مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال هلو نهال هلو 60 روزه

نهال هلو 60 روزه

نهال هلو 60 روزه

نهال هلو 60 روزه جزو میوه های تجاری و بسیار پرسود در بین دیگر ارقام هلو است. نهال به سرعت و پس از 60 روز به بار می نشیند و میوه بسیار خوش طعم و آبدار را با کیفیتی بالا به ثمر می نشاند. این محصول مناسب تازه خوری است و تا 2 ماه در انبار قابلیت نگهداری دارد. در برابر خشکی و سرما تحمل بالایی از خود نشان می دهد و به همین دلیل در بین باغداران از محبوبیت خاصی برخوردار است.

کشور سازنده

در میان کشورهای تولیدکننده ،چین اولین کشور سازنده نهال هلو 60 روزه یا هلو سرخابی پیش رس بوده و خواستگاه آن را به خود اختصاص داده است. استان گلستان در ایران بیشترین سهم از خرید نهال هلو 60 روزه را دارد و باغات آن 60000 هکتار هستند. این محصول علاوه بر گلستان مهمان سایر نقاط کشور نیز هست.

پایه

پایه اصلی این محصول آلو وحشی ، شفتالو بذری و نهال های رویشی gn و gf می باشد. برای خرید نهال هلو 60 روزه حتما باید از پایه نهال استفاده کنید تا درختان شما تکثیر بیشتری پیدا کنند.

مشخصات نهال هلو 60 روزه

نهال هلو 60 روزه نهالی مقاوم و پربار است که دارای برگ هایی با دندانه های باریک و تاج کروی شکل در نهال است. همانطور که از نام آن پیداست پس از 60 روز از باز شدن گل ها میوه آن قابل برداشت است. میوه ها دارای اندازه متوسط و پوستی نازک هستند که به راحتی کنده می شود. رنگ هلو 60 روزه سفید مایل با رگه های قرمز است.

فاصله کاشت

برای خرید نهال هلو 60 روزه حداکثر فواصل کاشت 3 متر در 3 متر است. ارتفاع محل کاشت نیز حداقل 400 و حداکثر 200 متر است. برای اینکه نتیجه بهتری از محصول بگیرید دقت در فواصل کاشت از اهمیت بسزایی برخوردار است. در صورت نزدیک بودن درختان به یکدیگر آفات و بیماریهای بیشتری گریبانگیر درختان خواهد شد و اکسیژن مناسب به آنها نمی رسد. و اگر درختان از یکدیگر دور باشند گرده افشانی به خوبی صورت نمی گیرد، چراکه رقم گرده افشان نهال هلو 60 روزه خود درختان هستند.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع هلو 60 روزه می تواند به 5 الی 6 متر برسد. این درختان با ارتفاع مناسبی که دارند برداشت محصول را راحتتر کرده و میوه ها به راحتی از روی درخت جدا می شوند. خرید نهال هلو 60 روزه یکی از بصرفه ترین و مناسب ترین خریدهای نهال است.

نیاز سرمایی

بطور کلی این نهال دارای مقاومت خوبی در فصل زمستان است. اما برای اطمینان بیشتر حداقل 25 درجه و حداکثر 30 درجه سانتیگراد سرما را تحمل می کند. برای رفتن به خواب زمستانه درختان به سرما نیاز دارند. نیاز سرمایی این نهال برای رشد بهتر،  500 الی 1200 ساعت به میزان 7-  درجه سانتیگراد  است.

عمر اقتصادی

به طور متوسط درخت هلو 60 روزه 10 الی 20 سال عمر اقتصادی دارد و پس از برداشت به مدت 60 روز می تواند در انبار نگهداری شود. خرید نهال هلو 60 روزه از لحاظ اقتصادی سود بسیار بالایی برای کشاورزان دارد و از محبوبیت خاصی برخوردار است.

وزن میوه

هر درخت می تواند 120 کیلو باردهی داشته باشد که رقم خوبی برای یک کشاورز است. با توجه به اینکه این درخت از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است نیاز به مراقبت خاصی ندارد و می تواند پس از مدت زمان کوتاهی وزن زیادی از میوه را تولید کند.

ارتفاع از سطح دریا

مناطق مختلفی از کشور عزیزمان ایران به خرید نهال هلو 60 روزه می پردازند. اما در شهرهایی با ارتفاع 400 تا 2000 متر از سطح دریا محصول مناسب تر  و پربازده تری را خواهید داشت. استان گلستان یکی از بهترین مناطق برای پرورش این محصول است.

مقاومت در برابر آفات

درخت هلو 60 روزه در برابر آفات بسیار مقاوم بوده و کمتر دچار بیماری می شود. اما در برخی موارد کرم آلو، سرشاخه خوار هلو و پوسیدگی سبز و قهوه ای در این درخت مشاهده می شود. برای پیشگیری از ابتلا به آفات و بیماری ها همواره هرس، زهکشی و استفاده مداوم از کودها و سموم شیمیایی را فراموش نکنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

با توجه به اینکه هر درخت توانایی محصول دهی 120 کیلو هلوی 60 روزه را دارد شما می توانید در هر هکتار 300 الی 400 تن میوه برداشت نمایید. که رقم بسیار خوب و مناسبی برای باغداران است و خرید نهال هلو 60 روزه را برای آنها بصرفه کرده است.

شروع محصول دهی

برداشت محصول از اوایل خردادماه آغاز می شود و تا أواسط مرداد ادامه دارد. این محصول جزو میوه های زودرس به شمار می رود.البته نام دیگر آن هلو سرخابی پیش رس است. پس  از 2 سال از اولین کاشت می توان باردهی اقتصادی را مشاهده کرد.

رقم گرده افشان

این نهال ها به خودی خود بارور هستند و اغلب نیازی به رقم گرده افشان ندارند. در صورت رعایت فاصله مناسب در کاشت نهال ها(3 متر در 3 متر) می توان در فصل گرده افشانی شاهد بارور شدن درختان بود.

مدت آبیاری

برای نتیجه گیری بهتر در خرید نهال هلو 60 روزه باید آن را در خاک های لومی شنی و با زهکشی کامل بکارید. آبیاری مناسب نیز برای این نوع محصول بسیار مهم اسن که به میزان 10 لیتر در هفته کافیست.

زمان گلدهی

هلو 60 روزه همانطور که از نام آن پیداست بسیار زودرس است و پس از 60 روز شروع به گلدهی می کند. گل ها شروع به میوه دهی می کنند و هلوی 60 روزه آبدار و شیرین از این درخت به بار می نشیند.

جمع بندی

نهال هلو 60 روزه

نهال هلو 60 روزه

در نهالستان پالیز می توانید أنواع نهال هلو 60 روزه را با قیمتی مناسب از تولیدکننده خریداری نمائید. وجه تمایز این نهالستان با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی در کیفیت بالا و مطمئن نهال هاست که با شناسنامه سلامت معتبر صادر شده از وزارت بهداشت و وزارت جهاد کشاورزی به شما عزیزان تقدیم می شود. برای خرید نهال هلو 60 روزه با مشاورین ما در پالیز نهال تماس بگیرید و علاوه بر مشاوره رایگان خریدی متفاوت را تجربه کنید. احداث باغ هلو 60 روزه خود را به ما بسپارید و همه سوالات خود را در این زمینه از کارشناسان ما بپرسید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *