مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال بادام نهال بادام علی بالا

نهال بادام علی بالا

نهال بادام علی بالا

یکی از نهال‌های با کیفیت و مرغوب بادام، نهال بادام علی بالا است. این نهال که میوه‌های آن تا جایی پوست کاغذی هستند، طرفداران مختص به خود را دارد. برای اینکه بتوان از این نهال بهره وری مناسبی داشت و محصول بالایی برداشت کرد، لازم است که شرایط محیطی کاشت و داشت آن به خوبی رعایت شود تا نهال در بستر مناسب به رشد و میوه دهی خود بپردازد.

در مجموعه نهالستان پالیز نهال به بررسی و تحلیل درباره‌ی نهال بادام علی بالا می‌پردازیم و در پایان نکاتی را در بحث فروش نهال بادام علی بالا به شما ارائه خواهیم کرد.

خصوصیات نهال بادام علی بالا

این نهال بادام با شرایط سخت و حتی در خاک‌های سنگلاخی و آهکی کنار می‌آید و گفته شده که در خاک‌های فقیر هم رشد مناسبی خواهد داشت. این حجم تحمل و مقاومت یک مزیت بزرگ برای یک نهال به شمار می‌رود؛ چرا که هرچه یک نهال شرایط سخت را تحمل کند، در مناطق بیشتری می‌توان آن را به کار برد.

در بحث کاشت نهال بادام علی بالا باید اضافه کنیم که برای کاشت آن، خاک‌های متوسط تا سبک و خاک‌هایی با نفوذ پذیری بالا مناسب است. اگر شرایط محیطی مناسب برای یک نهال فراهم شود، روند رشد و میوه دهی آن حداکثری خواهد شد. خوب است بدانید که این نهال در بین انواع نهال‌های بادام، نهالی کیفیت بالا و پربار است.

مشخصات نهال بادام علی بالا

نهال بادام علی بالا یک نهال دیرگل است؛ گل دهی آن در حدود سه الی چهار هفته بعد از سایر نهال‌های بادام است. دیرگل بودن در نهال‌ها باعث می‌شود که از سرمای بهاره در امان باشند و این مصونیت، درصد احتمال آسیب به نهال را کاهش می‌دهد.

از دیگر مشخصات نهال بادام علی بالا می‌توان به فواید هرس در این نهال نام برد؛ هرس کردن در مواقعی باعث فرم دهی و رشد بهتر نهال می‌شود. توصیه شده که نهال علی بالا هم در زمان مناسب خود هرس گردد و البته زمان مناسب برای هرس درختان، در فصل زمستان و زمانی است که درخت در خواب زمستانه به سر می‌برد.

کشور سازنده

گفته‌ها حاکی از این است که اصالت نهال علی بالا به کشور اسپانیا برمی‌گردد. در مجموع می‌توان از این نهال در مناطق سردسیر ایران هم استفاده کرد و محصولی با کیفیت و مرغوب را برداشت کرد.

فاصله کاشت

برای کاشت نهال بادام علی بالا، بهتر است که نهال‌ها را در فواصل 6*6 و یا 7*7 متر بکارید تا علاوه بر حفظ نظم و زیبایی در نهالستان، نهال‌هایتان از مواد معدنی زیر خاک نیز به سهم خود و بدون مزاحمت استفاده کنند. همانطور که می‌دانید، فاصله‌ی کم در کاشت نهال، باعث می‌شود که پس از رشد ریشه‌ی نهال، در زیر زمین بین ریشه‌ها تداخل ایجاد شود و به روند رشد نهال لطمه وارد شود.

شکل میوه

این نهال بادام مانند بسیاری از نهال‌های دیگر است و یک پوسته‌ی سبز تر دارد که پس از خشک شدن و از بین رفتن آن، پوسته‌ی چوبی وجود دارد که در میوه‌ی نهال علی بالا، این پوسته نازک است.

حداکثر ارتفاع درخت بادام علی بالا

حداکثر ارتفاع نهال علی بالا در حدود 6 الی 8 متر است. البته باید بدانید که این نهال در شرایط دیمی غالبا کوتاه‌تر است. تاثیر محیط در رشد و نمو نهال به هیچ عنوان قابل اغماض نیست.

نیاز سرمایی نهال بادام علی بالا

این نهال برای رشد بهتر و بیدار شدن از خواب زمستانه به حدود 100 الی 700 ساعت سرمای منفی 7 درجه سانتیگراد نیازمند است. جالب است بدانید که این نهال بادام تحمل گرمای بالا تا 35 درجه سانتیگراد را نیز دارد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی این نهال بادام پربار بین 35 الی 45 سال تخمین زده شده است.

وزن میوه

خوب است بدانید که هر عدد از این بادام مرغوب چیزی در حدود 3 گرم وزن دارد.

ارتفاع از سطح دریا

بدون شک یکی از عوامل تاثیر گذار بر رشد نهال، منطقه‌ی کاشت آن است. ارتفاع سطح زمین چیزی است که در شرایط آب و هوایی تاثیر دارد؛ برای مثال غالبا ارتفاعات بلندتر، سرمای بیشتری دارند و غالبا مناطق کم ارتفاع گرمسیر‌تر می‌باشند. بنابراین ارتفاع کاشت یک نهال نقشی بسیار مهم را ایفا می‌کند. البته باید بدانید که برخی از نهال‌ها هستند که محدودیتی درباره‌ی ارتفاع کاشت ندارند و در هر ارتفاعی به خوبی رشد کرده و باردهی دارند. ارتفاع بین 100- 1200 سطح دریا میباشد.

مقاومت در برابر افات

نهال بادام علی بالا در مقابل برخی از آفات و بیماری‌ها نیازمند به سمپاشی است؛ سمپاشی امروزه نیازی است که برای بسیاری از درختان امری ضروری محسوب می‌شود. آفات و بیماری‌ها باردهی نهال را کم می‌کند و در مواردی موجب توقف فرایند طبیعی نهال شده و خسارات زیادی را بر جای می‌گذارند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

اگر قصد خرید نهال علی بالا و تاسیس نهالستان خود را دارید؛ فراموش نکنید که یک باردهی بالا، ماحصل یک نهال با کیفیت و یک کاشت و پرورش اصولی است. پرورش یک نهال مانند یک پازل بهم پیوسته است؛ اگر میخواهید پازلتان کامل شود می‌بایست تمامی نکات درباره‌ی کاشت و پرورش اصولی را برای نهال خود اجرا کنید. گام اول این اقدام را می‌توانید با “نهالستان پالیز نهال” بردارید و نهال با کیفیت و مرغوب را از این شرکت تهیه کنید؛ به یاد داشته باشید که کارشناسان این نهالستان، تا باردهی محصولات همراه شما خواهند بود و جواب تمامی سوالاتتان را با صبوری خواهند داد.

شروع محصول دهی

با توجه به دیرگل بودن نهال بادام علی بالا، طبیعتا باردهی آن نیز مدتی از سایر نهال‌ها دیرتر خواهد بود.

قدرت رشد درخت بادام علی بالا

در شرایط مناسب، قدرت رشد این نهال دیرگل و پربازده، بالا و مطلوب است.

رقم گرده افشان

ارقام بادام فرانیس، شکوفه و سهند، برای گرده افشانی رقم علی بالا گزینه‌ی خوبی هستند.

پایه

در بحث پایه‌ی نهال باید بگوییم که در مجموع و به طور کلی دو نوع پایه وجود دارد که هر یک کاربردهای مختص به خود را دارند:

  • پایه بذری
  • پایه رویشی

زمان گلدهی

همانطور که در ابتدا گفتیم، نهال بادام علی بالا 3 الی 4 هفته دیرتر از سایر نهال‌های بادام شروع به گلدهی می‌کند.

مدت آبیاری

خوب است بدانید که سالانه 6 تا 8 هزار متر مکعب آب برای آبیاری هر هکتار از نهال بادام علی بالا مناسب است.

قیمت نهال بادام علی بالا

هنگام خرید نهال علی بالا توجه داشته باشید که نهالی با کیفیت و اصل خریداری کنید؛ یک نهال مرغوب همیشه مقدمه و پله‌ی اول برای یک تجارت بزرگ و پرسود است. مجموعه نهالستان پالیز نهال با مدیریت مهندس سعید قاسمی، در زمینه‌ی فروش انواع نهال میوه به ویژه فروش نهال بادام علی بالا فعالیت دارد. باید بدانید که ارائه‌ی محصولات با کیفیت بالا و با قیمت مناسب، در کنار مشاوره‌ی رایگان به مشتریان، از جمله خدمات شرکت پالیز نهال است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *