مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس استار

نهال گیلاس استار

نهال گیلاس استار

خرید نهال گیلاس استار را در نهالستان پالیز تجربه کنید تا تفاوت ما را با دیگر نهالستان ها ببینید. این نهال مقاومت پایینی در برابر آفات و بیماری ها دارد. بنابراین بهتر است از همان ابتدا علاج واقعه را قبل از وقوع کنید و نهال های سالم شناسنامه دار را از نهالستان پالیز خریداری نمایید. گیلاس استار میوه ای بسیار شیرین و خوش طعم و سفت تر از گیلاس لامبرت است.

کشور سازنده

نهال گیلاس استار برای اولین بار در سال 1949  توسط محققان کانادایی معرفی گردید. از آن پس خرید نهال گیلاس استار  در اکثر کشورها رایج گشت و امروزه کشاورزان با استفاده از روش های مختلف اقدام به احداث باغ گیلاس استار می کنند.

پایه

نهال گیلاس استار نهالی بذری و نتیجه گرده افشانی رقم دیکون به شکل طبیعی است. برای پیوند پایه های میزبان مختلفی برای نهال گیلاس استار وجود دارد. پایه مازارد، پرونوس آویوم و پایه تلخ از رایج ترین پایه ها برای این کار هستند.

مشخصات نهال گیلاس استار

پس از خرید نهال گیلاس استار ،در ابتدای کاشت، نهال یه صورت عمودی رشد می کند. اما به مرور زمان به شکل افقی تبدیل می شود و پهن می شود. این نهال بسیار شبیه به رقم لامبرت است و میوه های فراوانی تولید می کند. کیفیت رقم استار نسبت به لامبرت بسیار بالاتر است و میوه های باکیفیت تری را تولید می کند.

فاصله کاشت

تنظیم مناسب فواصل کاشت برای یکنواختی در رشد گیاهان موضوع مهمی است.زیرا:

  • گیاهان برای رشد مناسب نیاز به فضای کافی دارند
  • نزدیکی بیش از حد نهال ها می تواند منجر به رشد علف های هرز و محصولات با کیفیت پایین تر شود.
  • فضای کافی تضمین می کند که گیاهان به اندازه کافی نور خورشید، آب و کود دریافت خواهند کرد.
  • فاصله بهینه می تواند به جلوگیری از گسترش آفات و بیماری ها از گیاهی به گیاه دیگر کمک کند.

بهترین فاصله برای کاشت نهال گیلاس استار مربع هایی به ضلع 4 در 4 متر است.

حداکثر ارتفاع درخت

باغ های گیلاس می توانند درختان بسیار بلندی تولید کنند. خاک حاصلخیز، آب و هوای معتدل، خرید نهال گیلاس استار در مناطق مناسب و فصل رشد طولانی می تواند ارتفاع این درخت ها را حتی به 30 متر برساند. اما اندازه طبیعی برای درخت گیلاس استار 15 الی 20 متر است. . ارتفاع درخت یک ویژگی مهم زیست محیطی است، زیرا رقابت برای نور خورشید تعیین می کند که کدام درختان شکوفا می شوند و کدام درختان سرکوب می شوند و در نهایت می میرند.

نیاز سرمایی

بطور کلی گیلاس استار با آب و هوای سردتر سازگار است، بنابراین تا زمانی که زمان کافی با دمای پایین سپری نشود، از حالت خواب خارج نمی شود. نیاز سرمایی گیلاس استار معمولا بین 800 تا 1200 ساعت است. این دوره معمولاً تضمین مطمئنی برای داشتن جوانه کافی در درختان گیلاس هستند. برای اکثر ارقام گیلاس، برای به دست آوردن حداکثر عملکرد گل و میوه، حداقل 1000 ساعت سرما لازم است. خرید نهال گیلاس استار از نهالستان پالیز این اطمینان را برای کشاورزان فراهم می کند که نهال ها نیاز سرمایی لازم را گذراندند.

عمر اقتصادی

تقریبا تمام انواع درخت گیلاس عمر کوتاهی دارند.  با این حال برخی از ارقام گیلاس می توانند تا 250 سال عمر کنند. قدیمی ترین درخت گیلاس شناخته شده، درخت گیلاس زاکورا در ژاپن است که حدود 2000 سال از زمان کاشت آن هنوز هر بهار گل می دهد. اما درخت گیلاس استار معمولا 70 الی 80 سال عمر می کند که 15 سال از این سال ها به عمر اقتصادی آن اختصاص دارد. خرید نهال گیلاس استار بسیار اقتصادی و باصرفه است.

خصوصیات میوه

میوه های این رقم بسیار سفت و خوش طعم هستند و رنگی سیاه دارند. نسبت به رقم لامبرت، خرید نهال گیلاس استار کیفیت بالاتری دارد و میوه های شیرین تر و سفت تری تولید می کند.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح ​​دریا اندازه گیری فاصله عمودی ارتفاع یک مکان یا شهراز سطح دریاست که به عنوان یک مبنا در نظر گرفته شده است.

میانگین سطح آب دریاها تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی و سایر عوامل قرار می گیرد و در طول زمان تغییر می کند. به این دلیل و دلایل دیگر، اندازه‌گیری‌های ثبت‌شده ارتفاع از سطح دریا در یک زمان مرجع در تاریخ ممکن است با ارتفاع واقعی یک مکان معین از سطح دریا در یک لحظه دیگر متفاوت باشد.

برای نتیجه گیری بهتر قبل از احداث باغ خود ارتفاع از سطح دریا را در منطقه خود محاسبه کنید . بهترین ارتفاع از سطح دریا برای خرید نهال گیلاس استار 100 الی 6000 متر است.

مقاومت در برابر آفات

نهال گیلاس استار مقاومت پایینی در برابر آفات و بیماری ها دارد و به همین علت باید مراقبت های بیشتری در این خصوص صورت پذیرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد میوه گیلاس استار 60 الی 80 تن در هر هکتار است و خرید نهال گیلاس استار رقم بسیار سودآوری برای کشاورزان است.

شروع محصول دهی

خردادماه فصل برداشت گیلاس استار است و با وجود دیرگل بودن میوه ها در فصل مناسبی می رسند و محصول خود را تولید می کنند.

رقم گرده افشان

این درخت برای بارور شدن نیاز به رقم گرده افشان دیکون دارد که باید به صورت همزمان با نهال کاشته شود.

مدت آبیاری

پس از خرید نهال گیلاس استار درخت فقط در سال اول کاشت نیاز به آبیاری زیادی دارد. پس از آن هر 10 روز یک مرتبه آن را آبیاری نمایید.

زمان گلدهی

این نهال دیرگل است و شکوفه های آن دیرتر از دیگر ارقام در می آیند. اما در مقابل میوه ها زودتر می رسند و محصول پرباری را تولید می کنند.

جمع بندی

در نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بهترین و مطمئن ترین نهال های گیلاس استار را با بهترین کیفیتی باورنکردنی به همراه شناسنامه سلامت دریافت می نمایید. خرید نهال گیلاس استار را در نهالستان پالیز تجربه نمایید  زیرا تفاوت آن را خواهید دید. جهت مشاوره رایگان با مشا.رین باتجربه جهت احداث باغ گیلاس استار با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *