مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال بادام نهال بادام شمشیری

نهال بادام شمشیری

11 جولای 2020
0 4326
نهال بادام شمشیری

یک رقم بادام پربازده و زودبازده در کشورمان، نهال بادام شمشیری است. این رقم ایرانی؛ با آب وهوا و شرایط اقلیمی موجود در بیشتر شهرهای کشورمان سازگار است. شما میتوانید درخت بادام شمشیری را در مناطق معتدل و حتی سردسیری بکارید.

این رقم گرده افشانی بیشتری نسبت به سایر ارقام بادام دارد. یعنی زمانیکه در باغ قرار میگیرد؛ باعث افزایش باردهی درختان دیگر خواهد شد. نیاز آبیاری درخت کم است. یعنی شما میتوانید این رقم را حتی در مناطق با آب وهوای خشک نیز بکارید. ریشه این درختان بسیار قدرتمند است و به صورت عمودی در خاک رشد میکند. تا آب و مواد معدنی را از اعماق خاک دریافت نماید.

کشور سازنده

نهال بادام شمشیری محصول کشور ایران است. این رقم برای اولین بار توسط باغداران ایرانی کشت شد. سپس به علت کیفیت بالا و محصول دهی مطلوب، سایر کشورها نیز علاقه مند به کاشت و پرورش این رقم شدند.

پایه

پایه اصلی درخت بادام شمشیری؛ پایه تلخ GN است.

فاصله کاشت

بهترین فاصله برای کاشت درختان بادام شمشیری 4 در 4 متر مربع میباشد. در زمین‌های شیب دار با شیب جنوبی فاصله کاشت 3 در 4 متر مربع است. به این ترتیب شاخه و برگ درختان به خوبی نور خورشید را دریافت نموده و میتوانند عملیات فتوسنتز را به انجام برسانند. پیش از کاشت نهال بادام شمشیری، خاک باغ را به خوبی شخم زده و با اضافه نمودن کود شیمیایی و آلی؛ آن را تقویت نمایید. سپس چاله‌های کاشت را به عمق 70 تا 1 متر در خاک ایجاد نمایید. تا هنگام کاشت به ریشه نهال فشاری وارد نشود.

حداکثر ارتفاع درخت

درختان بادام در دوران بزرگسالی و رشد کامل قادرند بین 4 تا 6 متر رشد نمایند. آبیاری و هرس و کوددهی اصولی درختان به افزایش ارتفاع درختان کمک میکند.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی درخت بادام شمشیری بین 100 تا 700 ساعت است. که در طول این مدت، درخت بادام شمشیری باید در دمای 2.7 درجه سانتیگراد قرار بگیرد. تا پس از این دوره، از خواب زمستانه بیدار شده و در سال جدید جوانه زنی را آغاز کند. درختانی که دوره سرمایی را به خوبی پشت سر گذاشته اند؛ دارای عملکرد بهتر و تحمل سرمایی بیشتری خواهند بود. درختان بادام در دمای بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد بهترین رشد را به همراه دارند. کمترین دمای قابل تحمل برای این رقم 20- درجه سانتیگراد میباشد.

عمر اقتصادی

بیشترین عمر اقتصادی درختان بادام شمشیری تا 50 سال است. درختانی که با شرایط آب وهوایی و اقلیمی بیشترین سازگاری را دارند؛ قادرند تا سالهای بیشتری به محصول دهی حداکثری بپردازند. با نگهداری صحیح از درختان؛ آبیاری و کوددهی و رسیدگی کافی به درختان؛ به افزایش عمر محصول دهی حداکثری درختان کمک کنید.

وزن میوه

میوه بادام شمشیری بسیار باکیفیت و شیرین و خوشمزه است. این میوه کشیده شبیه به چشم انسان است. پوسته چوبی آن سخت است. و رنگ آن میتواند از قهوه ای سوخته تا قهوه ای روشن باشد. (رنگ میوه به شرایط اقلیمی و آب وهوایی در منطقه وابسته است.)

مغز میوه بادام شمشیری 3 گرم وزن دارد.

ارتفاع از سطح دریا

درختان بادام تنها قادرند با آب وهوا و شرایط اقلیمی در ارتفاع خاصی از سطح دریا به خوبی سازگار شوند. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای احداث باغ بادام شمشیری بین 400 تا 2500 متر است. پیش از خرید نهال بادام شمشیری؛ از ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان اطلاع حاصل نمایید.

برای کسب اطلاع بیشتر و یا ارتباط رایگان با مشاوران ما در نهالستان پالیز، با ما در تماس باشید.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت درخت بادام شمشیری در برابر آفات بسیار مطلوب است. این رقم نیاز کمتری به سمپاشی دارد. بهتر است به صورت سالیانه درختان را سمپاشی عمومی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت بادام شمشیری در هر هکتار قادر است تا 3 تن باردهی به همراه داشته باشد. در صورت نگهداری صحیح از درختان و حفظ سلامت آنها میزان محصول دهی درختان افزایش میابد.

درختان بادام شمشیری در سالهای اولیه پس از کاشت محصول دهی کمتری دارند؛ پس از رسیدن درخت به سن بلوغ، محصول دهی حداکثری آنها آغاز میشود.

شروع محصول دهی

درخت بادام شمشیری در یک سالگی باردهی بسیار کمی دارد. هر چه سن درخت افزایش یابد محصول دهی درختان نیز افزایش میابد. این رقم در 3 سالگی باردهی خود را آغاز مینماید.

رقم گرده افشان

برای گرده افشانی درختان بادام شمشیری از رقم نهال بادام سهند و یا نهال بادام ربیع استفاده نمایید. سعی کنید رقم گرده زا را همزمان با کاشت رقم اصلی در باغ بکارید.

کاشت رقم گرده زای سازگار میتواند باعث افزایش محصول دهی درختان شود.

مدت آبیاری

آبیاری مناسب و کافی درختان در افزایش باردهی؛ کیفیت محصولات و همچنین افزایش عمر اقتصادی درختان موثر است. هرچه آبیاری درختان بهتر انجام شود؛ درختان کمتر در معرض ابتلا به بیماری‌ها و حمله آفات قرار میگیرند. درختان با آبیاری منظم میوه‌های درشت تر و با کیفیت تر؛ بدون سیاهی و خرابی خواهند داشت.

آبیاری درخت بادام شمشیری هر 10 روز یکبار انجام میشود. در فصل پاییز و زمستان با توجه به میزان بارندگی و سرمای منطقه میتوانید آبیاری درختان بادام شمشیری را کاهش داده و یا متوقف سازید.

زمان گلدهی

درخت بادام شمشیری دیرگل است. با توجه به دیرگل بودن و مقاومت سرمایی بسیار عالی که دارد؛ یک انتخاب عالی برای کاشت در مناطق سردسیر است.

جمع بندی

اگر به دنبال خرید یک رقم بادام با باردهی بالا و سودآوری مطلوب همچنین هزینه‌های نگهداری کمتر هستید؛ خرید نهال بادام شمشیری بهترین انتخاب برای کاشت در باغ شما به حساب میاید. نهال بادام شمشیری عمر اقتصادی بسیار مطلوبی دارد. این رقم در برابر بیماری‌ها و آفات بسیار مقاوم است. از این رو ریسک‌های ناشی از ابتلا به بیماری و از دست رفتن درختان به حداقل میرسد.

نهالستان پالیز بهترین و بزرگترین نهالستان بادام در شمال غرب کشورمان است. این مرکز با استفاده از تیم خبره و متخصص و همچنین با توجه به دانش روز باغداری؛ اقدام به تولید و اصلاح و فروش نهال بادام به سرتاسر کشورمان نموده است.

نهال‌های این مرکز برای کاشت در تمامی شهرهای کشورمان آماده سازی شده و قادرند بهترین عملکرد را برای باغداران محترم به همراه داشته باشند. نهال‌های بادام شمشیری در نهالستان پالیز به همراه کارت سلامت و تاییدیه جهاد کشاورزی و کارت گارانتی معتبر 2 ساله ارائه میشوند.

برای خرید نهال بادام شمشیری و کسب اطلاع از قیمت نهال بادام شمشیری با ما در نهالستان پالیز به صورت رایگان تماس بگیرید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *