مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گلابی نهال گلابی پرتقالی

نهال گلابی پرتقالی

18 می 2022
0 2267
نهال گلابی پرتقالی

نهال گلابی پرتقالی پربار و قد بسیار بلندی دارد. گلابی ها به رنگ زرد پررنگ و مایل به پرتقالی هستند. این میوه بسیار خاص و مشتری پسند است و در بازار با قیمت خوبی به فروش می رسد. این نهال در اقلیم سرد و خشک مقاومت بالایی دارد و سرما ار به خوبی تحمل می کند. پس از خرید نهال گلابی پرتقالی می توانید از سال سوم به بعد برداشت را آغاز کنید و محصول خوب و فراوانی را به دست آورید.

کشور سازنده

زادگاه گلابی پرتقالی برای اولین بار در کشور چین بوده است. چینی ها در صادرات این میوه سردمدار هستند و سالیانه مقدار زیادی از گلابی پرتقالی را به کشورهای دیگر صادر می کنند. پس از آن خرید نهال گلابی پرتقالی در ایران نیز گسترش یافت و امروزه ایران نیز یکی از تولیدکنندگان این محصول است.

پایه

گلابی پرتقالی به درستی دانه تولید نمی کند، بنابراین در صورت تکثیر از بذر میوه تولید شده با نمونه اصلی مطابقت ندارد .  نتیجه ممکن است برایتان ناخوشایند باشد و وقت و هزینه شما را هدر دهد. یا بدتر از آن، ممکن است هیچ میوه ای دریافت نکنید. بعلاوه، رشد از بذر زمان بسیار بیشتری طول می کشد.

به همین دلیل اکثر گلابی های خریداری شده از نهالستان ها پیوندی هستند . یک جوانه از درخت مثمر به یک پایه که معمولاً یک درخت زینتی است وصل می شود تا میوه های مناسب رقم را تولید کند و در عین حال رشد و سلامت درخت را بهبود بخشد. خرید از نهالستان  ساده ترین راه است برای تضمین اینکه میوه های خود را بدون مشکلات زیادی دریافت خواهید کرد.  برای پیوند درخت گلابی پرتقالی از پایه زردآلو و آلوچه استفاده می شود.

مشخصات نهال گلابی پرتقالی

این نهال پربار است و قد بسیار بلندی دارد. گلابی ها به رنگ زرد پررنگ و مایل به پرتقالی هستند. این میوه بسیار خاص و مشتری پسند است و در بازار با قیمت خوبی به فروش می رسد. این نهال در اقلیم سرد و خشک مقاومت بالایی دارد و سرما ار به خوبی تحمل می کند. پس از خرید نهال گلابی پرتقالی می توانید از سال سوم به بعد برداشت را آغاز کنید و محصول خوب و فراوانی را به دست آورید.

فاصله کاشت

برای رشد بهتر گلابی پرتقالی  باید آن را در محلی که آفتاب و نور خورشید زیادی داشته باشد بکارید. علاوه بر این خاک باید کاملا دارای زهکشی و مناسب کاشت باشد. برای اینکه نور و آب به یک میزان به همه نهال ها برسد نباید آنها را خیلی نزدیک به هم بکارید. علاوه بر این در صورت قرار دادن فاصله خیلی زیاد نیز گرده افشانی به درستی انجام نمی شود. بنابراین سعی کنید همواره فاصله  4 در 6 متر را برای این نهال ها رعایت کنید.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت گلابی پرتقالی  بسیار بلند قد است و برای برداشت محصول باید از ماشین آلات ویژه یا نردبان های بلند استفاده کرد. این درختان به طور میانگین 26 متر ارتفاع دارند و باید هرس به موقع را برای آنها انجام داد.

نیاز سرمایی

تحمل سرمای گلابی پرتقالی بسیار بالاست و در مناطق سردسیر رشد خوبی از خود نشان داده است.

عمر اقتصادی

خرید نهال گلابی پرتقالی برای کشاورز بسیار مقرون بصرفه و اقتصادی است زیرا می تواند 100 سال عمر اقتصادی داشته باشد . در طی این 100 سال کیفیت میوه ها افت نمی کند و با همان کیفیت مطلوب گلابی ها را عرضه می دارد.

مشخصات میوه

رنگ گلابی پرتقالی زرد پررنگ است و 5 تا 8 سانتی متر اندازه دارد. این میوه بسیار شیرین و آبدار است و طعمی دلپذیر و مطلوب دارد.

ارتفاع از سطح دریا

در همه ارتفاعات می توان گلابی پرتقالی را کاشت و از آن بهره برداری کرد.

مقاومت در برابر آفات

این درخت مقاومت خوبی در برابر آفات دارد اما برای همیشه از آن مصون نیست. یکی از رایج ترین مشکلاتی که در اغلب درختان گلابی یافت می شود، بیماری آتشک است که توسط باکتری به نام Erwinia amylovora  ایجاد می شود. اسپری های مس ممکن است کمی از بار مشکل بکاهند اما  کنترل آن ممکن است دشوار باشد. با  هرس قسمت های بیمار در تابستان و زمستان می توان به جلوگیری از تکثیر عفونت کمک کرد. حتما قبل و بعد از هرس ابزار خود را ضدعفونی کنید تا بیماری را منتقل نکنید. با این وجود برخی از حشرات و آفات به نفع درخت گلابی هستند. مراقب درختان خود باشید و مراقب علائمی باشید که به کنترل مشکل در اسرع وقت کمک می کند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در صورت انجام رسیدگی های به موقع پس از خرید نهال گلابی پرتقالی،  55 تن محصول در هر هکتار می توان از باغ گلابی در سال برداشت نمود.

شروع محصول دهی

در انتهای شهریور ماه فصل برداشت گلابی پرتقالی است که از سال سوم پس از کاشت محصول دهی اقتصادی آغاز می شود.

رقم گرده افشان

به منظور انجام عمل گرده افشانی برای گلابی پرتقالی از رقم گلابی بیروتی استفاده می کنند.

مدت آبیاری

گلابی پرتقالی  را هر 15 روز یک بار آبیاری کنید تا میوه هایی آبدار و مطلوب داشته باشید.

زمان گلدهی

این درخت بسیار زودگل است و در اوایل اسفند شاخه ها گل می دهند. این امر ممکن است باعث سوختن جوانه ها شود و در سرمای بهاره به ضرر درخت تمام شود. به این منظور بهتر است در سرما روی درختان را باپلاستیک بپوشانید.

جمع بندی

در نهالستان پالیز با مدیریت سعید قاسمی علاوه بر دریافت نهال های سالم و عاری از هر گونه بیماری خدمات پس از فروش و مشاوره رایگان دریافت می کنید. در خرید نهال گلابی پرتقالی نکته حائز اهمیت این است که نهال را از همان ابتدا از یک مرکز معتبر خریداری کنیم تا در آینده وقت و هزینه ما هدر نرود و با خیالی راحت باغ خود را احداث نماییم. شما می توانید با شماره های درج شده در سایت با تماس بگیرید و سوالات خود را در هر زمینه از متخصصان پالیز نهال بپرسید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *