیز نهال یکی از شرکت‌هایی‌ است که می‌توانید نهال بادام فرانسه را با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب از آن خریداری کنید. در این مقاله به بررسی نهال بادام دیرگل فرانسه می‌پردازیم و در پایان نکاتی را در بحث فروش نهال بادام دیرگل، ارائه خواهیم کرد.

خصوصیات نهال بادام فرانسه

همانطور که از اسم این نهال پیداست، نهال بادام شکوفه، دیرگل می‌باشد. این بادام طعم بسیار مطلوبی دارد و در صنایع خوراکی، شیرینی پزی و تهیه پودر بادام مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین خوب است بدانید که روغن این بادام در محصولات پوست و زیبایی کاربرد فراوانی دارد. این نهال بادام دیرگل به سرمای دیررس بهاره مقاوم است و همچنین بسیار پربار می‌باشد.

مشخصات نهال بادام دیرگل فرانسه

این نهال یکی از انواع نهال‌های قد کوتاه و یا به اصطلاح پایه کوتاه می‌باشد و برگ‌های بلند و نوک تیز دارد.

برخی از شرایط مناسب برای رشد نهال بادام فرانسه به شرح زیر است:

  • خاک: خاک مورد نیاز برای این نهال خاک‌های شنی روسی و لومی می‌باشد. البته این نهال در خاک‌های نامرغوب نیز رشد می‌کند و بسیار مقاوم است؛ اما اگر میخواهید نهال شما عملکرد خوبی داشته باشد، بهتر است از خاک‌های زهکشی شده و کمی اسیدی استفاده کنید. خاک‌هایی با نفوذ پذیری بالا نیز مناسب این نهال هستند.
  • آب و هوا: نهال بادام شکوفه در آب و هوای سردسیری و نیمه سردسیری به بهترین شکل عمل می‌کند. همچنین این بادام در برابر سرما، مقاومت بسیار خوبی دارد.

کشور سازنده

همانطور که از اسم این بادام پیداست، منشاء آن کشور فرانسه می‌باشد و در ایران و آسیای غربی تا سواحل مدیترانه نیز گسترش یافته است. این بادام در مناطق سردسیری و نیمه سردسیری، مناطق کوهستانی و مناطق معتدل رشد بسیار خوبی دارد.

فاصله کاشت

فاصله کاشت نهال‌ها از هم، امر بسیار مهمی است. از آنجایی که ریشه نهال باید فضای کافی برای رشد داشته باشد و نهال‌ها نباید مانع از رسیدن نور خورشید به نهال‌های دیگر شوند، بهتر است فاصله استاندارد کاشت رعایت شود. این فاصله بستگی به شیب زمین هم دارد؛ اگر زمین کشت مسطح باشد، فاصله کاشت باید ۳ در ۳ متر باشد و در زمین‌های شیب دار این فاصله باید ۴ در ۴ متر باشد.

همچنین بهتر است که در هنگام کاشت بذرها، خاک را به خوبی شخم بزنید و گودال را دو برابر ریشه حفر کنید. مقداری کود و خاک مرغوب در ته گودال بریزید و بعد، بذرها را در درون گودال قرار دهید؛ این کار باعث عملکرد بهتر نهال می‌گردد. زمان کاشت نهال بادام دیرگل نیز موعدی خاص است که نباید نسبت به آن غفلت ورزید.

شکل میوه

بادام‌های دیرگل فرانسه پوستی سبز رنگ و کرکی دارند. این بادام با عطر و طعم خوب خود مورد توجه کشاورزان و باغداران قرار گرفته است. این میوه پوست چوبی نیمه سخت دارد و مغز بادام ۵۵ تا ۶۰ درصد از کل بادام را تشکیل می‌دهد. همچنین مغز آن به رنگ سفید می‌باشد که پوستی قهوه‌ای روی آن را پوشانده است.

حداکثر ارتفاع درخت بادام دیرگل فرانسوی

رشد و تکامل یک درخت بادام به شرایط اقلیمی، آب و هوا، خاک و میزان نگهداری باغدار از نهال وابسته است. بنابراین اگر از نهال بادام فرانسه دیرگل به خوبی مراقبت کنید، حداکثر ارتفاع آن به ۶ متر می‌رسد؛ حداقل این ارتفاع نیز ۴ متر است.

نیاز سرمایی

نهال بادام فرانسه دیرگل هم به سرما و هم به نور آفتاب ملایم احتیاج دارد. این نهال بادام فرانسوی، حداقل ۶ ساعت در روز نیاز دارد که در مقابل نور مستقیم خورشید باشد. همچنین نهال باید ۱۰۰ الی ۷۰۰ ساعت در سرمای ملایم زمستان قرار بگیرد؛ این سرما باید دمای زیر ۷ درجه سانتی‌گراد باشد. لازم است بدانید که اگر نهال این دوره سرمایی را طی نکند، در عملکرد آن اختلال ایجاد می‌شود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی این نهال بادام فرانسوی حداقل ۳۵ و حداکثر ۴۵ سال تخمین زده شده است و بعد از آن، نهال کیفیت اصلی خود را از دست می‌دهد.

وزن میوه

خوب است دانسته شود که وزن هر بادام فرانسه دیرگل به ۲ گرم می‌رسد.

مقاومت در برابر آفات

نهال بادام فرانسه مقاومت خوبی در برابر آفات و بیماری‌ها دارد. یکی از این آفات، زنبور مغزخوار بادام است که مستقیماً به میوه درخت حمله می‌کند. برای از بین بردن این آفت، بهتر است از سم‌های مخصوص استفاده کنید. یکی از بیماری‌هایی که ممکن است نهال شما به آن دچار شود، بیماری لکه آجری است؛ در این بیماری برگ‌های درخت شما به رنگ قهوه‌ای و سپس به رنگ آجری لکه‌دار می‌شوند. برای از بین بردن آن، برگ‌های آفت زده را بسوزانید و سپس با سم مخصوص (سم بوراکس) نهال را سمپاشی کنید.

برای جلوگیری از آفات و بیماری می‌توانید بر دور نهال خود داربست بکشید. همچنین هرس‌کردن نیز می‌تواند از آفات و بیماری‌ها تا حدودی جلوگیری کند. در هنگام هرس کردن، شاخه‌های خشک شده را از درخت جدا کنید؛ این کار باعث رشد و عملکرد بهتر درخت می‌گردد. بهتر است هرس کردن را یکبار در اواخر تابستان، یکبار در اواخر پاییز و بار دیگر در اواخر زمستان انجام دهید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد میوه در هکتار به عواملی مانند آب و هوا، خاک و غیره بستگی دارد. در ابتدای مقاله به آب و هوا و شرایط خاک مورد نیاز برای این نهال اشاره شد؛ اگر نهال در یک شرایط ایده‌آل باشد، حداکثر عملکرد آن ۴ تن در هکتار است.

توجه داشته باشید که میزان کوددهی هم در عملکرد درخت نقش مهمی دارد. بهتر است از کودهای پوسیده دامی به مقدار ۵ تن در هکتار استفاده کنید.

شروع محصول دهی

در شرایط مطلوب، درخت بادام دیرگل فرانسه اواسط مرداد ماه محصول می‌دهد.

رقم گرده افشانی

نهال بادام دیرگل فرانسه، خود ناسازگار بوده و ارقام گرده افشان آن، سهند و شکوفه گرده ده می‌باشد.

پایه نهال بادام دیرگل فرانسه

برخلاف طعم شیرین این نهال، پایه آن بادام تلخ است.

زمان گلدهی

همانطور که از اسم این نهال پیداست، درخت بادام فرانسه بسیار دیرگل است و بسته به شرایط محیطی، در اواخر اسفندماه گلدهی را آغاز می‌کند. این گل ها به رنگ صورتی هستند و جلوه بسیار زیبایی و درخت می‌دهند. هرگل آن شامل ۵ گلبرگ، ۵ کاسبرگ و ۲۰ الی ۳۰ پرچم می‌باشد.

مدت آبیاری

آبیاری نهال بادام دیرگل فرانسه به عوامل محیطی و فصل بستگی دارد. اگر خاک آن نفوذ پذیری خوبی داشته باشد، به آبیاری کمتری نیاز دارد و همچنین میزان شیب زمین نیز در میزان آبیاری تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، نهال بادام فرانسه دیرگل به ۶ الی ۸ هزار مترمکعب در هر هکتار آب نیازمند است.

در فصل‌های تابستان و مهر ماه، آبیاری باید هفته‌ای سه بار انجام شود و در فصل‌های دیگر که بارندگی است، آبیاری هفته‌ای یکبار کافی است.

قیمت نهال بادام دیرگل

در مجموع نهال بادام دیرگل قیمت مناسبی دارد و می‌توان از آن برای تجارت‌های گسترده استفاده کرد. قیمت نهال بادام فرانسه بسته به فروشگاه آن مختلف است. اگر این نهال را از یک نهالستان معتبر تهیه کنید، هم کیفیت بالایی را در محصول دریافت خواهید کرد و هم این محصول با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه می‌کنید. اگر قصد خرید نهال دیرگل فرانسه را دارید، می‌توانید از طریق نهالستان پالیز نهال با مدیریت مهندس سعید قاسمی اقدام کنید.

نهالستان پالیز نهال با فروش نهال دیرگل فرانسه در قیمتی مناسب و کیفیتی عالی می‌تواند یک انتخاب خوب برای خرید شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره‌ی رایگان با کارشناسان این شرکت، با روابط عمومی نهالستان پالیز نهال تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *