مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال سیب نهال سیب قرمز فرانسه

نهال سیب قرمز فرانسه

26 ژانویه 2021
0 3434
نهال سیب قرمز فرانسه

این درخت مقاومت زیادی در برابر شرایط آب و هوایی دارد و می تواند به خوبی رشد کند. معمولا 25 الی 30 سال برای کشاورز صرفه اقتصادی دارد و از سال سوم شروع به محصول دهی می کند. این نهال برای کاشت سیب قرمز بسیار مناسب است و می تواند میوه هایی با وزن 200 گرم تولید نماید. علاوه بر این نیازی به مراقبت های خاص ندارد و مقاومت درخت در برابر آفات و بیماری ها بالاست.

کشور سازنده

کشور سازنده سیب قرمز فرانسه بر خلاف نامش آمریکاست. خرید نهال سیب قرمز فرانسه در ایران نیز انجام می شود و کشاورزان سالهاست که به کشت این محصول می پردازند.

پایه

اگر فضای محدودی دارید، به پایه ای که برای درختان سیب خود انتخاب می کنید توجه ویژه ای داشته باشید.

اغلب نهالستان ها به نهال های خود برچسب می زنند. این برچسب ها به پایه اشاره می کنند که تعیین می کند درخت شما چقدر بلند می شود

مشخصات نهال سیب قرمز فرانسه

این درخت مقاومت زیادی در برابر شرایط آب و هوایی دارد و می تواند به خوبی رشد کند. معمولا 25 الی 30 سال برای کشاورز صرفه اقتصادی دارد و از سال سوم شروع به محصول دهی می کند. این نهال برای کاشت سیب قرمز بسیار مناسب است و می تواند میوه هایی با وزن 200 گرم تولید نماید. علاوه بر این نیازی به مراقبت های خاص ندارد و مقاومت درخت در برابر آفات و بیماری ها بالاست.

 

فاصله کاشت

برای خرید نهال سیب قرمز فرانسه یک مکان آفتابی پیدا کنید. این درختان سیب به آفتاب کامل نیاز دارند، بنابراین جایی را انتخاب کنید که حداقل 8 ساعت در روز به طور مستقیم به درخت بتابد. این درختان می توانند در اکثر خاک ها رشد کنند تا زمانی که آب راکد وجود نداشته باشد و PH خاک بین 6 تا 7 باشد.از کاشت در مناطقی که آب تا چند ساعت پس از باران می ایستد خودداری کنید. کاشت درختان خیلی نزدیک به هم باعث افزایش سایه و کاهش تعداد و افت کیفیت میوه های درخت می شود.فاصله درختان بهتر است 6 در 6 متر باشد.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان 6 الی 7 متر ارتفاع دارند. علف ها می توانند ارتفاع درختان را کم کنند و رطوبت خاک را به سرعت کاهش دهند. برای سه تا پنج سال اول، شاخ و برگ و علف های هرز باید از شعاع حدود 8 سانتی متری اطراف درخت حذف شون.. استفاده از مالچ در اطراف پایه درخت به جلوگیری از رشد علف های هرز کمک می کند.مالچ را چند سانتی متر از تنه دور نگه دارید تا از آسیب جوندگان و رشد قارچ جلوگیری کنید.

نیاز سرمایی

این درختان برای اطمینان از تولید میوه و جوانه زنی به 700 الی 800 ساعت دوره سرمایی نیاز دارند.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت سیب قرمز فرانسه 25 الی 30 سال است.

مشخصات میوه

درخت سیب قرمز فرانسه میوه هایی درشت با وزن 200 گرم دارد که خرید نهال سیب قرمز فرانسه را به یک انتخاب محبوب برای باغداران تبدیل کرده است. این میوه ها خوش طعم و شیرین هستند و از یک طعم شیرینی ملایم برخوردارند. گوشت سیب زرد رنگ مایل به سفید بوده و ترد و لذیذ است. پوست آن نیز قرمز و براق است و مثل یک لایه نازک روی گوشت چسبیده شده است.

ارتفاع از سطح دریا

معمولا برای برخورداری درخت از بهترین آب و هوا ارتفاع آن را از سطح دریا باید اندازه گرفت. درخت سیب قرمز فرانسه در ارتفاع 1300 تا 2200 متر از سطح دریا بهترین بازدهی را برای شما خواهد داشت.

مقاومت در برابر آفات

این درخت مقاومت بالایی در مقابل آفات و بیماری ها دارد. بسیاری از آفات و بیماری ها می توانند درختان سیب قرمز فرانسه، برگ ها، گل ها و میوه های آن را تحت تاثیر قرار دهند. تغییرات در ظاهر فیزیکی و سلامت گیاه می تواند ناشی از محیط، بیماری های گیاهی، حشرات و حیوانات باشد. برای درمان آنچه می بینید، مهم است که تشخیص درستی بدهید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در صورتیکه مراقبت های صحیح را از درخت انجام دهید بیشترین عملکرد را از باغ خود شاهد خواهید بود. در این صورت حداکثر عملکرد درخت سیب قرمز فرانسه 60 الی 80 تن در هر هکتار است.

شروع محصول دهی

از سال سوم پس از کاشت می توان محصول را از درخت برداشت نمود . در اوایل مهر ماه کشاورزان میوه سیب قرمز فرانسوی را برداشت می کنند. برای برداشت بدانید چه زمانی را انتخاب کنید.رنگ سیب تنها یکی از نشانه های رسیده بودن آن است. شیرینی نشان دهنده بلوغ و آمادگی برداشت همراه با اندازه و رنگ میوه است. به دنبال تغییر در رنگ پس زمینه باشید، قسمتی از پوست که با رنگ قرمز پوشانده نشده است.چند سیب که به نظر رسیده هستند را انتخاب کنید و مزه آنها را بچشید تا مطمئن شوید که بقیه نیز رسیده هستند.

رقم گرده افشان

برای گرده افشانی درخت سیب قرمز فرانسه از سیب زرد لبنانی استفاده می شود.

مدت آبیاری

پس از خرید نهال سیب قرمز فرانسه،2 الی 3 بار در هفته در فصول خشک سال نیاز به آبیاری دارید. در طول عمر درخت، هر زمان که دوره خشکی وجود دارد، باید ناحیه ریشه آن را در طول فصل رشد به طور کامل آبیاری کنید. در حالت ایده آل، درخت باید هر هفته از ماه اردیبهشت تا مهر 2 الی 3 سانتی متر آب از بارندگی یا آبیاری دریافت کند.

زمان گلدهی

این درختان دیرگل هستند و در أواخر زمستان و اوایل بهار گل ها شروع به رشد بر روی شاخه می کنند.

نتیجه گیری

بهترین نهال ها را از نهالستان پالیز با مدیریت سعید قاسمی تهیه کنید. این نهالستان با دارا بودن مجوز بهداشت از وزارت بهداشت کلیه نهال ها را به شناسنامه ها معتبر مجهز نموده تا خیال شما عزیزان را از سلامت نهال راحت نماید. برای خرید نهال سیب شناسنامه دار باید در وهله اول نهالستانی معتبر را برای خرید انتخاب نمایید. نهالستان پالیز با سال ها تجربه در خدمت شماست.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *