مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس بینگ

نهال گیلاس بینگ

نهال گیلاس بینگ

گیلاس بینگ میوه‌ای بزرگ و قلبی شکل با گوشتی سفت، قرمز متمایل به ارغوانی و هسته‌ای نیمه آزاد تولید می‌کند . این گیلاس ایده‌آل برای تازه خوری و کنسروسازی است.

کشور سازنده

وقتی صحبت از گیلاس می شود، نوع بینگ از نظر محبوبیت و تولید در صدر فهرست قرار دارد.  گیلاس بینگ در بین درختان گیلاس به عنوان استاندارد طعم گیلاس شناخته می شود و پس از بالغ شدن می تواند تولید چشمگیری داشته باشد . کشور آمریکا اولین کشور سازنده این نهال است و پس از آن خرید نهال گیلاس بینگ در اغلب کشورهای جهان رواج یافت.

پایه

پایه تلخ و پایه های پرونوس آویوم به عنوان پایه اصلی درخت گیلاس بینگ بکار می روند.

مشخصات نهال گیلاس بینگ

نهال گیلاس بینگ دارای یک تاج گرد از برگ های بلند و سبز تیره با لبه های دندانه دار است که در پاییز طلایی می شود. پوست میوه صاف و مایل به قرمز است. گیلاس بینگ میوه های قرمز مایل به ارغوانی تیره تولید می کند که گوشتی است و دانه درون آن کوچک است. گلهای سفید و معطر آن در فصل بهار شکوفا می شوند.

فاصله کاشت

مکانی را برای خرید نهال گیلاس بینگ انتخاب کنید که آفتاب کامل و خاک با زهکشی خوب دارد. بهترین فاصله برای کاشت نهال گیلاس بینگ 4 در 4 متر است.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت گیلاس بینگ در فصل بلوغ معادل 15 الی 20 متر ارتفاع دارد. اما ارتفاع بلند برای درختان گیلاس معایب بسیار زیادی دارد. بهتر است برای پیشگیری از به وجود آمدن این معایب درخت گیلاس بینگ را سالی یک بار در اواخر زمستان هرس کنید. شاخه‌های مرده، متقاطع یا غیرمولد و هر مکنده یا جوانه‌ای را که مستقیماً از شاخه‌های اصلی رشد می‌کنند جدا کنید.

هرس درخت را مجبور می کند تا انرژی خود را به شاخه های بارده هدایت کند. مراقب باشید که خارهای باردهی را از درخت گیلاس هرس نکنید زیرا دو سال طول می کشد تا دوباره رشد کنند. شاخه ها را تا جایی که ممکن است نزدیک به شاخه اصلی هرس کنید تا درخت ترغیب به بهبود سریع شود.

نیاز سرمایی

درخت گیلاس بینگ در برابر خشکی بسیار مقاوم است اما در مقابل سرما مقاومت چندانی ندارد. بهتر است نیاز سرمایی آن را در نظر بگیرید تا از بابت جوانه زدن در فصل بهار اطمینان حاصل کرده باشید.

عمر اقتصادی

معمولا درختان گیلاس بینگ بین 60 تا 80 سال عمر اقتصادی دارند و به همین علت خرید نهال گیلاس بینگ در بین باغداران از محبوبیت خاصی برخوردار است.

مشخصات میوه

گیلاس بینگ میوه‌ای بزرگ و قلبی شکل با گوشتی سفت، قرمز متمایل به ارغوانی و هسته‌ای نیمه آزاد تولید می‌کند . این گیلاس ایده‌آل برای تازه خوری و کنسروسازی است.

ارتفاع از سطح دریا

مناسب ترین مناطق برای کاشت گیلاس بینگ 100 تا 3000 متر از سطح دریاست.

مقاومت در برابر آفات

گره سیاه و شانکر باکتریایی دو بیماری شایع گیلاس بینگ هستند. به محض مشاهده ضایعات، قسمت های آلوده را حذف کنید. در طول فصل در صورت نیاز از آفت کش ها و تله های چسبنده مناسب استفاده کنید.

برای جلوگیری از ابتلا به آفات ، علف های هرز را هرس کرده و در اطراف ناحیه ریشه مالچ بمالید. بخش مهمی از مراقبت از گیلاس بینگ که به محکم سازی شاخه ها کمک می کند، هرس کردن است. درخت گیلاس بینگ را در اواخر زمستان هرس کنید. این امر باعث رشد چوب و  میوه‌دهی باکیفیت می‌شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

یک درخت گیلاس بینگ استاندارد می تواند 20 تا 40 کیلوگرم در سال برای باغدار میوه تولید کند. این بدان معنی است که پس از خرید نهال گیلاس بینگ و پرورش آن، در هر هکتار 70 الی 80 تن محصول آماده برداشت است.

شروع محصول دهی

میوه های رسیده را در اواسط ژوئن یا اواسط تابستان می توان مشاهده نمود. نهال گیلاس بینگ از همان سال اول مشوه می دهد اما پس از کاشت نهال گیلاس بینگ در  سال پنجم یا ششم شروع به باردهی اقتصادی می کند.

بهتر است قبل از چیدن همه آنها، از چند نمونه نمونه برداری کنید تا مطمئن شوید که آماده برداشت هستند. میوه‌ها ممکن است در زمان‌های متفاوتی شیرین و رسیده شوند، بنابراین برداشت کامل گیلاس بینگ ممکن است یک هفته طول بکشد.

می توانید گیلاس بینگ را در دمای صفر درجه سانتیگراد به مدت 7 تا 10 روز در کیسه های پلاستیکی سوراخ دار نگهداری کنید. در صورت نیاز می توانید آنها را برای نگهداری طولانی تر در فریزر قرار دهید.

رقم گرده افشان

متأسفانه درختان گیلاس بینگ خود گرده افشانی نمی کنند. برای برداشت میوه باید یک نهال گیلاس سازگار خریداری کرده و بکارید. گونه های خوب عبارتند از: بلک تارتارین، لاپین، ون، رینیر، بارلت و لارین .

مدت آبیاری

اگر در منطقه شما در طول فصل رشد هر 7 تا 10 روز باران می بارد، نیازی به آبیاری ندارید. اما اگر منطقه شما خشک و گرم است، باید هر 10 روز یک بار با استفاده از یک شلنگ باغبانی به مدت 30 ثانیه آن را آهسته آبیاری کنید.

پس از آن زمانی که خاک خشک شد آبیاری کنید. انگشت اشاره خود را چند سانتی متر به خاک اطراف درخت فشار دهید. اگر احساس رطوبت نمی کنید، زمان آبیاری است.

زمان گلدهی

این درخت در اوایل بهار شکوفا می شود، و با خوشه هایی از گل های سفید که رایحه ای دلپذیر دارند محیط را زیبا می کند.

جمع بندی

نهالستان پالیز با مدیریت آقای سعید قاسمی بهترین نهال های موجود در بازار را به شما عرضه می دارد. این نهال ها از بابت سلامت و کیفیت در بالاترین درجه قرار دارند. به منظور اطمینان از سلامت نهال، شناسنامه های معتبر سلامت به همراه نهال ها ارائه می گردد. ما در نهالستان پالیز رضایت شما را سرلوحه کار قرار داده ایم و شفافیت در قیمت ها همواره مد نظر بوده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه کاشت نهال و پرورش آن می توانید با کارشناسان باسابقه ما تماس بگیرید و از آنها مشورت بخواهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *