مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال هلو نهال هلو جوادی

نهال هلو جوادی

6 بهمن 1399
0 231
نهال هلو جوادی

نهال هلو جوادی یکی از مناسب‌ترین نهال‌ها برای احداث باغ خواهد بود؛ مقاومت نسبتا زیاد این نهال در برابر آفات و بیماری‌ها، باعث شده است تا این نهال یکی از مقاوم‌ترین ارقام هلو لقب بگیرد و انتخاب اول بسیاری از باغداران باشد.

در مجموعه نهالستان پالیز نهال تصمیم داریم که به بررسی مشخصات درخت هلو جوادی بپردازیم و اطلاعاتی را درباره نحوه خرید نهال هلو جوادی به شما ارائه کنیم. شما می‌توانید ضمن تماس با روابط عمومی این مجموعه نهالستان، از مشاوره رایگان کارشناسان پالیز نهال بهره‌مند شوید.

خصوصیات درخت هلو جوادی

نهال هلو جوادی یکی از پر کشت‌ترین و البته پرطرفدارترین نهال‌های هلو در جهان می‌باشد و بسیار محبوب است؛ درخت این رقم دیرگل است و تقریبا 20 روز دیرتر از دیگر ارقام بذری، رشد خود را آغاز می‌کند. این نهال برای رونق کسب و کارهای نوپای پرورش نهال نیز خوب و پرسود است.

این نهال قدرت رشد کمتری را نسبت به اکثر ارقام هلو دارد؛ اما این قدرت رشد کم، باعث نشده است که کیفیت میوه این نهال پایین بیاید و به طور کلی این موضوع، تاثیری بر روی عملکرد و میزان محصول دهی این نهال نگذاشته است.

مشخصات نهال هلو جوادی

عمر اقتصادی و مفید این نهال که می‌توانید با توجه به آن محصول برداشت کنید، در حدود 15 سال می‌باشد؛ شما بعد از 15 سال هم می‌توانید از این درخت محصول برداشت کنید؛ اما به هیچ عنوان مقدار و کیفیت آن، مانند محصولات ابتدایی نخواهد بود.

این نهال یکی از ارقامی است که به گرده افشان نیاز دارد و برای رشد و محصول دهی، حتما باید برای آن گرده افشانی صورت بگیرد. شما می‌توانید برای گرده افشانی این نهال، از دیگر ارقام هلو استفاده کنید.

کشور سازنده

درخت هلو جوادی امروزه در بسیاری از مناطق ایران کشت می‌شود. لازم به ذکر است که برخی منابع از چینی بودن این نهال سخن می‌گویند و برخی دیگر نیز می‌گویند که این نهال آمریکایی می‌باشد و برای اولین بار از آمریکا به سایر نقاط جهان صادر شده است. در هر صورت این موضوع تاثیری بر کیفیت و سود دهی نهال ندارد!

فاصله کاشت نهال هلو جوادی

مناسب‌ترین و بهترین فاصله کاشت برای نهال هلو جوادی 3 متر در 3 متر می‌باشد؛ اگر بتوانید فاصله 3*3 متر را هنگام کاشت این نهال رعایت کنید، رشد این درخت بهتر و البته سریع‌تر خواهد بود.

شکل میوه

میوه نهال هلو جوادی نسبت به اکثر میوه‌های هلو درشت‌تر است و اندازه بزرگ‌تری دارد؛ رنگ این میوه نیز قرمز پررنگ می‌باشد.

حداکثر ارتفاع

حداکثر ارتفاعی که این درخت می‌تواند داشته باشد، در حدود 5 متر است. در شرایط عادی درخت هلو جوادی بین 3 تا 5 متر ارتفاع خواهد داشت.

نیاز سرمایی

این رقم از نهال‌های هلو، نیاز سرمایی بین 500 تا 800 ساعت دارد و باید به این میزان، در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد قرار بگیرد تا از حالت استراحت خارج شود و به عبارتی خواب آن شکسته شود.

عمر اقتصادی درخت هلو جوادی

عمر اقتصادی این نهال بین 12 تا 15 سال می‌باشد؛ برخی از منابع می‌گویند که این نهال بیشتر از 15 سال نیز می‌تواند کیفیت خود را حفظ کند و محصولات با کیفیتی را ارائه دهد که این ادعا نیاز به بررسی بیشتری دارد.

وزن میوه

وزن میوه نهال هلو جوادی به عوامل مختلفی همچون کوددهی و میزان آبیاری بستگی دارد و اگر بتوانید این نکات را رعایت کنید و در چهارچوب نکاتی که عنوان شده عمل کنید، بدون شک میوه‌های درشت‌تر و بزرگ‌تری را خواهید داشت.

ارتفاع از سطح دریا

جالب است بدانید که به طور کلی ارتفاع منطقه کاشت از سطح دریا، برای برخی از نهال‌ها اهمیت والایی دارد؛ اما برخی دیگر حساسیت خاصی به ارتفاع کاشت نخواهند داشت و می‌توانند در هر ارتفاعی از سطح دریا کاشته شوند، رشد کنند و محصولات با کیفیتی را تولید کنند.

مقاومت در برابر آفات

همانطور که گفته شد این نهال از مقاومت خوبی در برابر آفات برخوردار است؛ اما این مقاومت خوب به معنی رسیدگی نکردن و عدم سمپاشی اصولی نخواهد بود. بلکه شما هر گاه احساس کردید که نهال هلو جوادی در خطر آسیب آفات قرار دارد، باید رسیدگی کامل و سمپاشی را انجام دهید؛ تا آفات به شکل کامل از بین بروند.

حداکثر عملکرد میوه‌ در هکتار

به طور کلی تمامی ارقام هلو هم مانند ارقام شلیل، در هکتار بین 10 تا 40 تن محصول خواهند داد؛ نهال هلو جوادی نیز می‌تواند در صورت رسیدگی مناسب و البته کاملا اصولی، 30 الی 35 تن در هر هکتار محصول دهد و سود نسبتا خوبی را برای باغدار رقم بزند.

شروع محصول دهی

معمولا نهال‌های هلو از سال سوم، چهارم و یا پنجم کاشت محصول دهی خود را شروع می‌کنند؛ شما باید در سال‌های ابتدایی، به رسیدگی از نهال بپردازید و نیازهای آن‌ را بر طرف کنید. اما برخی از منابع می‌گویند نهال هلو جوادی زود بازده، از همان سال اول کشت به بار می‌نشیند و باغدار می‌تواند به راحتی، از همان سال اول به سود اقتصادی بسیار خوبی دست پیدا کند.

قدرت رشد درخت

درخت هلو جوادی از حداکثر رشد 5 متری برخوردار خواهد بود؛ البته همانطور که گفته شد، این نهال از قدرت رشد نسبتا کمی برخوردار است و در هنگام رشد نیز ارتفاع کمی خواهد داشت.

رقم گرده افشان

در توضیحات بالا، اطلاعاتی را درباره رقم گرده افشان این نهال، آوردیم؛ به طور کلی به ازای کاشت هر 20 اصله نهال هلو جوادی، یک نهال به عنوان گرده افشان از دیگر ارقام هلو بکارید تا باروری به راحتی صورت بگیرد.

پایه درخت هلو جوادی

برخی‌ها به پایه، پیوندک نیز می‌گویند. اقسام رویشی و بذری مواردی هستند که پایه نهال میوه را شامل می‌شوند و برای هر نهالی با توجه به شرایط، یکی از این دو مورد انتخاب می‌شوند.

زمان گلدهی

خوب است بدانید که زمان گلدهی درخت هلو جوادی از اواخر فروردین تا اوایل تیر خواهد بود.

مدت آبیاری

به طور کلی اکثر ارقام نهال هلو، به 10 لیتر آبیاری در هفته نیاز دارند. برطرف کردن نیاز آبیاری این ارقام، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر کیفیت محصول آن‌ها خواهد بود و حتما باید در طول دوران رشد، این نیاز به خوبی بر طرف شود.

قیمت نهال هلو جوادی

درخت هلو جوادی در انواع سایت‌های فروش نهال و همچنین نهالستان‌های کشور وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی این نهال‌ را با قیمت مناسب خریداری کنید؛ کیفیت نهال‌ها در نهالستان‌ها با یکدیگر متفاوت است و اصلی‌ترین دلیل تفاوت قیمت نیز، می‌تواند همین مسئله باشد.

مجموعه نهالستان پالیز نهال با مدیریت مهندس سعید قاسمی، یکی از نهالستان‌های معتبر موجود در کشور است که به فروش نهال هلو جوادی و دیگر نهال‌‌ها می‌پردازد و آن‌ها را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا، تحویل مشتری می‌دهد. شما می‌توانید برای خرید نهال هلو جوادی و دیگر نهال‌های میوه، با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان با تجربه‌ی این مجموعه نیز بهره‌مند شوید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *