مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال بادام نهال بادام شاهرودی 21

نهال بادام شاهرودی 21

8 جولای 2020
0 624
نهال بادام شاهرودی 21

ویژگی‌های نهال شاهرودی 21

نهال بادام شاهرودی ۲۱ درچه مناطقی رشد می کند؟

بادام درختی است که بیشتر در نواحی کوهستانی ایران رشد می‌کند. و معمولا ارتفاعی تا هشت متر دارد و گلهایی به رنگ سفید و صورتی دارد. و در دو نوع تلخ و شیرین موجود هستند. نهال بادام شاهرودی 21 از نوع شیرین می‌باشد که کاشت و نگهداری این نهال در مناطقی که آب و هوای خشک دارند بسیار ثمربخش می باشد.

نهال بادام پاکوتاه از نوع دیرگل است. و در مناطقی که آب و هوای سرد و کوهستانی دارند و زمستان‌های بسیار سرد و طولانی دارند رشد مناسبی دارند. این رقم از ارقام بادام شاهرودی جز پرفروش ترین  بادام شاهرودی هستند که در تمام بازار به ایران فروش زیادی دارد.

 

نهال بادام شاهرودی

 

نهال بادام شاهرودی ۲۱ از کدام کشوری است؟

نهال بادام شاهرودی 21 درختی ناسازگار است  و در حقیقت از کشور ایتالیا است میزان باردهی درخت  بسیار بالا است و میوه هایی شبیه به هلو به سایز کوچک دارد که دارای کرک‌های زیادی است. و یکی از خصوصیات میوه آن این است که سرشار از روغن می‌باشد. رنگ میوه نیز سبز و دارای مغزی با پوسته قهوه ای و شیرین می‌باشد.

 

میزان رشد

میزان رشد نهال بادام شاهرودی 21 به مراتب بالا است و ارتفاع درخت معمولا به شش متر تا هشت متر می‌رسد.

 

عوامل موثر در رشد:

یکی از عواملی که باعث می‌شود کشت بادام محدود شود سرماهایی است که در بهار در بعضی نقاط رخ می‌دهد، این سرما باعث می‌شود که به شکوفه‌های بادام آسیب بزند چرا که  بیشتر نوع بادام‌های زود شکوفه می‌زنند اما نهال  بادام شاهرودی 21 از نوع دیررس هست که به سرمایی که در فصل بهار  رخ می‌دهد مقاوم است. این نهال می‌تواند برای نقاطی که یخبندان دارند بهترین بادام برای پرورش باشد.

نهال بادام شاهرودی 21 در خاکی که زه کشی شده باشد به خوبی رشد می کند. و در خاک شنی و رسی  و همچنین خاک اسیدی را نیز به خوبی تحمل می‌کند.

 

تحمل نهال در دما های بالا یا پایین:

نهال بادام شاهرودی 21 ، برای ثمردهی و رشد خوب و مناسب ، تحمل سرمای زمستانی بسیار بالایی دارد و برای جوانه زنی مناسب ، نیاز به یک دوره سرمایی زمستانی بین صد تا هفتصد ساعت در دمای 20- درجه سانتی گراد دارد .نهال بادام شاهرودی21 از نوع گرده افشان است و می‌توان با انواع گرده گیرنده که از رقم یک تا دوازده هستند کاشته شود.

 

 

فواصل کاشت این نهال

فواصل کاشت این نهال  به شکل چهار متر   تا شش متر می باشد . این درخت به خاطر ریشه های مقاوم و عمودی که دارد نیاز به آبیاری بسیار کمی دارد و برای مناطق خشک که میزان بارندگی در آنجا کم است نیز می‌تواند نهال بادام بسیار مناسبی باشد.

 

چگونه از نهال بادام شاهرودی 21 مراقبت کنیم

 سال اول کاشت نهال بادام پایه کوتاه ، نیاز به آبیاری دارد به طوری که در هوای گرم تابستان ، سعی کنید حداکثر ده روز یکبار  نهال را غرقابی کنید.برای کاشت نهال بادام شاهرودی21 باید چیزی حدود دو برابر ریشه نهال ،گودال حفر شود. و مقداری خاک مرغوب در گودال ریخته شود و به آرامی نهال را در آن بکارند. و بعد از کاشت ، خاک اطراف گودال را به خوبی بفشارند تا ریشه درخت به خاک بچسبد.

 

عمر مفید این نهال

عمرمفید درخت بادام شاهرودی 21 بین سی و پنج تا چهل سال می‌باشد. این درخت نیاز به هرس دارد و اگر به طور مرتب هرس شود باعث می‌شود که درخت سودمندتر شود. اما این کار اگر به طور نادرست اتفاق بیفتد ممکن است باعث خشک شدن درخت بشود. پس باید این کار را با دقت انجام دهند. هرس باروری این درخت در اواخر پاییز و زمستان انجام می‌گیرد و هرس فرم‌دهی آن در اواخر بهار باید انجام گیرد.

نهال بادام شاهرودی 21 از ارقام دیرگل است  دارای دو پوسته ، یکی سبز و دیگری سنگی است. درصد مغز آن جهل درصد می‌باشد و درصد دوقلویی آن از پانزده تا سی درصد می‌باشد.

 

نهال بادام شاهرودی

 

نهال بادام پاکوتاه در بعضی موارد نیاز به سمپاشی دارد. مثلا اینکه گاهی بادام‌ها یک عفونت قارچی دارند که اگر درختی به این عفونت دچار شد. برگ‌های درخت به رنگ قهوه ای درمی‌آید و به سمت بالا برمی‌گردد. که در این صورت باید برگها از درخت جدا شود و سوزانده شود. و برای کنترل بیماری  سمپاشی شود. این نهال بعد از یک سال کاشت شروع به ثمر دادن می کند و میزان باردهی در هکتار چیزی بین دو تن تا سه تن می‌باشد.

 

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *