مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گوجه سبز نهال گوجه سبز مراغه

نهال گوجه سبز مراغه

15 جولای 2020
0 703
نهال گوجه سبز مراغه

نهال گوجه سبز مراغه، یکی از اعضای خانواده بزرگ نهال های گوجه سبز است که همان طور که از اسم آن پیداست متعلق به شهر مراغه استان آذربایجان غربی می باشد. منشا این نهال، از آلوچه وحشی جنگلی می باشد؛ اندازه میوه های این نهال، درشت است و میوه نرم وآبداری دارد.

در اصل، میوه نهال گوجه سبز مراغه، آلوی مراغه می باشد که وقتی این آلو ها کال هستند، کاملا شبیه به گوجه سبز می باشند و می توان آن ها را به عنوان گوجه سبز به آسانی فروخت. نهال گوجه سبز مراغه، نهالی بسیار پربازده و پر سود می باشد.

 

نهال گوجه سبز مراغه

 

از این نهال، می توان از اوایل مرداد ماه برداشت گوجه سبز مراغه را آغاز کرد.میوه های نهال گوجه سبز مراغه، تا آخر ماه دوم فصل بهار، یعنی اردیبهشت ماه بر روی شاخه های نهال و درخت می ماند. به همین علت، بعد از فروش گوجه سبز های نوبرانه، می توانید منتظر رسیدن آلو های مراغه باشید. میوه فروش ها و تاجران میوه، این آلو ها را با قیمت بسیار خوبی از باغدار خریده و به فروش می رسانند.

جالب است بدانید، فقط میوه فروش ها نیستند که اگر نهال با میوه گوجه سبز مراغه را بکارید، به سراغ شما می آیند، تاجران خشکبار از مشتریان اصلی این آلو ها هستند. زیرا آلو های برداشت شده از نهال گوجه سبز مراغه، برای خشک کردن بسیار مناسب هستند. بنابراین، هیچ گاه  بعد از کاشت نهال گوجه سبز مراغه، پشیمان نمی شوید؛ البته اگر مواظبت های لازم را نیز برای رشد و پرورش این نهال به عمل بیاورید.

نهال گوجه سبز مراغه

خصوصیات ظاهری نهال گوجه سبز مراغه

در کل، شکل ظاهری این درختچه ها آنقدر زیباست که چشم هر بیننده ای را می نوازد.

وقتی در باغی قدم می زنید که نهال ها و درختانش با آلوچه های سبز رنگ و آلو های جیگری رنگ، مزین شده اند، مسلما غرق لذت می شوید.

خصوصیات ظاهری نهال گوجه سبز مراغه، عمدتا شبیه بقیه های انواع نهال های آلو می باشد.

بزرگ ترین ویژگی ظاهری نهال گوجه سبز مراغه، این است که شاخه های آن بعد از دوازده سالگی، رشد زیادی دارند و هرس کردن آنها واجب و ضروری است. اگر این شاخه های اضافی را هرس نکنید، آنقدر بلند می شوند که مانع رشد شاخه های بارده می شوند.

 

نهال گوجه سبز مراغه

 

5 ویژگی مهم انواع نهال گوجه سبز

انواع نهال گوجه سبز، خصوصیات و ویژگی های مشترکی دارند که دانستن آنها برای باغداران و کشاورزان، خالی از لطف نیست.

  1. ویژگی اول نهال گوجه سبز، این است که این نهال در مناطق سردسیر با آب و هوای نسبتا سرد بیشتر و بهتر رشد می کند.
  2. نهال گوجه سبز به صورت عمده در خطر حمله آفت هایی مثل کرم و کپک است که نیاز به سمپاشی دارد؛ وقت مناسب برای سمپاشی این نهال ها، درست وقتی است که شکوفه ها و گل های کوچک گوجه سبز بر روی شاخه ها دیده می شود.
  3. از نظر آبیاری، انواع نهال گوجه سبز، نیاز به آبیاری یکسانی دارند؛ خاک انواع گوجه سبز باید مرطوب باشد و اگر به آبیاری آن دقت نکنید، این نهال را از دست می دهید.

آبیاری نهال های گوجه سبز

به روش های مختلف می توانید نهال های گوجه سبز را آبیاری کنید، استفاده از روش سنتی، روش آبیاری قطره ای و … از روش های آبیاری این نهال است، روش آبیاری قطره ای، بهترین روش برای این کار است؛ زیرا می توانید با مقدار آب کم این نهال ها را آبیاری کنید و مانع از هدر رفتن آب شوید.

  1. کود دادن به نهال گوجه سبز، باید در صورتی انجام بگیرد که این نهال ضعیف شده باشد؛ در غیر این صورت، کود دادن به آن فقط باعث خراب شدن نهال می شود.
  2. انواع نهال گوجه سبز، بسیار زود به بار می نشیند و در همان سال اول، میوه می دهد.

 

نهال گوجه سبز مراغه

نهال گوجه سبز مراغه

 

این خصوصیت برای باغدارها، بسیار خوب و حائز اهمیت است؛ زیرا می توانند محصولات عالی و با کیفیت گوجه سبز را زود بفروشند.

به طور کلی، نهال گوجه سبز یکی از بهترین گزینه ها برای باغدارانی است که نیاز به درآمد سریع دارند.

ارتفاع این درخت نیز، کمک مالی بسیار خوبی برای زارعان به حساب می آید.

ارتفاع درخت گوجه سبز نهایتا به حدود پنج متر می رسد که نیازی به زحمت زیاد برای چیدن میوه های آن نیست.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *