مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال بادام نهال بادام سوپرنوا

نهال بادام سوپرنوا

نهال بادام سوپرنوا

نهال بادام سوپرنوا یکی از ارقام غیربومی در کشورمان است. این رقم ایتالیایی دیرگل بوده و از این رو یکی از بهترین انتخاب ها برای کاشت در مناطقی است که دچار سرمای ناگهانی بهاره و یا مناطقی با زمستان های طولانی است. از طرفی برای گرده افشانی نیازی به کاشت رقم گرده زا ندارد. بنابراین در هزینه های خرید نهال بادام صرفه جویی خواهد شد. از طرفی قیمت نهال بادام سوپرنوا بسیار مقرون به صرفه است. از این رو یکی از اقتصادی ترین انتخاب ها برای هر شهر و باغی به حساب میاید. اگر قصد خرید نهال بادام سوپرنوا را دارید؛ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

خصوصیات نهال بادام سوپرنوا

نهال بادام سوپرنوا با نام دیگر نهال بادام خوشه ای نیز شناخته میشود. علت این نام گذاری رشد بادام های سوپرنوا در خوشه هایی نزدیک به هم روی شاخه های درختان است.

مشخصات درخت بادام سوپرنوا

درخت بادام سوپرنوا در اواخر فروردین گلدهی را آغاز مینماید. گلهای آن به رنگ صورتی و سفید و دارای 5 گلبرگ و 20 تا 30 پرچم هستند. این رقم میان رس بوده و محصولات بادام سوپرنوا در اوایل شهریوه ماه به طور کامل میرسند. میوه های این رقم بسیار باکیفیت و درشت و خوشمزه هستند. برگ های درختان دیرهنگام رشد میکنند. و به شکل نوک تیز و باریک و کشیده دیده میشوند.

کشور سازنده

درخت بادام سوپرنوا برای اولین بار در کشور ایتالیا کاشته و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

فاصله کاشت درخت بادام سوپرنوا

برای کاشت این رقم رعایت فاصله کاشت تا 6 متر از هر طرف ضروری است. چرا که در صورت عدم رعایت این فاصله؛ درختان پس از رشد تاج، مانع دریافت نور خورشید توسط یکدیگر میشوند.

شکل میوه

میوه بادام سوپرنوا بالاترین چربی را در بین سایر ارقام بادام دارد. روغن این رقم برای بدن نتها هیچ ضرری دارد، بلکه دارای خواص فراوانی نیز میباشد. بادام سرشار از ویتامین E است. که برای مصرف در غذا؛ سالاد، همراه غذا و آجیل و همچنین در مصارفی همچون تولید روغن گیاهی و لوازم آرایشی کاربرد فراوان دارد. پوسته ی چوبی روی میوه نسبتا سخت است. و از این رو در زمان برداشت و یا توسط پرندگان و حشرات، آسیبی به مغز اصلی میوه نمیرسد.

حداکثر ارتفاع درخت بادام سوپرنوا

درخت بادام سوپرنوا ارتفاع متوسطی دارد. که البته برای سهولت در برداشت محصولات؛ باغداران معمولا با انجام هرس فرم دهی در سالهای اولیه؛ ارتفاع درختان را کنترل میکنند.

نیاز سرمایی

درخت بادام سوپرنوا برای برطرف سازی نیاز سرمایی و افزایش تحمل سرمایی و همچنین بیدار شدن از خواب زمستانه؛ نیاز دارد تا مدت 100 تا 700 ساعت از فصل زمستان را تحت دمای 5- درجه سانتیگراد قرار بگیرد. به این ترتیب درختان از خواب زمستانه بیدار شده و برای محصول دهی باکیفیت در سال جدید آماده هستند. از طرفی تحمل سرمایی درختان به 20- درجه سانتیگراد خواهد رسید. بیشترین دمای قابل تحمل برای این رقم و در فصل تابستان تا 45 درجه سانتیگراد است.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درختان بادام سوپرنوا نسبتا مناسب است. با کاشت این رقم در باغ خودتان و پس از رسیدن درختان به سن بلوغ، درخت بادام سوپرنوا قادر است بین 25 تا 30 سال محصول دهی باکیفیت را برای شما به ارمغان بیاورد. البته این عمر به سلامت درختان؛ آبیاری منظم و سازگاری رقم با آب وهوا و موقعیت منطقه باغ شما وابسته است.

وزن میوه

محصولات این رقم با احتمال 19 درصد 2 قلو هستند. همچنین مغز بادام سوپرنوا؛ 40 درصد از وزن کل میوه را به خود اختصاص داده است. هر مغز بادام به طور میانگین 1.5 گرم وزن دارد.

ارتفاع از سطح دریا

بین 800 تا 2500 متر، بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال بادام سوپرنوا به حساب میاید. چرا که با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی و میزان رطوبت در این منطقه؛ درختان قادرند به خوبی در این منطقه رشد نمایند. از این رو به شما باغداران محترم توصیه میکنیم؛ پیش از خرید نهال بادام سوپرنوا؛ از ارتفاع از سطح دریای منطقه باغ خودتان آگاه شوید.

مقاومت در برابر آفات

نهال بادم سوپرنوا مقاومت بسیار مناسبی در برابر اکثر بیماری ها و آفات از خود نشان میدهد. اما بهتر است درختان را به طور سالیانه سمپاشی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

هر درخت بادام سوپرنوا پس از رسیدن به سن بلوغ قادر است تا 30 کیلوگرم محصول باکیفیت تولید نماید.

شروع محصول دهی

درختان بادام سوپرنوا باردهی خود را از سال دوم آغاز میکنند و با رسیدن به سن بلوغ (7 سالگی) این باردهی به بیشترین حد خود خواهد رسید. این رقم از نوع ارقام میان رس است که محصولات آن در اوایل شهریورماه قابل برداشت هستند.

رقم گرده افشانی

درخت بادام سوپرنوا خود گرده زا است. بنابراین برای گرده افشانی در فصل بهار نیازی به کاشت رقم گرده افشان ثانویه نخواهد داشت.

پایه درخت بادام سوپرنوا

پایه مطلوب برای این رقم؛ پایه بادام تلخ G.N است. درختان با این پایه دارای مقاومت بالاتر و رشد بهتری خواهند بود.

زمان گلدهی درخت بادام سوپرنوا

درخت بادام سوپرنوا دیرگل است. گلهای این رقم در اواخر فروردین ماه رشد میکنند.

مدت آبیاری درخت بادام سوپرنوا

یکی از مهم ترین مراحل نگهداری درختان؛ آبیاری منظم و کافی آنها است. درختان بادام سوپرنوا را هر 2 هفته یکبار ابیاری نمایید. البته در سال اول کاشت به علت توان کمتر ریشه ها لازم است فواصل آبیاری را به 10 روز یکبار کاهش دهید. حجم کل آبیاری سالیانه درختان به 6 هزار مترمکعب میرسد. که این مقدار با استفاده از روش آبیاری قطره ای کاهش چشمگیری میابد.

جمع بندی

درخت بادام سوپرنوا یکی از ارقام اقتصادی و مقرون به صرفه در کشورمان است. که هم در مناطق سردسیری و هم گرمسیری بهترین سازگاری را از خود نشان میدهد. این رقم که عادت باردهی به صورت خوشه ای دارد، هرساله محصول دهی قابل توجهی خواهد داشت که فروش آنها سوددهی بسیار عالی را برای باغداران محترم به همراه دارد.

خرید نهال بادام سوپرنوا 2 ساله بهترین گزینه برای کاشت در اغلب باغ ها محسوب میشود. شما میتوانید کلیه ارقام نهال بادام را از نهالستان بادام پالیز خریداری نمایید. نهالستان پالیز بزرگترین و مجهزترین نهالستان در شمال غرب کشورمان است که اقدام به فروش نهال بادام سوپرنوا، مناسب برای کاشت در بیشتر نقاط کشورمان نموده است. این مرکز دارای کلیه مجوزهای رسمی و معتبر از سوی جهاد کشاورزی میباشد. و به هنگام فروش نهال بادام سوپرنوا و سایر ارقام؛ گواهی سلامت؛ تاییدیه جهادکشاورزی؛ گواهی عاری از آفات و همچنین ضمانتنامه کتبی 2 ساله ارائه میدهد. همچنین شما باغداران محترم میتوانید از مشاوره های رایگان پیش از خرید نهال بادام سوپرنوا و پس از آن بهره ببرید. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال بادام سوپرنوا با ما در دفتر مرکزی نهالستان پالیز در تماس باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *