مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گلابی نهال گلابی مشو

نهال گلابی مشو

18 می 2022
0 2228
نهال گلابی مشو

خرید نهال گلابی مشو می تواند یک تجربه ارزشمند برای باغداران باشد. این نهال مناسب برای آب و هوای معتدل و سردسیر است تنه درخت خارهای ریزی دارد. آنها از بسیاری از بیماری ها یا آفات رنج نمی برند، بنابراین برای پرورش دهنده آسان تر است. این گلابی ها بسیار درشت و آبدار هستند. با گاز زدن به آن سطحی نرم و لطیف را تجربه می کنید که دلنشین و خوش طعم است. 150 الی 200 گرم وزن هر میوه است که آن را بسیار بازاری و مشتری پسند کرده است.

کشور سازنده

اولین بار گلابی مشو در ایران بومی سازی شده است و خرید نهال گلابی مشو در ایران رواج یافته است. پرورش گلابی به طور کلی آسان تر از سیب است، زیرا گلابی دارای آفات و بیماری های کمتری است. توجه داشته باشید که گلابی مشو ممکن است چند سال یا بیشتر طول بکشد تا شروع به گلدهی و میوه کند. اما هنگامی که شروع به تولید می کنند، پربار و ماندگار می شوند.

پایه

بهترین پایه برای پیوند گلابی مشو پایه به، زالزالک است که روشی مطمئن و ارزان برای تکثیر این درختان است.

مشخصات نهال گلابی مشو

خرید نهال گلابی مشو می تواند یک تجربه ارزشمند برای باغداران باشد. این نهال مناسب برای آب و هوای معتدل و سردسیر است تنه درخت خارهای ریزی دارد. در مقایسه با سایر میوه ها، مراقبت از درختان گلابی مشو ساده و سرراست است. گلابی های مشو از بسیاری از بیماری ها یا آفات رنج نمی برند، بنابراین خرید نهال گلابی مشو برای پرورش دهنده آسان است. گلابی مشو  را باید با یک پایه محکم در زمین قرار داد تا به رشد مستقیم درخت کمک کند و در برابر آسیب باد مقاومت کند.

فاصله کاشت

در اوایل بهار می توانید شروع به کاشت نهال های گلابی مشو کنید. برای داشتن بهترین میوه به خاک حاصلخیز با زهکشی خوب و همچنین گردش هوای خوب و آفتاب کامل نیاز دارید. به منظور بهره مندی همه نهال ها از نور، خاک و آب مناسب باید فواصل تعیین شده برای اینکار را در نظر بگیرید. فاصله  3 در 3 متر برای کاشت نهال گلابی مشو مناسب است.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع این درختان همواره برای برداشت مناسب است و نیاز به ماشین آلات خاصی برای اینکار ندارید. میانگین ارتفاع درخت گلابی مشو 3 متر است. البته بهتر است برای کنترل رشد و کیفیت بهتر پس از خرید نهال گلابی مشو آنرا هرس کنید. با رشد درخت گلابی مشو، ساقه اصلی گیاه باید همیشه بلندتر از شاخه های اطراف باشد. شاخه های درخت گلابی مشو به طور طبیعی به صورت عمودی رشد می کنند، اما با شروع میوه دادن، شاخه ها گسترش می یابند. وزن میوه شاخه را به سمت پایین می کشد و به حالت افقی تر می رود.

نیاز سرمایی

اکثر درختان میوه برای افزایش کیفیت و مقاومت درختان به یک دوره سرمای منفی 7 درجه نیاز دارند. برای درخت گلابی مشو 800 الی 1200 ساعت سرما نیاز است تا به این مقاومت برسد.

عمر اقتصادی

درخت گلابی مشو می تواند 30 سال برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد. در طول این 30 سال بهترین میوه ها را با رشد قابل ملاحظه ای تولید می کند و پس از آن کیفیت میوه افت خواهد کرد.

مشخصات میوه

این گلابی ها بسیار درشت و آبدار هستند. با گاز زدن به آن سطحی نرم و لطیف را تجربه می کنید که دلنشین و خوش طعم است. 150 الی 200 گرم وزن هر میوه است که آن را بسیار بازاری و مشتری پسند کرده است.

ارتفاع از سطح دریا

به منظور تخمین شرایط آب و هوا در یک منطقه ارتفاع آن را از سطح دریا در نظر می گیرند. ارتفاع از سطح دریا بر روی عناصری چون رطوبت، آفتاب، حاصلخیزی خاک و … نقش دارد. در ارتفاع 200 الی 2000 متر از سطح دریا گلابی مشو بهترین رشد را خواهد داشت و خرید نهال گلابی مشو در این ارتفاع مطلوب ترین نتیجه را در پی خواهد داشت.

مقاومت در برابر آفات

این درخت مقاومت خوبی در برابر آفات و بیماری ها دارد و برای پرورش آن نیازی به کار خاصی ندارید. اما هم.اره کوددهی و سمپاشی در فصول مخصوص توصیه می شود و بر روی کیفیت مطلوب آن تاثیر بسزایی دارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

میانگین عملکرد این درخت در هر هکتار 70 تن است که به صورت سالیانه برداشت می شود.

شروع محصول دهی

شروع محصول دهی درخت ازسال سوم آغاز می شود و محصولی پربار و مطلوب را تولید خواهد کرد. مردادماه فصل برداشت گلابی مشو است.

رقم گرده افشان

پس از خرید نهال گلابی مشو برای کاشت حداقل دو گونه درخت گلابی برنامه ریزی کنید، زیرا برای تولید گلابی مشو نیاز به گرده افشانی متقابل دارید. اطمینان حاصل کنید که گونه ها با یکدیگر سازگار هستند. بهتر است از گلابی بیروتی برای اینکار استفاده کنید.

مدت آبیاری

در سال اول کاشت هفته ای یکبار آبیاری کنید. در ابتدا، ریشه های درخت آب کافی برای زنده ماندن درخت ندارند. از یک آب پاش برای آبیاری درخت در صبح یا عصر زمانی که نور مستقیم خورشید وجود ندارد استفاده کنید. به مرور زمان که درخت رشد می کند، ریشه های آن می توانند به اندازه کافی  آب درخت را تامین کنند.

خاک نزدیک درختان را بررسی کنید. اگر هنوز مرطوب است، نباید درخت خود را آبیاری کنید. آبیاری بیش از حد نیز می تواند باعث آسیب شود.در فصل خشک، درخت خود را بیشتر آبیاری کنید.هر 10 روز یک مرتبه برای آبیاری درخت گلابی مشو کافیست.

زمان گلدهی

در اوایل فروردین ماه گل ها شکوفه می دهند و پس از مدتی شکوفه ها تبدیل به میوه خواهند شد.

جمع بندی

نهالستان پالیز یکی از بهترین نهالستان های کشور است. در این نهالستان با مدیریت سعید قاسمی از پیشرفته ترین و بهترین تجهیزات و متریال برای کشت نهال ها استفاده می شود. این نهالستان دارای مجوزهای لازم از وزارت کشاورزی بوده و کیفیتی باورنکردنی به شما ارائه می دهد. در صورت داشتن سوال و نیاز به راهنمایی می توانید با شماره های موجود در وبسایت با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *