مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال پسته نهال پسته خنجری دامغان

نهال پسته خنجری دامغان

15 جولای 2020
0 1036
نهال پسته خنجری دامغان

همانطور که می دانید، رشد پسته در کشور ما بسیار ایده آل و منحصر بفرد بوده است. ارقام متنوع پسته سبب شده است که کشور ما به عنوان یکی از صادرکنندگان بسیار عالی در سطح جهان باشد. با توجه به میزان فروش پسته ها به بازارهای داخلی و خارجی بسیار از باغداران اقدام به بهره برداری از این محصولات نموده اند. یکی از ارقام مورد توجه در این درختان ، نهال پسته خنجری دامغان می باشد. این نهال از جمله نهالهای تجاری است که مورد توجه بسیاری از باغداران قرار گرفته است. استفاده از این نهالها با توجه به شرایط خاص ، بسیار سودمند و مفید بوده است . بهره برداری فوق العاده از این نهالها ، توجه مخاطبین را به سمت خود جلب نموده است.

خصوصیات نهال پسته خنجری دامغان :

از خصوصیات درخت در این نهالها می توان به قدرت رشد چشمگیر آنها اشاره نمود. این درختان دارای قدرت رشد گسترده ای هستند. ارتفاع درخت در این نهالها به دلیل پیوندی بودن آنها ، کوتاه می باشد. پایه ی کوتاه در این درختان ارمغان های فراوانی را برای باغداران به همراه خواهد داشت. از جمله مزایای ارتفاع کم در این نهالها ، برداشت محصول به بهترین شکل می باشد. ارتفاع کم در نهالها ، همواره سبب افزایش میزان باردهی نیز گشته است. همچنین هرس نمودن این درختان با توجه به ارتفاع مناسب آنها بسیار ساده می باشد. هرس این درختان به صورت هرس فرم دهی و هرس افزایش میزان باردهی می باشد. باغداران با در نظر گرفتن نیاز باغ خود اقدام به استفاده ی مناسب از انواع هرس ها ، خواهند نمود.

نهال پسته خنجری دامغان چند درجه زیر صفر را تحمل می کند؟

تحمل سرمای زمستان در نهال پسته خنجری دامغان ، 21 درجه زیر صفر می باشد . همچنین تحمل گرمای تابستان در این درختان 42 درجه بالای صفر خواهد بود. دمای بالاتر موجب پوکی و از بین رفتن مغز پسته ها و همچنین سوختن برگ در درختان می گردد. گرده افشانی در این درختان توسط باد صورت می گیرد. بارش بارن شدید می تواند این گرده افشانی را دچار خلل نماید. این نوع از درختان از مقاومت مناسبی نسبت به شوری خاک برخوردار هستند. عمر مفید در این درختان با توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی تعیین خواهد شد. برخی از این درختان عمر مفید و اقتصادی بالایی را تجربه خواهند نمود. عملکرد درخت در هکتار با توجه به خصوصیات این درختان 1800 کیلوگرم خواهد بود.

 

نهال پسته خنجری دامغان

 

شرایط محیط کاشت نهال پسته خنجری دامغان :

استفاده از بستر مناسب برای رشد می تواند در میزان باردهی و عملکرد درختان بسیار موثر باشد. استفاده از خاکهای لومی و شنی می تواند در رشد این درختان بسیار مناسب و ایده آل باشد. استفاده از عمق های 1 تا 1.5 متری برای رشد این نهالها بسیار مهم و ضروری خواهد بود. این درختان دارای ریشه های مستقیم خواهند بود. رشد این درختان در آب و هوای مرطوب امکان پذیر نخواهد بود. نهال پسته خنجری دامغان از جمله نهال هایی می باشد که در شهر دامغان با توجه به شرایط آب و هوایی گرم و خشک این منطقه ، رشد ایده آلی را در بر داشته است.

نیاز به آبیاری در این درختان در سالهای اول کاشت هر 7 روز یکبار و سپس هر 12 روز یکبار بوده است. با بالا رفتن سن درخت نیاز به آبیاری نیز کاهش می یابد. نیاز به سم پاشی نیز با توجه به انواع آفات و باکتری ها صورت می پذیرد. استفاده از سم پاشی مناسب می تواند از بروز بسیاری بیماری ها و آفات تا میزان چشمگیری جلوگیری به عمل آورد. در نظر گرفتن فواصل کاشت مناسب برای این درختان بسیار مهم خواهد بود. فواصل کاشت 4*3 می تواند فاصله گذاری مناسبی باشد.

 

نهال پسته خنجری دامغان

نهال پسته خنجری دامغان

 

خصوصیات میوه در نهال پسته خنجری دامغان :

از جمله خصوصیات میوه در نهال پسته خنجری دامغان می توان به ابعاد مناسب و درشت آن اشاره نمود. این نوع از محصولات علاوه بر ابعاد مناسب ، از طعم فوق العاده ای نیز برخوردار خواهند بود. رنگ میوه در این محصولات ارغوانی با پوسته ی استخوانی سفید رنگ خواهد بود. تاریخ رسیدن میوه در این محصولات با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه خواهد بود. در برخی از مواقع پوسته ی این میوه ها نیز ترک می خورد که نشان دهنده ی رسیدن میوه می باشد. میوه های این درختان میان رس هستند.


خرید نهال پسته خنجری دامغان : 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *