مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال هلو نهال هلو زعفرانی پیش رس

نهال هلو زعفرانی پیش رس

5 بهمن 1399
0 210
نهال هلو زعفرانی پیش رس

نهال هلو زعفرانی پیش رس یکی از ارقام محبوب و البته زیبای هلو در ایران است که صادراتی نیز می‌باشد. این نهال برای اولین بار، از کشور چین به برخی از کشورهای همسایه و آسیای شرق صادر شد و سپس با استقبال خوبی که از این نهال شد، به کشورهای اروپایی هم رسید.

در مجموعه نهالستان پالیز نهال، به بررسی درخت هلو زعفرانی زودرس می‌پردازیم و اطلاعاتی را درباره شیوه خرید نهال هلو زعفرانی زودرس به شما مشتریان عزیز، ارائه خواهیم داد. شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان با تجربه پالیز نهال، بهره‌مند شوید.

خصوصیات نهال هلو زعفرانی پیش رس

همانطور که می‌توان از اسم این نهال فهمید، از ارقام زودرس نهال می‌باشد و بسیار سریع، شروع به محصول دهی خواهد کرد. باغداران با استفاده از این نهال می‌توانند به سود اقتصادی بسیار خوبی دست پیدا کنند. این نهال برای باغداران نوپا نیز صرفه اقتصادی خواهد داشت.

عمر اقتصادی نهال هلو زعفرانی پیش رس حدودا 10 سال می‌باشد که شما می‌توانید با رسیدگی مناسب و البته برطرف کردن نیازهای آبیاری، عمر مفید و اقتصادی این نهال را افزایش دهید و برای مدت بیشتری، محصولات با کیفیت را از این نهال برداشت کنید.

مشخصات درخت هلو زعفرانی پیش رس

حداکثر ارتفاعی که این نهال می‌تواند به خود ببیند، 3 تا 8 متر خواهد بود؛ به طور کلی این میزان رشد در بین درختان هلو، عادی است و اکثر این نهال‌ها، همین مقدار رشد خواهند کرد.

میزان باردهی این نهال در هکتار نیز بسیار مناسب است و می‌تواند یکی بهترین انتخاب‌ها برای احداث باغ هلو باشد. این نهال در یک هکتار، حدودا 75 تن محصول می‌دهد و سود اقتصادی کم نظیری را برای باغدار به ارمغان خواهد آورد. البته توجه داشته باشید که میزان باردهی این نهال در هکتار، به کوددهی، تامین نیازهای آبیاری و… بستگی دارد و متغیر می‌باشد.

کشور سازنده

نهال هلو زعفرانی زودرس از کشور چین به ایران و دیگر کشورها صادر می‌شود؛ ایران یکی از کشورهای وارد کننده این نهال می‌باشد.

فاصله کاشت

فاصله مناسب برای کاشت این نهال، 3 متر در 3 متر و یا 4 متر در 4 متر پیشنهاد شده است؛ رعایت این فواصل برای باردهی و رشد مناسب نهال میوه، موضوعی الزامی است.

شکل میوه

میوه نهال این نوع هلو حالت دایره‌ای و بیضی شکل دارد؛ گوشت آن خوشمزه است و از بافت تقریبا سفتی برخوردار می‌باشد.

حداکثر ارتفاع

حداکثر ارتفاع درخت هلو زعفرانی پیش رس، 8 متر خواهد بود. این درخت قادر است بین 3 تا 8 متر ارتفاع داشته باشد و میزان آن نیز، بستگی به رسیدگی شما در طول دوران رشد و محصول دهی نهال خواهد داشت.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی این نهال از ارقام هلو، حدودا بین 500 تا 1000 ساعت می‌باشد؛ برای شکسته شدن خواب زمستانه، ارقام هلو باید به مدت مذکور، در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد قرار بگیرند.

عمر اقتصادی نهال هلو زعفرانی زودرس

همانطور که گفتیم، عمر اقتصادی این رقم، در حدود 10 سال می‌باشد که قابل افزایش است و شما می‌توانید در سال‌های بیشتری، محصولات با کیفیت را از این نهال برداشت کنید.

وزن میوه

وزن میوه هلو زعفرانی پیش رس به میزان و کیفیت کوددهی، حفاظت نهال از امراض و کم و کیف آبیاری نهال، بستگی خواهد داشت.

ارتفاع از سطح دریا

ارقام هلو می‌توانند تا ارتفاع 2000 متر از سطح دریا نیز کاشته شده و رشد کنند و محصولات با کیفیتی را به ثمر بنشانند.

مقاومت در برابر آفات

شما می‌توانید با سمپاشی به موقع، آفات را از این درخت دور نگهدارید؛ البته درخت هلو زعفرانی زودرس در برابر آفات مقاومت نسبتا خوبی دارد و به راحتی مورد ابتلای آفات قرار نخواهد گرفت.

حداکثر عملکرده میوه در هکتار

شما می‌توانید در صورت مطلوب بودن شرایط و برطرف کردن تمام نیازهای این نهال میوه، تا حدود 75 تن در هر هکتار هلو برداشت کنید و سود بسیار زیادی را از این درخت کسب کنید.

شروع محصول دهی

به طور کلی شروع محصول دهی نهال هلو زعفرانی پیش رس، از سال سوم و چهارم پس از کاشت آغاز می‌شود و تقریبا تا ده سال، به طول می‌انجامد. شما نمی‌توانید در سال اول و دوم پس از کاشت، از این نهال محصول خاصی برداشت کنید و سال‌های اولیه مختص رسیدگی و مهیا کردن نهال برای باردهی است.

قدرت رشد درخت

این درخت نهایتا تا 8 متر رشد خواهد کرد و مقدار رشد این درخت در حالت عادی، بین 5 تا 7 متر خواهد بود؛ این ارتفاع بیانگر قدرت رشد مناسب این نهال پربار هلو است.

رقم گرده افشان

این نهال از ارقام خود بارور است و بدون استفاده از گرده افشان و در حالت طبیعی، خود را بارور می‌کند.

پایه درخت هلو زعفرانی

پایه یک درخت، پیوندک هم نام دارد؛ به طور کلی انواع پایه رویشی و پایه بذری، زیر مجموعه‌ی پایه نهال میوه هستند و هر یک با توجه به شرایط و ژنتیک نهال، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

زمان گلدهی درخت هلو زعفرانی پیش رس

طول دوره گلدهی این درخت، حدود 10 روز خواهد بود؛ زمان شروع گلدهی درخت هلو زعفرانی پیش رس نیز بستگی به بر طرف شدن نیاز سرمایی این نهال دارد.

مدت آبیاری

همانطور که می‌دانید، برطرف کردن نیاز آبیاری، یکی از مهم‌ترین عوامل رشد هر نهال میوه‌ای خواهد بود و قطعا باید این نیاز به خوبی رفع شود؛ تا درخت به رشد مناسب و البته محصول دهی با کیفیت برسد.

مطمئنا برطرف نکردن نیاز آبیاری این نهال می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی رشد و کیفیت محصول دهی آن بگذارد. در هنگام آبیاری نهال، به میزان بارش اخیر در منطقه‌ی کاشت و همچنین به فصول سال توجه ویژه داشته باشید؛ چراکه این موارد نیز در میزان آبیاری دخیل هستند. اگر قصد خرید نهال هلو زعفرانی زود رس را دارید، مطلب بعدی از سایت پالیز نهال را با دقت بیشتری دنبال کنید.

قیمت نهال هلو زعفرانی پیش رس

قیمت این نهال در سایت‌های فروش نهال هلو زعفرانی زود رس، متفاوت است و قیمت‌های بالا و پایینی برای خرید نهال هلو زعفرانی پیش رس پیش روی شما خواهد بود. شما می‌توانید با مراجعه به مراکز فروش نهال هلو زعفرانی زود رس در سطح شهر و یا از سایت‌های اینترنتی، این نهال را با قیمت عمده و کیفیت بالا بخرید؛ اما سوال اینجاست که کدام فروشگاه بهتر است!

مجموعه نهالستان پالیز نهال با مدیریت مستقیم مهندس سعید قاسمی، یکی از نهالستان‌های معتبری است که شما می‌توانید برای خرید نهال هلو زعفرانی زود رس به آن مراجعه کنید. این مجموعه نهالستان، کیفیت بالا و قیمت مناسب محصولات خود را تضمین می‌کند.

شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و قیمت نهال هلو زعفرانی زود رس را استعلام کنید. همچنین اگر به کمک نیاز دارید، می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان با تجربه پالیز نهال، بهره‌مند شوید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *