مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال پسته خرید نهال پسته اسرائیلی

خرید نهال پسته اسرائیلی

25 تیر 1399
0 567
خرید نهال پسته اسرائیلی

خرید نهال پسته اسرائیلی با توجه به خصوصیات منحصر بفرد در آنها

باغداران همواره اقدام به بهره برداری از درختانی می نمایند که علاوه بر کیفیت بسیار مرغوب در میوه ، شرایط کاشت ایده آلی را نیز در بر داشته باشند. یکی از درختان مورد توجه نهال پسته اسرائیلی می باشد. این نهال با در بر داشتن خصوصیات ویژه از جمله نهالهای بسیار مناسب برای کاشت ، خواهند بود. این نهالها به صورت اصلاح شده و پیوندی مورد استفاده ی باغداران قرار خواهند گرفت. این نهالها تجاری هستند. از این رو اغلب باغداران اقدام به بهره برداری و استفاده ی مقرون به صرفه از آنها خواهند بود. باغداران هدفمند و موفق با استفاده از اطلاعات جامع در زمینه ی انواع نهالها ، آنها را کاشته و در زمان مناسب از میزان باردهی قابل توجهی برخوردار خواهند شد.

 

نهال پسته اسرائیلی

 

خصوصیات نهال پسته اسرائیلی :

از جمله خصوصیات درخت پسته اسرائیلی می توان به ارتفاع آنها اشاره نمود. ارتفاع درخت پسته اسرائیلی کوتاه می باشد. پیوندی بودن و کوتاه بودن ارتفاع در این نهالها ، از جمله موارد موثر در میزان باردهی درخت خواهند بود. ارتفاع کم در این درختان نه تنها سبب افزایش میزان باردهی درخت می گردد، بلکه مزایایی از قبیل برداشت ساده ی محصول ، سم پاشی مناسب ، هرس ایده آل و مواردی از این قبیل را در بر خواهد داشت. عملکرد درخت در هکتار برای این درختان بسیار منحصر بفرد و مناسب خواهد بود. باغداران زیادی با توجه به میزان باردهی این درختان ، اقدام به کاشت آنها خواهند نمود.

عمر مفید این درختان با توجه به شرایط محیط کاشت و همچنین شرایط اقلیمی و نگهداری از آنها ، تعیین خواهد شد. باغداران برای مراقبت مناسب از این درختان باید به عوامل تاثیر گذار در رشد آنها ، توجه بسیار زیادی مبذول نمایند. تحمل سرمای زمستان در درخت پسته اسرائیلی تا میزان 21 درجه زیر صفر است. این درختان برای برخورداری از محصولات با کیفیت و مرغوب باید زمان مناسبی را در سرمای مناسب زمستان صرف نمایند. تحمل گرمای تابستان برای نهال پسته اسرائیلی تا 42 درجه بالای صفر خواهد بود. دمای بالاتر آسیب های جدی و جبران ناپذیری را برای این درختان به ارمغان می آورد. استفاده از گرده افشان و همچنین فواصل کاشت ایده آل و مناسب برای این درختان ،سبب افزایش میزان باردهی درخت و همچنین افزایش کیفیت مناسب در درختان می گردد.

 

نهال پسته اسرائیلی

 

شرایط محیط کاشت نهال پسته اسرائیلی :

باغداران برای اینکه بتوانند از محصولات مرغوب و با کیفیتی برخوردار شوند، باید بستر مناسبی برای کاشت این نهالها در نظر بگیرند. بستر مناسب برای این نوع از درختان خاک های لومی و شنی خواهد بود. خاکهایی که دارای زهکشی مناسبی هستند ،می توانند انتخاب هوشمندانه ای برای کاشت این درختان باشند. نهال پسته اسرائیلی دوستدار آب و هوای گرم و خشک می باشند. این درختان در آب و هوای مرطوب رشد مناسبی نخواهند داشت. اغلب از درختان پسته به عنوان درختان مقاوم یاد می شود. این درختان از مقاومت ایده آلی نسبت به شوری و خشکی خاک برخوردار خواهند بود. نیاز به آبیاری در این درختان ، با توجه به سن کاشت درختان انجام خواهد پذیرفت. در سالهای اولیه کاشت، میزان باردهی هفته ای یک بار خواهد بود.

اما پس از گذشت سه الی چهار سال میزان آبیاری کاهش یافته و به 10 الی 12 روز تغییر پیدا می کند. درختان پسته اغلب بسیار دچار آفت زدگی خواهند شد. برای جلوگیری از بروز این اتفاقات ناخوشایند، استفاده از سم پاشی بسیار مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود. نیاز به سم پاشی برای این درختان با توجه به نوع آفات و همچنین باکتری های موجود صورت خواهد پذیرفت. اغلب سم پاشی در زمان های خاصی انجام می پذیرد. خرید این نهال ها از نهالستانها می تواند یک خرید هوشمندانه و مناسب به شمار آید.

 

نهال پسته اسرائیلی

 

خصوصیات میوه در نهال پسته اسرائیلی :

از جمله خصوصیات میوه در نهال پسته اسرائیلی می توان به ابعاد مناسب و درشت آنها اشاره نمود. ابعاد در این میوه ها بسیار مورد استقبال بازاریان قرار خواهد گرفت. همچنین میوه ی این نهالها بسیار خوش طعم و لذیذ خواهد بود. رنگ میوه در این نهالها به رنگ ارغوانی می باشد. این میوه ها از پوسته های استخوانی برخوردار هستند که به رنگ کرم خواهند بود. تاریخ رسیدن میوه در این نهالها ، با توجه به شرایط اقلیمی منطقه ی کاشت خواهد بود. اما این محصولات به نام میوه های میان رس شناخته خواهند شد.


خرید نهال پسته اسرائیلی :

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *