مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال هلو نهال هلو انجیری مالکی

نهال هلو انجیری مالکی

نهال هلو انجیری مالکی

نهال هلو انجیری مالکی یکی از ارقام نهال هلو انجیری می‌باشد که رشد بسیار سریعی دارد و یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای باغدارانی است که می‌خواهند در مدت زمان سریع‌تری به محصول دست پیدا کنند و محصولات نسبتا زیادی داشته باشند.

در مجموعه نهالستان پالیز نهال، به بررسی مشخصات درخت هلو انجیری مالکی می‌پردازیم و اطلاعاتی را درباره نحوه‌ی خرید نهال هلو انجیری مالکی به شما مشتریان گرامی، ارائه می‌نماییم. شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و از مشاوره خصوصی رایگان با کارشناسان پالیز نهال، استفاده کنید.

خصوصیات درخت هلو انجیری مالکی

این درخت یکی از ارقام وارداتی هلو انجیری می‌باشد که میوه آن بسیار خوشمزه و البته با کیفیت است؛ این نهال یکی از پر بارترین نهال‌های هلو به حساب می‌آید و هر ساله محصولات نسبتا زیادی را به باغداران تحویل می‌دهد.

نهال هلو انجیری مالکی برای رشد و محصول دهی با کیفیت، نیاز به آبیاری زیادی دارد؛ اگر شما نتوانید نیاز آبیاری این نهال را به خوبی بر طرف کنید، بدون شک رشد مناسبی نخواهد داشت و محصولات تولید شده توسط آن نیز در سطح کیفیتی بالایی قرار نمی‌گیرند.

مشخصات نهال هلو انجیری مالکی

این نوع نهال در مناطق سرد و سرمایی، بسیار خوب رشد می‌کند و بیشترین سازگاری را با این‌گونه مناطق خواهد داشت. هنگام کاشت این نهال، به منطقه و عوامل آب و هوایی توجه بسیار زیادی داشته باشید؛ زیرا ممکن است در منطقه مورد نظر، شرایط مورد نیاز نهال مهیا نباشد و در نتیجه نهال به خوبی رشد نکند و در نهایت کیفیت میوه تا حد بسیار زیادی پایین بیاید.

عمر اقتصادی 20 ساله این نهال باعث می‌شود تا باغدار قادر باشد به مدت 20 سال، محصولات بسیار با کیفیتی را در حجم بالا برداشت کند و از این راه، درآمد بسیار خوبی را کسب کند. کاشت درخت هلو انجیری مالکی برای کسب و کارهای نوپا نیز انتخاب خوبی است.

کشور سازنده

همانطور که گفته شد، این نهال وارداتی است و کشور سازنده آن، چین می‌باشد؛ نهال هلو انجیری مالکی برای اولین از کشور چین به سایر کشورهای دنیا صادر شد و امروزه در کشور ما نیز کشت نسبتا زیادی دارد. البته برخی منابع حاکی از ایرانی بودن این نهال نیز دارند که این موضوع جای بررسی دارد.

فاصله کاشت درخت هلو انجیری مالکی

مناسب‌ترین فاصله کاشت این رقم از نهال هلو، به صورت 3 متر در 3 متر می‌باشد؛ اگر بتوانید فاصله 3*3 متر را برای کاشت این نهال رعایت کنید، در هنگام رشد و محصول دهی درخت آن، مشکلی نخواهید داشت.

شکل میوه

میوه درخت هلو انجیری مالکی حالت بیضی شکل دارد و تقریبا پوست آن به رنگ سبز است؛ البته می‌توان رنگ قرمز را نیز بر روی پوست این میوه، مشاهده کرد.

حداکثر ارتفاع

درخت هلو انجیری جزء ارقامی است که بسیار خوب رشد می‌کند و ارتفاع آن به 8 متر نیز خواهد رسید؛ البته 8 متر حداکثر ارتفاع این درخت است و در شرایط عادی و نه چندان خوب، این درخت به 3 متر طول خواهد رسید.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی درخت هلو انجیری مالکی موضوعی است که در بین برخی کارشناسان نیز کاملا روشن نیست. برخی از منابع می‌گویند این نهال باید بین 400 تا 1000 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد قرار داده شود؛ در حالی که برخی دیگر می‌گویند، این نهال باید بین 750 تا 1200 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد قرار بگیرند تا خواب آن شکسته شود.

عمر اقتصادی

همانطور که گفته شد، عمر اقتصادی این نهال 20 سال می‌باشد و باغدار می‌تواند از این درخت به مدت 20 سال، محصولات با کیفیتی را برداشت نماید که در واقع این مدت زمان، فرصت کمی برای سود تجاری بالا نیست.

وزن میوه

وزن میوه درخت هلو انجیری مالکی با توجه به کوددهی و میزان آبیاری شما، متفاوت خواهد بود؛ اگر بتوانید نکات کاشت، داشت و برداشت اصولی این میوه را به خوبی رعایت کنید، بدون شک وزن میوه بیشتر و سنگین‌تر خواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا

پیشنهاد شده که کاشت و پرورش این نهال در ارتفاع 400 تا 2000 متری از سطح دریا صورت گیرد. توجه داشته باشید که رعایت میزان ارتفاع کاشت از سطح دریا برای این نهال، از اهمیت بالایی برخوردار است و شما باید این میزان را رعایت کنید تا رشد خوبی را شاهد باشید.

مقاومت در برابر آفات

درخت این رقم از هلو انجیری هم مانند دیگر ارقام مقاوم، در برابر آفات مقاومت نسبتا خوبی دارد؛ اما می‌تواند آسیب هم ببیند. سمپاشی برای از بین بردن آفات این نهال، می‌تواند بهترین راه نجات نهال و محصولات آن باشد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به طور کلی تمامی ارقام هلو و شلیل در یک هکتار، توانایی تولید 10 تا 40 تن میوه را دارند؛ این میزان با توجه به نوع رسیدگی شما متغیر می‌باشد و مطمئنا در مناطق مختلف نیز، متفاوت خواهد بود.

شروع محصول دهی

درخت هلو انجیری مالکی از سال دوم کاشت شروع به محصول دهی خواهد کرد. در سال اول پس از کاشت، شما باید رسیدگی بسیار مناسبی را از این نهال داشته باشید تا بتوانید در سال ‌دوم و دیگر سال‌ها، کیفیت محصول بالایی داشته باشید.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد درخت هلو انجیری مالکی حداکثر تا 8 متر رشد خواهد داشت و این موضوع نشان دهنده‌ی قدرت رشد مطلوب و مناسب این نهال است.

رقم گرده افشان

معمولا اکثر ارقام نهال هلو، خودبارور هستند و نیازی به گرده افشان ندارند؛ این ارقام می‌توانند خود را به صورت طبیعی بارور کنند و محصول دهی مناسبی داشته باشند.

پایه درخت هلو انجیری مالکی

خوب است بدانید که پایه درخت هلو انجیری مالکی، شفتالو و آلو وحشی می‌باشد.

زمان گلدهی

زمان گلدهی درخت هلو انجیری مالکی، در اواخر فروردین ماه شروع خواهد شد.

مدت آبیاری

به طور کلی درخت هلو انجیری و اکثر ارقام هلو، نیاز به 10 لیتر آبیاری در هفته خواهند داشت. دقت داشته باشید که حتما نیاز آبیاری این نهال را برطرف کنید تا بتوانید محصولات با کیفیتی را برداشت کنید و البته به رشد بهتر و بیشتر درخت، کمک کنید.

در هنگام آبیاری به مواردی چون میزان بارندگی اخیر و نیز به فصول مختلف سال، توجه ویژه داشته باشید؛ چرا که این موارد بر کم و کیف آبیاری نهال میوه موثرند. در مطلب آخر، تذکرات مهمی را در خصوص خرید نهال هلو انجیری مالکی بیان خواهیم کرد.

قیمت نهال هلو انجیری مالکی

قیمت درخت هلو انجیری مالکی با توجه به فروشگاه آن، متفاوت خواهد بود؛ به طور کلی قیمت ارائه شده توسط سایت های فروش نهال آنلاین، گوناگون است و شما می‌توانید هر نوع قیمتی را در این سایت‌ها مشاهده کنید. اگر به دنبال بهترین کیفیت با ارزان‌ترین قیمت هستید، به جای درستی آمدید!

مجموعه نهالستان پالیز نهال با مدیریت مستقیم مهندس سعید قاسمی، آماده فروش نهال هلو انجیری مالکی و دیگر نهال‌های میوه موجود در ایران می‌باشد و آن‌ را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب، به دست مشتریان خواهد رساند. شما می‌توانید برای خرید نهال هلو انجیری مالکی با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و ضمن استعلام قیمت این نهال، از مشاوره رایگان خصوصی با کارشناسان با تجربه پالیز نهال، بهره‌مند شوید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *