مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال پالونیا نهال پالونیا شن تونگ

نهال پالونیا شن تونگ

23 ژانویه 2021
1 1575
نهال پالونیا شن تونگ

نهال پالونیا شن تونگ جزء ارقام وارداتی نهال است که از کشورهای آسیای شرق، به ایران و دیگر کشورها صادر می‌شود. رشد این رقم بسیار سریع است و می‌توان آن‌ را در بین ده درخت برتر از نظر رشد سریع، محسوب کرد.

در مجموعه نهالستان پالیز نهال، تصمیم داریم که به بررسی مشخصات نهال پالونیا شن تونگ بپردازیم و اطلاعاتی را درباره خرید نهال پالونیا شن تونگ، به شما مشتریان گرامی ارائه دهیم. شما همواره می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان پالیز نهال، بهره‌مند شوید.

مشخصات درخت پالونیا شن تونگ

چوب این نهال بسیار با اهمیت است و برای کشتی سازی، تولید مبلمان، تهیه سازهای موسیقی و… استفاده می‌شود. مقاومت زیاد چوب این نهال در برابر آفات و سرما، باعث شده است تا تقاضای بازار برای خرید درخت پالونیا شن تونگ افزایش یابد و در نهایت باغداران را ترغیب به استفاده از درخت پالونیا شن تونگ برای باغ خود کند.

ارتفاع درخت پالونیا شن تونگ به حدود 15 متر می‌رسد و این درخت از نظر قدرت رشد، در سطح بسیار بالایی قرار دارد. شما می‌توانید با استفاده از این نهال، درختان بسیار بلندی را در باغ خود پرورش دهید و سود اقتصادی بالایی را کسب کنید.

این نهال از ژاپن، کره، تایلند، چین و دیگر کشورهای آسیای شرق وارد ایران می‌شود و در سال پنجم پس از کاشت می‌توان از این نهال بهره‌برداری اقتصادی کرد. چوب این نهال وزن کمی دارد؛ اما بسیار مستحکم و مقاوم است.

کشور چین بیشترین استفاده را از چوب این نهال می‌کند و از آن در صنایع مختلف بهره می‌برد؛ به طور کلی اکثرا در تولید کمد و پنجره‌های چوبی در کشور چین، از چوب این نهال استفاده می‌کنند.

کشور سازنده

کشور سازنده این نهال، چین و دیگر کشورهای آسیای شرق می‌باشند. خوب است بدانید که طی تحقیقات، برای اولین بار، این کشور چین بود که درخت پالونیا شن تونگ را به کشورهای دیگر صادر کرد.

فاصله کاشت درخت پالونیا شن تونگ

رعایت فاصله کاشت این نوع نهال بسیار حائز اهمیت است و شما باید فاصله مناسب را هنگام کاشت این رقم، رعایت کنید.

رعایت فاصله‌ی کاشت به منظور رشد بدون مزاحمت ریشه و شاخ و برگ‌های نهال است؛ این کار نظم و زیبایی را نیز برای باغ شما به ارمغان خواهد آورد.

حداکثر ارتفاع درخت پالونیا شن تونگ

همانطور که گفته شد حداکثر ارتفاعی که این نهال خواهد داشت، حدود 15 متر می‌باشد و علی القاعده درخت پالونیا شن تونگ از نظر قدرت رشد، در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

نیاز سرمایی

این رقم از نهال، نیاز سرمایی ندارد؛ جالب است بدانید که به طور کلی و بر خلاف بیشتر انواع نهال، ارقام نهال پالونیا، از نیاز سرمایی خاصی برخوردار نیستند.

عمر اقتصادی

این نهال از نظر مسائل اقتصادی، بسیار مفید است و شما می‌توانید با استفاده از آن، درآمد خوبی داشته باشید. شما می‌توانید از این درخت، به اندازه طول عمر آن بهره ببرید و عمر اقتصادی موردی است که برای این نهال موضوعیت ندارد.

ارتفاع از سطح دریا

ارقام پالونیا از جمله درخت پالونیا شن تونگ را می‌توان تا ارتفاع 2000 متری از سطح دریا نیز کشت کرد؛ رعایت ارتفاع کاشت از سطح دریا، یکی از مسائل و عوامل تاثیر گذار در کیفیت، برای یک نهال حساس در این زمینه خواهد بود.

مقاومت در برابر آفات

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد، مقاومت این نوع درخت پالونیا در برابر آفات، بالا و قابل توجه می‌باشد؛ اما استفاده از سم نیز می‌تواند خیال شما را از آفات راحت کند و باعث شود تا آفات برای همیشه از این نهال دور بمانند. سمپاشی اصولی موضوعی است که هنگام امورات کشاورزی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

سال بهره برداری

شما می‌توانید حدودا در سال چهارم و پنجم کاشت، از این نهال بهره‌ برداری و کسب درآمد خود را آغاز کنید؛ تقریبا بخش اعظم درآمد از این نهال، مربوط به چوب آن می‌باشد.

قدرت رشد درخت

درخت پالونیا تا ارتفاع 15 متری رشد خواهد کرد و از قدرت رشد بسیار زیادی نسبت به دیگر ارقام و نهال‌های مختلف، برخوردار خواهد بود.

زمان گلدهی درخت پالونیا شن تونگ

نهال پالونیا شن تونگ گلدهی ندارد و فقط برای کاشت در مناطق وسیع و برای تولید چوب، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدت آبیاری درخت پالونیا شن تونگ

آبیاری این درخت کار چندان سختی نیست و شما می‌توانید این کار را به وسیله آب پاش نیز انجام دهید. البته روش استفاده از آب پاش مربوط اوایل کاشت می‌باشد و شما بعد از رشد این نهال، ملزم می‌شوید تا از روش‌های بهتر و پیشرفته‌تری برای آبیاری و رفع نیازهای آبی نهال پالونیا شن تونگ، بهره بگیرید. البته توجه کنید که میزان بارش منطقه و فصول سال نیز در میزان آبیاری یک درخت تاثیر گذار است.

قیمت نهال پالونیا شن تونگ

قیمت این نهال مناسب است و شما می‌توانید برای خرید نهال پالونیا شن تونگ به سایت‌ها و مجموعه نهالستان‌هایی که اقدام به فروش نهال پالونیا شن تونگ می‌کنند، مراجعه کنید و این رقم را با کیفیت بالا بخرید.

مجموعه نهالستان پالیز نهال با مدیریت مهندس سعید قاسمی، خدمات فروش نهال پالونیا را در ایران ارائه می‌کند و آن را با کیفیت بسیار بالا و قیمت بسیار مناسب، به دست مشتریان خود می‌رساند. شما می‌توانید برای استعلام قیمت درخت پالونیا شن تونگ و دیگر مسائل مربوط به آن، با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و از مشاوره خصوصی با کارشناسان با تجربه پالیز نهال، بهره‌مند شوید.

نظرات کاربران

یک پاسخ به “نهال پالونیا شن تونگ”

  1. علی گفت:

    متاسفانه بنده نیز در سایه تبلیغات در یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی حدود 1000 اصله نهال پالونیا از رقم شنتونگ کاشتم که در اثر سرمای زمستان خشک شدند. لطفا فریب نخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *