مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال شلیل نهال شلیل سان گلد

نهال شلیل سان گلد

نهال شلیل سان گلد

نهال شلیل سان گلد مقاوم در مقابل گرماست و برداشت آن در تابستان انجام می شود. زمانی که نهال جدید شما کاشته شد، به سرعت رشد میکند و محصولی پربار به همراه می آورد. شلیل سان گلد شباهت زیادی به هلو دارد، طعمی شبیه به هلو دارد و مانند هلو رشد می کند. اما این شلیل شیرین و آبدار با هلو متفاوت است زیرا پوست صافی دارد. گوشت زرد رنگ و پوست سرخی دارد و بسیار شیرین و خوش طعم است.

کشور سازنده

خرید نهال شلیل سان گلد و پرورش آن برای اولین بار در کشور آمریکا انجام شد.

پایه

پایه های شفتالو و هلو برای پیوند این رقم استفاده می شوند.

مشخصات نهال شلیل سان گلد

این نهال مقاوم در مقابل گرماست و برداشت آن در تابستان انجام می شود. زمانی که نهال جدید شما کاشته شد، به سرعت رشد میکند و محصولی پربار به همراه می آورد.  توصیه می کنیم نهال را در اولین سال کاشت در جایی قرار دهید که در معرض باد نباشد. بادهای شدید می تواند نهال جوان را خم کند و باعث رشد تنه در یک زاویه شود. بادهای واقعاً شدید حتی ممکن است باعث شود درخت تاب بخورد و به ریشه ها آسیب برسد.

فاصله کاشت

درختان شلیل سان گلد برای رشد خوب به خاک حاصلخیز نیاز دارند، بنابراین قبل از خرید نهال شلیل سان گلد ، PH خاک خود را بررسی کنید.  اگر PH خاکی که درخت خود را در آن می کارید بین  6.0-7.0 باشد، وضعیت خوبی دارید. به درختان و گیاهان مستقر در اطراف نگاهی بیندازید. اگر آنها سالم به نظر می رسند و به خوبی رشد می کنند، کافیست برنامه کوددهی توصیه شده برای درختان را دنبال کنید. از خاک هایی که بسیار سنگین یا زهکشی ضعیفی دارند دوری کنید. بهترین فاصله کاشت برای این درختان 3 در 3 متر است.

حداکثر ارتفاع درخت

حداکثر ارتفاع این درخت 5 الی 8 متر است.

نیاز سرمایی

مهارکننده های طبیعی موجود در دانه شلیل از جوانه زدن آن جلوگیری می کند مگر اینکه غیرفعال شوند. قرار دادن دانه های شلیل در دمای پایین این مهار کننده های طبیعی را غیرفعال می کند. در شرایط طبیعی، این دوره سرمای لازم را در نهالستان ها به منظور افزایش مقاومت گیاه انجام می دهند. به طور معمول 400 تا 900 ساعت سرما برای درخت شلیل سان گلد مورد نیاز است.

عمر اقتصادی

معمولا پس از خرید نهال شلیل سان گلد، این درختان 12 الی 15 سال بهره اقتصادی برای شما دارند. البته اندازه و تعداد شلیل به چیزهای مختلفی بستگی دارد. به عنوان یک قاعده کلی، شلیل بیشتر روی یک درخت منجر به میوه های کوچکتر می شود. گاهی اوقات، طبیعت انبوهی از شکوفه ها را گرده افشانی می کند. گاهی اوقات یخبندان بخشی از شکوفه ها را از بین می برد. با این حال، در یک سال خوب، شلیل ممکن است آنقدر روی درخت زیاد باشد که اندازه میوه کوچک باشد.

مشخصات میوه

شلیل سان گلد شباهت زیادی به هلو دارد، طعمی شبیه به هلو دارد و مانند هلو رشد می کند. اما این شلیل شیرین و آبدار با هلو متفاوت است زیرا پوست صافی دارد. گوشت زرد رنگ و پوست سرخی دارد و بسیار شیرین و خوش طعم است.

ارتفاع از سطح دریا

در همه مناطق با هر آب و هوا و ارتفاعی از سطح دریا می توان این گونه از شلیل را به عمل آورد.

مقاومت در برابر آفات

این درختان مقاومت کمی در برابر آفات و بیماری دارند. بنابراین پس از خرید نهال شلیل سان گلد، به طور منظم از کود برای رشد سالم گیاه و ریشه استفاده کنید تا گیاهان را در برابر سرما، گرما، آفات و بیماری هایی مثل پوسیدگی قهوه ای، سوختگی و کپک پودری مقاوم تر کنید.

هر بهار، قبل از باز شدن جوانه ها، از اسپری درخت روغنی استفاده کنید. این کار باعث از بین رفتن انواع حشرات می شود.درختان شلیل سان گلد هم به حشرات و هم به بیماری حساس هستند.  توصیه می کنیم یک برنامه سمپاشی منظم برای حشرات و بیماری های گیاهی انجام دهید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به صورت سالانه 50 تا 70 تن محصول در هر هکتار قابل برداشت است.

شروع محصول دهی

4 سال بعد از کاشت نهال شلیل سان گلد محصول دهی درخت آغاز می شود. این شلیل در مرداد ماه می رسد. رنگ، اندازه و نرم شدن ساقه و میوه از شاخص های بلوغ است. برای جلوگیری از کبودی و آسیب به خارهای میوه، با احتیاط برداشت کنید. پرندگان نیز شلیل رسیده را دوست دارند و از فاصله بسیار دور بوی آن را حس می کنند. می توانید از توری برای جلوگیری از آسیب پرندگان به میوه های رسیده استفاده کنید.

رقم گرده افشان

شلیل سان گلد نیازی به رقم گرده افشان ندارد.

مدت آبیاری

به گیاهان خود آب بدهید تا آبدار و خوشمزه شوند. شلیل ها در حین رشد از مواد مغذی موجود در خاک استفاده می کنند، بنابراین آبیاری کافی تضمین می کند که میوه ها کامل رشد می کنند، گلدهی و باردهی بهبود می یابد و محصولات فراوان و آبدار تولید می شود.

درختان شلیل سان گلد را در بهار و تابستان با یک کود متعادل مانند کود مرکبات و میوه تغذیه کنید.  آنها را به خوبی آبیاری کنید، مخصوصاً پس از خرید نهال شلیل سان گلد ، زمانی که تازه کاشته شده اند و در آب و هوای خشک تابستانی قرار دارند. شلیل هایی که خوب آبیاری و تغذیه شوند، شانس بیشتری برای دور ماندن از حشرات و بیماری ها دارند. به طور متوسط 10 لیتر در هر هفته آبیاری برای این درختان مناسب است.

زمان گلدهی

این شلیل دیرگل است و در اوخر فروردین شکوفه می زند.

جمع بندی

این نهالستان با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بهترین و مطمئن ترین نهال ها را با بهترین کیفیت همراه با شناسنامه سلامت معتبر در اختیارتان قرار می دهد. خرید نهال شلیل سان گلد متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا تفاوت ما شفافیت در قیمت و صداقت در گفتگوست. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان زبده ما کمک بخواهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *