مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال شلیل نهال شلیل شبرنگ

نهال شلیل شبرنگ

نهال شلیل شبرنگ

نهال شلیل شبرنگ یکی از ارقام پیوندی شلیل می‌باشد که میوه‌ی بسیار خوشمزه و البته زیبایی دارد که از بازارپسندی نسبتا مناسبی هم برخوردار است؛ این نهال در زمان‌های دور به اسم شفترنگ هم شناخته شده بوده است و با گذر زمان، به شلیل شبرنگ تغییر نام داده است.

در مجموعه نهالستان پالیز نهال، به بررسی مشخصات نهال شلیل شبرنگ می‌پردازیم و اطلاعاتی را درباره خرید نهال شلیل شبرنگ به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان کارشناسان با تجربه و کاربلد پالیز نهال، بهره‌مند شوید.

خصوصیات درخت شلیل شبرنگ

نهال شلیل شبرنگ یکی از ارقام بسیار با کیفیت، پر محصول و زودبازده شلیل است که می‌تواند در صورت استفاده، سود اقتصادی فوق العاده خوبی را برای باغدار به همراه داشته باشد. این نهال حتی برای راه اندازی کسب و کارهای نوپای پرورش نهال هم مفید و پر سود است.

نهال شلیل شبرنگ، ایرانی است و اولین تولید کننده و سازنده این نهال، کشور ما می‌باشد. در بین ارقام موجود در ایران، این شلیل از رنگ کمتری برخوردار است؛ به عبارتی دیگر، قرمزی این رقم از شلیل کم‌تر از دیگر ارقام شلیل خواهد بود.

مشخصات نهال شلیل شبرنگ

این نهال عمر اقتصادی زیادی ندارد و نهایتا تا حدود 10 سال می‌تواند محصولات با کیفیت و پرباری را به باغدار تحویل دهد؛ به طور کلی یکی از نقاط ضعف این نهال، همین عمر اقتصادی پایین می‌باشد.

میوه نهال شلیل شبرنگ یکی از بهترین و کم‌نظیرترین میوه‌ها در آسیا و حتی جهان می‌باشد که در خارج از مرزهای ایران نیز طرفداران نسبتا زیادی دارد. خوب است بدانید که امروزه این نهال شلیل از ایران به کشورهای دور و نزدیک صادر می‌‎شود و این موضوع یکی از انگیزه‌های کاشت و پرورش نهال شلیل شبرنگ است.

کشور سازنده

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد، نهال شلیل شبرنگ ایرانی است و از کشورما به دیگر کشورهای دنیا صادر می‌شود؛ یکی از بهترین ارقام ایرانی در بین نهال‌های میوه، همین نهال شلیل شبرنگ می‌باشد که در ایران و خارج از ایران طرفداران بی‌شماری دارد.

فاصله کاشت درخت شلیل شبرنگ

بهترین فاصله برای کاشت نهال شلیل شبرنگ، 2 متر در 3 متر خواهد بود؛ به طور کلی کاشت این نهال نیاز به فاصله و فضای زیادی نخواهد داشت.

شکل میوه

این میوه شکل گردی دارد و رنگ آن قرمز است؛ همانطور که گفته شد، این میوه از قرمزی تقریبا کمتری نسبت به برخی از ارقام شلیل از جمله شلیل مغان برخوردار است. گوشت این رقم زرد است و طعم شیرینی دارد که به جذابیت آن می‌افزاید.

حداکثر ارتفاع درخت

حداکثر ارتفاع این رقم، حدودا 6 متر می‌باشد؛ البته در شرایط عادی نیز این درخت بین 4 تا 6 متر رشد خواهد کرد و عددی که گفته شد، مربوط به حداکثر ارتفاع این رقم می‌باشد که نیاز به مراقبت فراوان و رسیدگی مناسب دارد.

نیاز سرمایی شلیل شبرنگ

به طور کلی نیاز سرمایی تمامی ارقام شلیل بین 400 تا 1000 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

عمر اقتصادی

همانطور که گفته شد، این نهال از عمر اقتصادی پایینی برخوردار است و نهایت عمر مفید آن، در حدود 10 الی 15 سال خواهد بود.

وزن میوه

خوب است بدانید که وزن این میوه به حدی است که هر 10 الی 12 میوه نهال شلیل شبرنگ، به یک کیلوگرم خواهد رسید.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب کاشت نهال از سطح دریا برای برخی نهال‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای برخی نهال‌ها نیز اهمیتی ندارد؛ ارتفاع مناسب کاشت از سطح دریا می‌تواند بر روی رشد و کیفیت محصول نهال‌های حساس به این موضوع، تاثیر زیادی بگذارد.

مقاومت در برابر آفات

این نهال در برابر آفات مقاومت تقریبا مناسبی دارد؛ اما در صورتی که زخمی شود، مقاومت آن تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد و مورد حمله آفات قرار می‌گیرد که در این صورت، تنها راه مقابله با آفات، استفاده از سم و انجام سمپاشی به صورت اصولی خواهد بود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

شما می‌توانید بیشتر از 50 تن در هکتار از نهال شلیل شبرنگ محصول برداشت کنید و سود بسیار خوبی را طی یک سال به دست آورید. ممکن است در طول سال بیشتر از 50 تن نیز برداشت داشته باشید که با توجه به شرایط کوددهی، میزان آبیاری، شرایط و عوامل محیطی، نوع خاک و… این مقدار حاصل خواهد شد.

شروع محصول دهی

این نهال پر محصول است و از همان سال اول کاشت به بار می‌نشیند؛ استفاده از این نهال می‌تواند بازدهی اقتصادی و سود بسیار خوبی را برای پرورش دهنده و باغدار به همراه داشته باشد و باعث شود تا بخش مهمی از هزینه‌های باغدار، در همان سال اول کاشت، برگردد.

قدرت رشد درخت

رشد درخت نهال شلیل شبرنگ حدودا 6 متر خواهد بود؛ این موضوع بیانگر قدرت رشد مناسب نهال شلیل شبرنگ است.

رقم گرده افشان

اکثر ارقام شلیل خود بارور هستند و نیازی به رقم دیگری برای گرده افشانی نخواهند داشت؛ به طور کلی نهال شلیل شبرنگ نیز به صورت طبیعی گرده افشانی را خودش انجام می‌دهد و خیلی راحت بارور خواهد شد.

پایه

پایه درخت شلیل شبرنگ، شفتالو بذری می‌باشد.

زمان گلدهی درخت شلیل شبرنگ

زمان گلدهی این درخت با توجه به شرایط اقلیمی و محل کاشت متفاوت خواهد بود؛ اما در حالت عادی و به طور کلی، گلدهی این نهال در اواسط فصل بهار و یا در فروردین ماه صورت خواهد گرفت.

مدت آبیاری

مدت آبیاری این درخت را می‌توان به صورت هفته‌ای و دوره‌ای حساب کرد؛ اگر بخواهیم مدت آبیاری درخت شلیل شبرنگ را به صورت دوره‌ای حساب کنیم، باید بگوییم که این درخت برای رشد نیاز به 2.5 تا 7.5 متر مکعب آب در طول یک سال خواهد داشت.

در حالی که اگر بخواهیم به صورت هفته‌ای حساب کنیم و کاری به دوره و سال نداشته باشیم، این درخت برای رفع نیازهای آبی خود، به هفته‌ای 10 لیتر آب نیاز خواهد داشت؛ دقت داشته باشید که در آبیاری این درخت ضمن توجه به فصول سال، به هیچ عنوان زیاده روی نکنید و به اندازه نیاز آبیاری را انجام دهید.

قیمت نهال شلیل شبرنگ

قیمت این نهال از دیگر ارقام شلیل در ایران کمی بالاتر است و این بالا بودن قیمت به دلیل بازارپسندی و تقاضای زیاد بازار می‌باشد. شما می‌توانید به سایت‌های فروش نهال شلیل شبرنگ و یا مجموعه نهالستان‌های سطح شهر بروید و برای خرید نهال شلیل شبرنگ اقدام کنید.

مجموعه نهالستان پالیز نهال با مدیریت مستقیم مهندس سعید قاسمی، برای فروش نهال شلیل شبرنگ با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز است و بهترین نوع این نهال را در اختیار مشتریان گرامی قرار خواهد داد. شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و ضمن استعلام قیمت درخت شلیل شبرنگ، از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه نهالستان پالیز نهال بهره‌مند شوید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *